PDA

Zobacz pełną wersję : Pokrywa zaworów



Dzekis
06-05-2005, 11:12
Jakim momentem i w jakiej kolejności trzeba dokręcać sruby pokrywy zaworów w benzynce 1,8? Sprawdzałem w książce Etzolda - ale tam nic na ten temat nie ma. Są jakieś obostrzenia, czy to tak normalnie?

mburz
06-05-2005, 17:50
Jakim momentem i w jakiej kolejności trzeba dokręcać sruby pokrywy zaworów w benzynce 1,8? Sprawdzałem w książce Etzolda - ale tam nic na ten temat nie ma. Są jakieś obostrzenia, czy to tak normalnie?

od środka na krzyż - zaczynamy od środka i generalnie jak większość głowic środek góra-dół, lewy dół-prawa góra, lewa góra-prawy dół
:)

wrozek
06-05-2005, 18:54
dokręca się w 2 "podejściach" czy też fazach najpierw wszytkie momentem 2 Nm póżniej powtarzamy operację momentem 7 Nm.

Dzekis
06-05-2005, 22:46
wielkie dzięki koledzy. Wiedziałem, że można na Was liczyć.

mburz
06-05-2005, 23:53
spoczko Dzekis - za zdjęcia jestem zobowiązany :metal

Dzekis
08-05-2005, 21:52
ze zdjęciami to będzie problem, ponieważ:
1. już rozebrałem i złożyłem
2. jeszcze się nie dorobiłem cyfrówki, ale jest szansa, że to się zmieni

Samo odkręcenie pokrywy nie jest problemem, jednak bez klucza dynamometrycznego prawidłowe dokręcenie śrub niestety taki problem stanowi. Trzeba uważać, coby łbów nie pourywać. No istotne jest, żeby uszczelka była dobrze ułożona w rynience pokrywy. Przylewało mi trochę świece na 1 i 2 cylindrze (na gwincie świecy), od rozrządu i to była główna przyczyna rozbierania.