PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] MKI w automacie - jakieś stuknięcia!



Robertbs1
23-05-2006, 10:46
Witam Forumpowiczów.
Zauwazyłem ostatnim czasem, że podczas przełączania biegów: z P na D, mam jak by lekkie szarpnięcia i stuknięcia metaliczne, to samo sie dzieje jak przezucam z P na R lub z D na R. Wszystko słychac ze skrzyni automatycznej!!!
Nie mam pojęcia co może byc powodem, nie dzieje sie to za każdym razem. Skrzynia chodzi płynnie, biegi przełącza bez zarzutów (oczywiście po rozgrzaniu, bo na zimnym, każde "chyba" MKI ma wyczuwalne szrpnięcia).
Jeśli ktoś miał takie dolegliwości, prosze o porady co robić lub gdzie szukac przyczyny!
Z Pozdrowieniem.
Robert

marcin195
23-05-2006, 10:54
Witam, skrzynia może szarpnąć na zimno jedynie przy zmianie 1-2! Ma chodzić płynnie (oczywiście jak się nie dusi gazu do dechy). Metaliczne klikanie to może być objaw zużytych tarczek sprzęgłowych - naprawa nie jest makabrycznie droga, a przy okazji wymienią Ci olej oraz wyczyszczą sterownik (oczywiście w porządnym serwisie automatów ,a nie w warsztacie u "wieśka złotej rączki")

Robertbs1
23-05-2006, 10:59
Witam.
Na pewno masz racje, ale czy po przebiegu 70 tys tarczki sie zuzyły??
Taki przebieg ma skrzynia!
A może ktos podpowie, gdzie w Dolnośląskim (Bogatynia, Zgorzelec, Lubań, Jelenia Góra) jest dobry warsztat!
Dzieki

gilotyna
23-05-2006, 11:49
Witam
W moim mondeo2 (nie wiem czy to ta sama skrzynia automatyczna) wyczuwam lekkie szarpnięcie ale tylko prz właczaniu D. Przy R nie zauważam żadnego szarpnięcia. W serwisie forda powiedzieli ż sprzęgło nadpalone. I nie opłaca sie tego robić bo samo rozebranie i złożenie skrzyni kosztuje ok 1000 zeta. Tylko używany automacik trzeba zakupić....

gilotyna
23-05-2006, 11:52
Witam, skrzynia może szarpnąć na zimno jedynie przy zmianie 1-2! Ma chodzić płynnie (oczywiście jak się nie dusi gazu do dechy). Metaliczne klikanie to może być objaw zużytych tarczek sprzęgłowych - naprawa nie jest makabrycznie droga, a przy okazji wymienią Ci olej oraz wyczyszczą sterownik (oczywiście w porządnym serwisie automatów ,a nie w warsztacie u "wieśka złotej rączki")

A może sie kolego orientujesz ile by to kosztowało?? wyżej opisałem co mi powiedzieli w serwisie...

marcin195
23-05-2006, 13:26
W serwisie, który ja polecam każdemu mieszkańcowi śląska i zagłębia z czystym sumieniem (BEST-CAR, Czeladź) - wyjęcie i włożenie skrzyni w MKI lub MK II to 900 zł, bez części!!!
Natomiast delikatne szarpnięcie podczas włącznia z P na D na zimnym silniku przy obrotach ok 1200 obr/min zawsze bedzie występować!!! dopiero po rozgrzaniu silnika i obrotach 875 obr/min szarpnięć nie powinno byc. Oczywiscie na zimno mówię o delikatnym takim zadrżeniu samochodu a nie o wyraźnym kopnieciu

Robertbs1
23-05-2006, 14:32
Witam.
Dla zaiteresowanych, podaje numer do warsztau do Długołeki/kolo Wroclawia, naprawiaja skrzynie automatyczne: 071 / 31 52 672
Pozdrawiam.

_Danplus
23-05-2006, 15:42
Witam.
Dla zaiteresowanych, podaje numer do warsztau do Długołeki/kolo Wroclawia, naprawiaja skrzynie automatyczne: 071 / 31 52 672
Pozdrawiam.
A naprawiales tam cos? :satan:
Znajomy z 5 miesiace temu z nimi walczyl - co prawda automat zrobili, ale z 2 biegu na 3 automat przechodzi ze znacznie dluzszym czasem niz miedzy innymi. Poza tym rozwalone nadkole, brak kilku mniejszych srubek, niedokrecona poduszka silnika. Co ciekawsze, jak wszystko skrecili, to silnik wystawal o jakis 1 cm wyzej - przez co spalila sie mata (okladzina) na masce :wall:

Generalnie - po 4 wizycie, znajomy zrezygnowal z ich tak zwanych uslug.

Robertbs1
24-05-2006, 07:20
Witam.
Nie, nic nie naprawiałem, podałem do nich numer dla zainteresowanych.
Udzielili mi tylko porady!
Co do ich fachowości, nie mam rozeznania.
Ale jak napisałeś, to chyba tak jest! To sa Nasze warsztaty, oczywiście na pewno nie wszystkie tak postepują!!!!
Pozdrawiam!!