PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Automat w MKIV- fakty i mity



kreml73
12-01-2013, 01:43
Jestem zupełnym laikiem jeśli chodzi o automatyczne skrzynie biegów i w związku z tym mam kilka pytań...
Więc tak- czy w MKIV były różne rodzaje automatów? Jeśli tak to które lepsze, których raczej unikać?
Czy jest jakiś tryb "sport"- czy zależy to od skrzyni? Czy zgodnie z panującą opinią "automaty się psują" bać się czy nie ma o co?
Co ewentualnie sprawdzić przed zakupem by być spokojnym że nie kupiło się auta ze zniszczoną skrzynią?
Mam na oku autko o którym wiem tylko tyle że ma "sześciobiegowy automat", ale w związku z tym że nigdy nie miałem i trochę się boję automatu nie wiem czy interesować się głębiej czy odpuścić....Chociaż strasznie leniwy się ostatnio zrobiłem i taki automat mocno chodzi mi po głowie...

barczol
13-01-2013, 15:17
W mondeo MKIV występują dwa rodzaje automatów.

- TipTronic montowany w mondeo przed liftem.
- Powers Shift montowany w poliftowym mondeo.

Tip tronic posiada jedno sprzęgło, powershift posiada dwa.

Obydwa automaty posiadają tryb sport.

Osobiście posiadam auto w automacie 2.0 TDCI 2008r. jest to skrzynia Tip Tronic. Auto posiadam już ponad rok, przejechałem nim około 45 tys. km i nie mam żadnych problemów.

Skrzynia PowerShift lepiej zmienia biegi (nie czuć delikatnego jakby powiedzieć szarpnięcia)

Rob^
13-01-2013, 15:47
Jakiś czas temu Dominik zapytał się mnie (http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/86110-Mondeo-Rob-a-lodowo-%C5%9Bniegowe-)?p=1798423&viewfull=1#post1798423):

W internecie jest mało opinii odnośnie skrzyni powershift, a Ty użytkujesz ją już jakiś czas więc myślę, że możesz co nieco o niej powiedzieć. Jak Ci się ona spisuję, jesteś zadowolony?
Odpisałem :
hmmm mało opinii to fakt, sam szukałem.
Mam na to teorię że skoro coś działa dobrze to nie ma o czym pisać
Produkt jest dość nowy i chyba jeszcze się nie zaczęło to psuć więc nie ma o czym trolować na forach

Jeśli chodzi o użytkowanie skrzyni PowerShift na co dzień to jak dla mnie rewelacja
Miałem wcześniej autko w automacie (Mercedes 190AMG) ale to stary automat był któremu zmiana biegów zajmowała wieczność
Jeżdżąc autem z PowerShift odnosi się wrażenie że jedziemy ... Melexem
Przy "normalnym" przyśpieszaniu nie czuć żadnego szarpnięcia, autko przyśpiesza bardzo płynnie a zmiana biegów widoczna jest tylko na obrotomierzu i słyszalna na ucho (po dźwięku silnika).
Przy ostrym starcie da się zauważyć lekkie szarpnięcie przy zmianie z biegu 1 na 2. Później już jest płynnie.
Jeśli jedziemy "normalnie" w trybie D i gwałtownie wciśniemy pedał gazu do spodu to następuje redukcja o 2 biegi i wtedy z racji konstrukcji skrzyni tzw dwu-sprzęgłowych mamy lekkie szarpnięcie i ok 1-1,5sek opóźnienia.
Takiego efektu nie zauważyłem w trybie S pewno dzięki temu że w tym trybie silnik utrzymuje obroty minimalne w okolicy 2500, i rzadko następuje redukcja o 2 biegi w dół
W trybie D obroty w czasie spokojnej jazdy spadają do około 1500.
Ja zawsze twierdziłem że jeśli będę miał możliwość wyboru 2 aut w podobnej cenie jeden manual a drugi automat zdecydowanie wybiorę automat a że się taki trafił to tylko dobrze

Zdecydowanie polecam PowerShift.

dominiq
13-01-2013, 15:53
Przed liftem montowano skrzynię AISIN TF-80SC, która jeździ w wielu markach http://en.wikipedia.org/wiki/AWTF-80_SC
Oznaczenie dla Forda to AISIN AWF21

kreml73
13-01-2013, 20:40
mowa o przedliftowym, więc wychodzi że TipTronic
A powiedzcie mi jeszcze jak się sprawa ma ze sprzęgłem w takim ustrojstwie- wymiana jest podobna i roboczo i cenowo do zwykłego sprzęgła w manualu, czy to jakiś dużo większy koszt?

dominiq
13-01-2013, 21:13
Tam nie ma czegoś takeigo jak sprzęgło. Tzn. jest sprzęgło hydrokinetyczne, ale raczej nie ulega często awarii. Tym bym się nie przejmował. Z typowych usterek tej skrzyni można wymienić awarię sterownika i elektrozaworów. Jednak osobiście bym nie panikował. Jeśli skrzynia podczas kupna będzie pracowała bez zarzutów to wymieniłbym olej i cieszył się z jazdy :)

barczol
14-01-2013, 09:22
No i teraz ja mam pytanie. To w końcu Olej w skrzyni automatycznej wymieniać czy nie? Aso powiedziała że się nie wymiana tylko wtedy gdy się coś w niej robi...np. rozbiera... Proszę o wyjaśnienie... aby wszystko było jasne;p

dominiq
14-01-2013, 09:32
ASO najchętniej by się w ogóle nie tykało automatów. Ta skrzynia jednak lubi mieć świeży olej i powinna odwdzięczyć się za to bezawaryjną pracą :)

barczol
14-01-2013, 09:34
No to teraz pytanie jaka cena za części tzn filtr olej? czy coś jeszcze trzeba wymieniać? Ile robocizna? :D

dominiq
14-01-2013, 09:47
Tutaj masz troszkę o tej skrzyni http://www.prnd.pl/porady-asb/tf-80sc-automatyczna-skrzynia-biegow-aisin-inaczej-takze-zwana-af40
Typ oleju oraz ilość. Koszt wymiany to już kwestia warsztatu.

AKuba
11-03-2013, 15:01
Jeśli chodzi o użytkowanie skrzyni PowerShift na co dzień to jak dla mnie rewelacja
Ja jechałem ostatnio Mercedesem E z 2003r 2,7 CDI z automatem i mam negatywne odczucia mimo tego ,że biegi zmieniał idealnie-żadnych szarpnięć. Być może ,że warczenie silnika (mocno i tak wytłumione chyba) w połączeniu z automatem tak na mnie działało, ale było to denerwujące - może cichsza benzyna bym lepiej odebrał. A wnerwiające było to ,że jadąc z nastawionym tempomatem po pojawieniu sie odcinka pod lekką górkę obroty silnika się zwiększają o ok 200 (z górki odwrotnie). Najbardziej ta niespójność obrotów do prędkości jazdy jest irytująca w czasie ruszania i innego dodawania gazu - nadmierny hałas plus wrażenie efektu gumy czyli parusekundowe "wrrrrrrrrrrr" i (auto przyspiesza z pewnym opóźnieniem) i dopiero wyrównuje właściwe proporcje obrotów do prędkości. Mi to odbierało całą przyjemność jazdy tym komfortowym autem.