PDA

Zobacz pełną wersję : POLECAM zestawik



STraits
17-05-2006, 22:07
Radio : Uniden 520
Antena : SIRIO TAJFUN

Co szczególnie polecam : Antena - jest rewelacyjna jak na moje potrzeby. Przy zakupie kierowałem się tym, żeby nie szpecić autka anteną CB z długim pałąkiem, nie niszczyć lakieru, nie prowadzić kabli po całym samochodzie, nie wiercić blachy. Antena wygląda mniej wiecej tak jak zwykła do radia. Pasuje w otwór idealnie. 50 cm długości. Nie miałem problemu z dolatywaniem sygnału. Zasięg - na ostatnim spocie w Kazimierzu doleciałem bez problemu do Altoota który był 6 km przed Kazikiem. POLECAM.

krzys-68
18-05-2006, 09:14
Weż pod uwage ze Altoot ma bat solidny i to dzieki jego ustawieniom mieliscie lepsze osiagi :satan: .6km zasiegu na nadawczej generalnie wystarczy do porozumiewania sie na drodze :metal

STraits
18-05-2006, 09:46
Na odbiorczej ma więcej :) W Lubline łapie zasiegi w okolicach 8-9 km. Dla mnie rewelacja. Zastanawiam sie jaki wpływ na to ma długość kabla. Bo mam o 3 metry za dużo kabla w tej chwili, który będzie lada dzień obcięty...

krzys-68
18-05-2006, 09:58
Na odbiorczej ma więcej :) W Lubline łapie zasiegi w okolicach 8-9 km. Dla mnie rewelacja. Zastanawiam sie jaki wpływ na to ma długość kabla. Bo mam o 3 metry za dużo kabla w tej chwili, który będzie lada dzień obcięty...Dlugoś kabla jest zależna od cewki,nie skracaj,ale też nie skrecaj w "pętlę',rozłóź po podlodze po dywanem :metal

STraits
18-05-2006, 10:14
Czyli tyle ile dali w zestawie - mam gdzieś upchnąć, tak ?

krzys-68
18-05-2006, 12:52
Czyli tyle ile dali w zestawie - mam gdzieś upchnąć, tak ?Dokładnie tak :metal

STraits
18-05-2006, 13:13
:bigok:

sleep
18-05-2006, 14:43
A gdzieś Ty nabył tego Tajfuna? Daj jakieś namiary. Ile ona kosztuje?

STraits
18-05-2006, 14:46
Zapłaciłem 100 PLN. Ale kupiłem od znajomego. Na allegro nawet takich antenek nie ma. Pogooglaj... Jest np. tutaj. Dla mnie wygląd rewelacja. I działa na prawde super ;) http://hi-fi.auto.pl/sklep/product_info.php?cPath=53_55&products_id=579

waldezk
19-05-2006, 12:19
http://hi-fi.auto.pl/sklep/product_info.php?cPath=53_55&products_id=579
trochę OT czepiając się, od kiedy to antena ma wzmocnienie ??
czyżby miała wbudowany wzmacniacz sygnału ??
i też nie sprecyzowane to "wzmocnienie" czy dBi czy dBd a to jest różnica.

m-artur
19-05-2006, 18:43
NIE ZNAM SIĘ DOKŁADNIE NA ANTENACH ALE WYGLĄDA FAJNIE, A TU LINK DO STRONY PRODUCENTA: http://www.sirioantenne.it/prodotti_ant.php?idc=1008171255&idg=1008171169&idp=125
MOŻE KTOŚ KTO WIE CO W TRAWIE PISZCZY ZERKNIE I NAPISZE CZY WARTO ?

STraits
19-05-2006, 21:23
Ja tam na wykresy nie patrze. Podłączam i patrze jak działa. A po kolejnym dzisiejszym dniu moge powiedzieć że jest super. Ma dużą zalete szczególnie w mieście - nie łapie setek połaczeń jak anteny o długości 2m. Słychać wszystko i nic... na tej antence łapie tyle ile potrzeba. Na SQ wycinasz kiepską transmisje, no chyba że lubisz słuchać gadek TIRowców którzy sie szukają 8 km dalej.. ;)

sebastian_w
01-06-2006, 09:17
A powiedz Marcinie jak poradziłęś sobie z antana radiową.
Powiem szczerze iz noszę sie z zamiarem zakupu takiej antenki :) Tylko nie bardzo wiem co zrobić z radiem, gdzie umieścić antenę i jaką. Nie bardzo mi odpowiadają takie wewnętrzne przyklejane w środku.
Może ktos ma inny pomysł ?
Może ktoś ma jakąś inna wewnętrzna, która nie szpeci samochodu a jednocześnie super działa ?

Pozdrawiam Seba

altoot
01-06-2006, 09:43
A powiedz Marcinie jak poradziłęś sobie z antana radiową.
Powiem szczerze iz noszę sie z zamiarem zakupu takiej antenki :) Tylko nie bardzo wiem co zrobić z radiem, gdzie umieścić antenę i jaką. Nie bardzo mi odpowiadają takie wewnętrzne przyklejane w środku.
Może ktos ma inny pomysł ?
Może ktoś ma jakąś inna wewnętrzna, która nie szpeci samochodu a jednocześnie super działa ?

Pozdrawiam Seba


a nie masz z tyłu anteny od zestawu telefonicznego?
to miejsce możnaby zaadopować

m3hoo
01-06-2006, 10:53
Przy zakupie kierowałem się tym, żeby nie szpecić autka anteną CB z długim pałąkiem
To właśnie jest najpiękniejsze - duży kombiaczkowy daszek a na nim porządnej długości bacik :metal
Ale jak się nie ma kombiacza, tylko siakieś lymuzyny...

STraits
01-06-2006, 10:56
Z tą anteną to wygląda jak samochód zdalnie sterowany ;)

sebastian_w
01-06-2006, 15:21
Nio własnie nie mam z tyłu miejsca ażeby antenke zadoptować.
A mój mondi to włąsnie w kombi, i nie chciał bym aby wyglądał jak samochodzik zdalnie sterownay :)
Dlatego postanowiłem skorzystać z rady Marcina i zakupić do cb antenke sirio tajfun 27 :) ale nie mam gdzie wsadzić antenki do radyjka i może ktos podpowie jak ten problem rozwiązać

STraits
01-06-2006, 16:24
Antena wewnętrzna. Montuje sie ją wewnątrz samochodu, np. po deską rozdzielczą. Koszt około 30 PLN.

Ja tam radia nie słucham. Kiedyś radio to było radio - muzyka, muzyka... czasem informacje. Teraz tylko klepią gębą a potem puszczają 2 szmiry na krzyż.

sebastian_w
01-06-2006, 16:35
Zgadza się teraz juz nie ma dobrych stacji :)
Tylko czy na takiej antenie wewnętrznej to w ogole cos słychac? a nie same szumy :) czy kupić z wzmacniaczem czy bez ?

Bo nie chce żadnych spliterów bo szkoda tylko kasy wydawac a i tak nic nie słychłychac w radiu na antenie cb :)

STraits
01-06-2006, 16:39
Ja odbieram RMF i Zetke w Lublinie bez podłaczonej anteny, wiec byle "kabel" wystarczy żeby odbierać :)

sebastian_w
06-07-2006, 23:01
Witam
Problem z antenka do radia został rozwiązany. Na miejscy orginalnej antenki radiowej wylądowała antena cb sirio tajfun :) natomiast antenke do radyjka umieściłem z tyłu pojazdu. Został wywiercony otwór, w miejscu gdzie znajduje się światełko w kombi :) Zamontowałem antenka podobna długością do sirio i jest git :) Odbiera super (lepiej niz orginał forda :) i całkiem wygląda. Obie antenki są nachylone pod tym samym kątem do tyłu, według mnie jest całkiem całkiem. Ważne iz działa i wygląda :)

STraits
06-07-2006, 23:31
I jak wrażenia z Sirio Taifun ? :) Moim zdaniem jest rewelacyjna jak za taką cene. Ma 1 wade / zalete. Nikt przed i za Tobą nie wie że masz CB :) Ja czasem jak kogoś pytam, to sie ludki mocno dziwują że pyta samochod bez anteny ;P

sebastian_w
06-07-2006, 23:43
Fakt jesteśmy jak tajniacy :)
Co do wrażeń to powiem szczerze iz nie do końca mogłem ją przetestowac, poniewaz pożyczyłem radyjko i teastowałem ją na niesprawnym radyjku klienta, radio nie miało nawet 1 wata mocy :) Lecz mimo wszystko było całkiem całkiem. Najbardziej co mi się podoba w tej antenie to tak jak pisałeś Marcinie nie łapie całej masy nikomu nie potrzebnych szumów, rozmów tirowców jadących gdzieś zupełnie innymi trasami, tylko ma nie duży, zupełnie wysterczający zasięg, wdeług moich pomiarów około 8 km. Dla mnie najlepszym jej atutem jest jej mała rozpoznawalnośc zwłaszcza na prkingu, prawie nie różni się od zwykłej anteny radiowej.
Sirio Tajfun 27 - antenka godna polecenia, a i cena nie za wysoko.[/url]

Andy
12-09-2006, 09:36
Ja też zamontowałem Sirio Tajfun i jedyne co mi przeszkadza to hałas jaki antena robi w konfrontacji z "pędem powietrza" i to już gdzieś od 50 km/h.
Nie macie z tym problemu? Zastanawiam się nad jej pochyleniem, ale to wymaga spiłowania jej podstawy, a co za tym idzie było by pewnie po gwarancji i zmniejszył by się zasięg.
Poza tym antenka OK.
Jak u Was to wygląda?
Proszę o sugestie :pad: .

krzys-68
12-09-2006, 12:20
szum powietrza po przeszkodach bedziesz mial zawsze.Tym mniej slyszalny im bardziej z tylu je bedziesz montował :satan:

Andy
12-09-2006, 13:02
O tym wiem, ale przy odpowiednim pochyleniu anteny (jak w radiowej) myślę że będzie można osiągnąć kompromis między zasięgiem odbioru a komfortem użytkowanie antenki.

sebastian_w
12-09-2006, 20:47
u mnie nie pamiętam jak było z normalna antenką od radja. Lecz wydaje mi się iż jakis specjalnych szumów powietrz nie słychać.
Jedyne co zauważyłem to iz sama antenka sie wygieła.Ustawiałem SWR i po obróceniu widać było wygięcie, ktore teraz sie przekręciło w druga stronę i może się naprostuje :) :satan: