PDA

Zobacz pełną wersję : antena do bani? pomocy !



belzebubek
17-05-2006, 20:04
Witam,

po ponad pół roku planowania zakupu CB - wreszcie się udało. Moje dziewczyna po cichu
zakupiła na allegro radio (uniden 520pro) i antenkę (AT-72) jako prezent dla mnie na urodziny.

i wszystko byloby pieknie, gdyby nie fakt, ze wg fachowcow z firmy "Carlos" w Gdansku,
zakupiona antena ... nie da sie zestroic. teraz pytanie do forumowiczów - czy coś takiego jest
rzeczywiscie mozliwe - mam na mysli "niezestrajalnosc" anteny ? Czy antena moze byc
krotko mowiac "zepsuta" ? Przyznaje ze jestem laikiem w dziedzinie CB - dlatego prosze
wszystkich guru CB o pomoc i porade :pad:

fakty są takie:
Firma w której została zakupiona antena działa od wielu lat, ma same pozytywy na
allegro, kontaktowałem się z jej właścicielem telefonicznie. Pan ten twierdzi że pierwszy
raz słyszy o takim przypadku, że to raczej czytuję "niechęć lub nieumiejętność technika"
do jej zestojenia, poleca udać się do innej firmy.

z kolei technik z "Carlosa" twierdzi, że antena ma zwarcie (SWR pokazuje mu na urządzeniu
12 (dwanaście). Twierdzi, że mam reklamować tę antenę i najlepiej kupić inną (polecał
AT-1500, AT-1700).

co mam o tym myśleć i co robić ? nie znam się na CB, teraz mam wodę z mózgu.
reklamować antenę, udać się do innego serwisu ? Czy ktoś zna taki w trójmieście ?

z góry dzięki za pomoc!

werc
17-05-2006, 21:42
Może mieć zwarcie na cewce - rzadko ale się zdarza - poprostu reklamować
ma gościu rację - poproś o dłuższą :metal

belzebubek
17-05-2006, 22:43
A czy możliwe, że zwarcie było spowodowane przekręceniem anteny o 90 stopni na cewce ?
przypomnialem sobie, że technik tak wlasnie zrobil (na chama - zeby antena stala prosto a nie troche na bok). Odkrecilem z powrotem o te 90
stopni i zgadnijcie co ... radio ozylo - slysze rozmowy :-) bez tego przekrecenia anteny na cewce
byla glucha cisza, nie slyszalem zupelnie nic. Nie probowalem nadawac zeby nie zjechac koncowki mocy.

Luca
18-05-2006, 00:44
A widzę, że Kolega nawet na prrc trafił z problemem :)

To tak lekko OT, liczę na wybaczenie :pad: :)) :))

W temacie niestety niewiele mogę pomóc, życzę powodzenia :metal

:metal :beer: :bigok:

krzys-68
18-05-2006, 09:07
A czy możliwe, że zwarcie było spowodowane przekręceniem anteny o 90 stopni na cewce ?
przypomnialem sobie, że technik tak wlasnie zrobil (na chama - zeby antena stala prosto a nie troche na bok). Odkrecilem z powrotem o te 90
stopni i zgadnijcie co ... radio ozylo - slysze rozmowy :-) bez tego przekrecenia anteny na cewce
byla glucha cisza, nie slyszalem zupelnie nic. Nie probowalem nadawac zeby nie zjechac koncowki mocy.Zwarcie poszlo na dole w przewodach antenowych ( plus i masa) lub antena nie ma masy.

krzys-68
18-05-2006, 09:09
Może mieć zwarcie na cewce - rzadko ale się zdarza - poprostu reklamować
ma gościu rację - poproś o dłuższą :metalPo co dluższa?
At72 to 1650mm dlugosci,od AT71 rozni sie tylko zakrecaną klamka zamiast motylka :satan: Lepszej anteny nie potrzeba,TA JEST B.DOBRA,trzeba tylko ja prawidłowo zamontowac i zestroic :metal

krzys-68
18-05-2006, 09:11
Witam,

po ponad pół roku planowania zakupu CB - wreszcie się udało. Moje dziewczyna po cichu
zakupiła na allegro radio (uniden 520pro) i antenkę (AT-72) jako prezent dla mnie na urodziny.

i wszystko byloby pieknie, gdyby nie fakt, ze wg fachowcow z firmy "Carlos" w Gdansku,
zakupiona antena ... nie da sie zestroic. teraz pytanie do forumowiczów - czy coś takiego jest
rzeczywiscie mozliwe - mam na mysli "niezestrajalnosc" anteny ? Czy antena moze byc
krotko mowiac "zepsuta" ? Przyznaje ze jestem laikiem w dziedzinie CB - dlatego prosze
wszystkich guru CB o pomoc i porade :pad:

fakty są takie:
Firma w której została zakupiona antena działa od wielu lat, ma same pozytywy na
allegro, kontaktowałem się z jej właścicielem telefonicznie. Pan ten twierdzi że pierwszy
raz słyszy o takim przypadku, że to raczej czytuję "niechęć lub nieumiejętność technika"
do jej zestojenia, poleca udać się do innej firmy.

z kolei technik z "Carlosa" twierdzi, że antena ma zwarcie (SWR pokazuje mu na urządzeniu
12 (dwanaście). Twierdzi, że mam reklamować tę antenę i najlepiej kupić inną (polecał
AT-1500, AT-1700).

co mam o tym myśleć i co robić ? nie znam się na CB, teraz mam wodę z mózgu.
reklamować antenę, udać się do innego serwisu ? Czy ktoś zna taki w trójmieście ?

z góry dzięki za pomoc!I ma racje,zmien zaklad .Generalnie malo ambitne podejscie wiąze sie pewno z tym ze ni kupileś u niego tylko przyjechałeś na strojenie o to tylko 10pln kosztuje :)) Nic wiec nie zarobi,a tak by miał marze na sprzecie+ montaż+strojenie :banan: .

Dzekis
18-05-2006, 09:44
masz montowaną w dachu, czy na magnes? Jeśli w dachu szukaj zwarcia na styku dach - antena. Miałem podobny przypadek i pomogło dokładne zaizolowanie.

belzebubek
18-05-2006, 09:46
antena siedzi w dzwonku na klapie...
poszukam innych fachowcow, jak nie znajde to znowu bede do Carlosa musial uderzac...

krzys-68
18-05-2006, 10:00
antena siedzi w dzwonku na klapie...
poszukam innych fachowcow, jak nie znajde to znowu bede do Carlosa musial uderzac...Fachowców znjadziesz bez problemu,jak to poczekaj,bede w 3 miescie za kilka dni to sie zestroi,chyba ze chcesz podjechac do mnie :satan:

belzebubek
18-05-2006, 10:51
antena zestrojona. Co "fachowiec" to inna opinia. Panowie podlaczyli inna SWR-miarke
i im wyszlo SWR 1,2. Sprzet dziala, dobrze nadaje i odbiera. Uffff nie wiem co mam myslec
o calym tym zdarzeniu.

krzys-68
18-05-2006, 21:32
antena zestrojona. Co "fachowiec" to inna opinia. Panowie podlaczyli inna SWR-miarke
i im wyszlo SWR 1,2. Sprzet dziala, dobrze nadaje i odbiera. Uffff nie wiem co mam myslec
o calym tym zdarzeniu.No to prawie ideal :bigok:
Nic lepiej nie potrzeba.Byc moze ze monter obkrecajac zwarł bieguny w glowicy i stad mieł problem.
Ale najwazniejsze ze problem z głowy i dziala :bigok: