PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Nie mogę otworzyć drzwi kierowcy. Pilne.



Mundekelk
15-01-2013, 12:29
Panowie mam problem. Wczoraj chciałem otworzyć drzwi i chyba za mocno kluczyk przekręciłem a mrozek był. Objawy jakie teraz mam to otwieram drzwi kluczem od strony pasażera, drzwi się otworzą ale słychać jak centralny cały czas wyje. A z drzwiami od strony kierowcy jest tak że kluczyk lekko chodzi i nic się nie dzieje. klamka zewnętrzna nie odbija. Klamke wewnetrzna moge odchylic lecz wraca do pozycji drzwi zamknietych. Czy zacia mi sie silownik od strony kierowcy. Jak moge do tego sie dobrac przy zamknietych drzwiach. Z gory dzieki za jakiekolwiek wskazowki.

jablkot
15-01-2013, 13:36
Podobno można zdjąć boczek od drzwi jak są zamknięte. Tak na forum czytałem, bo mialem podobną sytuację, ale ostatecznie oddałem do mechanika. Skasował mnie jak za zboże a podziałało tylko dwa tygodnie. Teraz mam tak, że drzwi mogę zaknąć i otworzyć jedynie klamką wewnętrzną. Wcześniej miałem tak, że się zacięły zamknięte i nic ich nie ruszyło. Jak już dojdziesz co się stało to daj mi znać. Będzie mi łatwiej u siebie to zrobić bo na mrozie nie uśmiecha mi się rozbierać drzwi i dociekać co tam może być.

barbarian15
15-01-2013, 14:44
Wczoraj chciałem otworzyć drzwi i chyba za mocno kluczyk przekręciłem

na pewno za mocno.Bębenek jest połączony z zamkiem przez metalowy łącznik (cięgło) i je wykrzywiłeś.Zdjąć boczek i je wyprostować.

maciek666157
15-01-2013, 14:54
Wczoraj chciałem otworzyć drzwi i chyba za mocno kluczyk przekręciłem

na pewno za mocno.Bębenek jest połączony z zamkiem przez metalowy łącznik (cięgło) i je wykrzywiłeś.Zdjąć boczek i je wyprostować.

Najlepiej wymienić ciegno,bo sytuacja może się powtórzyć(autopsja)

Wysłane z mojego ST26i za pomocą Tapatalk

kuba 82
15-01-2013, 16:50
Podobno można zdjąć boczek od drzwi jak są zamknięte jak nie otworzysz drzwi to nie ma szans żeby boczek zdjąć, na dole drzwi boczek jest przykrecony na wkrety

barbarian15
15-01-2013, 16:56
Tu masz podobny temat,może pójdziesz tym tropem.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=jak zdjąć boczek zamkniętych drzwi mondeo mk&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDsQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.mondeoklubpolska.pl%2Fshowthr ead.php%2F82229-jak-otworzy%C4%87-drzwi-kierowcy&ei=RWr1UMiUNK6S0QXfzYH4Bw&usg=AFQjCNFaZkWePRKsE5FyUJzJiZb5U0Q5AA&bvm=bv.41018144,d.d2k

Mundekelk
15-01-2013, 17:22
Panowie udało się. Spadło mi cięgno od kluczyka. Klamka zewnętrzna nie odbija mi bo musiałem spręzynę polamać. Ogólnie było tak że silownik od centralnego mi się zblokowal w tych drzwiach i nie szlo ich otworzyć ani z zewnątrz ani od wewnątrz. Stąd też to wycie centralnego jak otwieralem od strony pasażera. Co do kluczyka to nie było reakcji bo właśnie te cięgno spadło i dlatego mogłem nim bez oporu kręcić.

Jak to zrobiłem:
zdjąłem plastiki z słupka
udało się odkręcić śruby od strony słupka choć było cięzko i ciasno
jakoś odgiąłem boczek
ręcznie pociągnąłem za cięgno od klamki zewnętrznej i w końcu siłownik odpuścił (jak wiadomo klamki w mk2 są plastikowe dlatego nie było możliwe pociągąć klamki z dość dużą silą)
później to już na spokojnie zdjąłem boczek i założyłem cięgno

Dziękuję za zainteresowanie tematem i życzę powodzenia w podobnych przypadkach