PDA

Zobacz pełną wersję : [Porady] kilka zapytań



esik_az_eso
30-01-2013, 11:25
zbieram się do poważniejszego mycia jak pies do jeża bo nie wiem na ile to daje rezultat.

przeglądam fora kosmetyczne, ale tam każdy używa czego innego.

1. pytanie takie - czy mycie pianą jest lepsze od mycia nie pianą ?
jeżeli tak to dlaczego lepsze?

jakich środków użyć

na forum znalazłem, że ludzie kupują pianownicę Glorię - czy to jest coś warte?

środki polecane tutaj znalazłem, ale widzę też, że wiele osób używa mix AD Magifoam i TenziTruck - bezpieczne to ?

jeszcze pytanie - późniejsze mycie lepsze jest gąbką czy rękawicą - jeśli rękawicą to dajcie link do jakiejś bo widzę, że tam część jest do mycia, część do polerowania.

a po wosku czyszczę szmatką, rękawicą byloby lepiej tylko też ileś modeli.

2. na smołę już wiem prickbort

3. wosku używam carnauba formuła 1

4. czego używać na szyby, żeby były ach i och - dotychczas używam po prostu cleanu.

5. do wnętrza polecam płyn shella - naprawdę super sobie radzi.

głównie chodzi mi o pozbycie się takich kropek brudnych, czegoś co jest niedomyte co strasznie irytuje.

jeszcze pytanie - jaką taśmą okleja się klamki, listwy - taką normalną papierową do malowania czy czymś specjalnym

Mav
30-01-2013, 11:49
1. pytanie takie - czy mycie pianą jest lepsze od mycia nie pianą ?
jeżeli tak to dlaczego lepsze?

jakich środków użyć

na forum znalazłem, że ludzie kupują pianownicę Glorię - czy to jest coś warte?

środki polecane tutaj znalazłem, ale widzę też, że wiele osób używa mix AD Magifoam i TenziTruck - bezpieczne to ?
Duzo pytan...
Piany uzywamy po to aby oczyscic bezdotykowo lakier z wszelkich drobinek, ktorymi moglibysmy pozniej zarysowac lakier podczas mycia wlasciwego.
Gloria ma sens (mam) ale jak masz mozliwosc to lepiej kupic pianownice do karchera (idealem jest miec dwie ale nie popadajmy w skrajnosci na poczatek).
Odnosnie jakiej piany uzywac... Podales przyklad Tenzi Truck... Cholernie mocna i dobra, zeby porzadnie domyc samochod przed woskowaniem. Trzeba bardzo rozadnie z niej korzystac bo zle rozcienczona potrafi zmatowic lakier. Jako piane do mycia codziennego po woskowaniu to jakas dobra piana z neutralnym ph, zeby nie zmywala wosku.


2. na smołę już wiem prickbort
Preparatow do wyboru do koloru. Pirckbort jak najbardziej ok.

3. wosku używam carnauba formuła 1
Zmien. Kup nawet oklepane Colli 476/FK1000P czy Megs #16 ale przynajmeniej te woski zabezpiecza porzadnie lakier.



4. czego używać na szyby, żeby były ach i och - dotychczas używam po prostu cleanu.
Na zawnatrz umyc, przeglinkowac, oczyscic i niewidzialana wycieraczka, np. RainX - do kupienia nawet w marketach. Od srodka porzadnie umyc. Dobrym preparatem jest Megs Glass Cleaner.

5. do wnętrza polecam płyn shella - naprawdę super sobie radzi.
Nie radzi. Chemical Guys Natural Shine. PB Natural Look, Sonus Total Elipse, Megs Natural Shine czy nawet Nielsen Finesse.

głównie chodzi mi o pozbycie się takich kropek brudnych, czegoś co jest niedomyte co strasznie irytuje.
Dekantaminacja, czyli wspomniany przez Ciebie wczesniej Prickbort i potem glinkowanie i lakier bedzie bez zadnych osadow. Idealnie byloby kupic cos do usuniecia czastek metalicznych, czyli carpro ironx czy tenzi prix...



jeszcze pytanie - jaką taśmą okleja się klamki, listwy - taką normalną papierową do malowania czy czymś specjalnym
ja z reguly robia tasma 3m. Ale okleja sie do korekty lakieru (polerowania) a na Twojej liscie nie mam takiej pozycji:skromny:

esik_az_eso
30-01-2013, 12:17
Dziękuję!

ja mam karchera na działce tylko problemw tym, że tam jest cholernie twarda woda i osad zostaje :(
pianownica do niego raczej odpada - to nie jest jakiś mocny model, taki spokojny.

jeszcze poprszę o link do jakiejś glinki nie najdroższej na świecie

Mav
30-01-2013, 12:23
ja mam karchera na działce tylko problemw tym, że tam jest cholernie twarda woda i osad zostaje
Odpowiedni filtr zalatwi sprawe. Dodatkowo po kazdym myciu mozna stosowac prepraty typu quick detailer, ktorych jednym z zadan jest usuniecie plam po wodzie...

Odnosnie glinki to chyba polecalbym kupic Bilt Hamber, nie maja malych opakowan ale jest dobra jakosciowo i jak na pierwszy raz bedziesz zadowolony. Odnosnie twardosci to raczej nie kupuj Softa na pierwszy raz.

esik_az_eso
30-01-2013, 12:25
Odpowiedni filtr zalatwi sprawe.

masz może link do takowego ?

Mav
30-01-2013, 12:37
Problem w tym, ze tylko drogie "stacjonarne" filtry maja w opisie, ze zmiekczaja wode... Ale tu nie wiem czy znajdziemy cos ponizejj 300zl.
Ale zdecydowanie pomagaja filtry tzw. nakranowe, ktorych montaz jest banalny. Cos takiego: http://www.hydrolife.pl/FH2000_K_Filtr_nakranowy_z_wkladem_FC2001_usuwa_ch lor_pestycydy_zwiazki_fenolu_oraz_benzenu_substanc je_organiczne_organiczne_poprawia_smak_i_zapach_wo dy-82.html
Na pewno bedzie zdecydowana poprawa :bigok:

esik_az_eso
30-01-2013, 12:56
takie cuś - bo się zastanawiałem czy ten filtr co jest w karcherze coś pomoże.

ja po normalnym myciu, jak wyschnie to brzydki osad się robi.

ew. karcher+quick detailer i pomoże ? mamy coś konkretnego czy wszystko jedno?

zaraz sobie wszystko wynotuję i zaczniem kupować

Mav
30-01-2013, 13:43
takie cuś - bo się zastanawiałem czy ten filtr co jest w karcherze coś pomoże.
Pomoze, warto wymieniac :bigok:

ja po normalnym myciu, jak wyschnie to brzydki osad się robi.
Bo trzeba wycierac a nie zostawiac do wyschniecia :skromny:

ew. karcher+quick detailer i pomoże ? mamy coś konkretnego czy wszystko jedno?
Przy pierwszym uzyciu nie zauwazysz wiekszej roznicy, ale ostatnio na topie jest: Sonax Xtreme Briliant Shine Detailer :bigok: