PDA

Zobacz pełną wersję : gałka od biegów



Muder
10-02-2005, 20:44
Witam wszystkich :) na początek mam skromne pytanko:jak zdemontować gałke od biegów?

BJSusel
10-02-2005, 21:40
W MKII wystarczy po prostu odkręcić.

altoot
10-02-2005, 21:42
W MKII wystarczy po prostu odkręcić.
w MkI tak samo

Fred
10-02-2005, 22:01
a co z kolnierzem do biegu wstecznego. Ja musialem uzycz dosc duzo sily, zeby prezkrecic galke o 90 stopni - taz balem sie dalej, ze cos ukrece - a mam ciekawy pomycl na galke :)

Muder
10-02-2005, 22:14
dzięki bede próbował :banan:




mondi ghia`93 hatch 2,0 eibach springs

altoot
10-02-2005, 22:25
a co z kolnierzem do biegu wstecznego.


zostaje na swoim miejscu... zdejmujesz samą gałke

BJSusel
10-02-2005, 22:54
miedzy kołnierzem a gałką jest sprężyna
schodzi sama gałka i na początku rzeczywiście ciężko się kręci

Fred
10-02-2005, 23:21
dzieki - jak jutro nie ukrece zadnego gwintu i podam tokarzowi wymiary - to zrobie ladne fotki nowej galeczki

Tomi
11-02-2005, 01:43
A ja chcę zmienić mieszek, więc muszę zdemontować pierścień do wstecznego. Ciężkie to zadanie??? I jeszcze jedno pytanko: Jak zdejmuje się mieszek???

szczerba
11-02-2005, 09:52
I jeszcze jedno pytanko: Jak zdejmuje się mieszek???
Mieszek jest na dole mocowany do plastikowej, lekko sprężynującej ramki, wystarczy ją podważyć z jednego boku i potem już cała wyjdzie. UWAGA!!! Ta ramka ma strasznie kruche zaczepy, teraz na mrozie to na bank popękają. Musisz to robić w ciepłym garażu lub poczekaj na wyższe temperatury.

Muder
13-02-2005, 22:20
Za radą kolegów zacząłem odkręcać gałkę ...aż ukręciłem :zly: okazało się że jest ona wciskana a nie wkręcana ,wewnątrz - gałki jest a raczej był klin plastikowy który wchodził w wycięcie na drążku i to jego ukręciłem - trudno,w sumie chodziło mi o wymianę mieszka więc zmieniłem go,a gałkę posklejałem do kupy poxipolem(połączenie nierozbieralne :) ),lepsze to niż kupno nowej Niech ten pościk przeczytają sobie inni przyszli`wymieniacze gałek i mieszków`-ku przestrodze :satan:

altoot
13-02-2005, 22:39
Za radą kolegów zacząłem odkręcać gałkę ...aż ukręciłem :zly: okazało się że jest ona wciskana a nie wkręcana ,wewnątrz - gałki jest a raczej był klin plastikowy który wchodził w wycięcie na drążku i to jego ukręciłem - trudno,w sumie chodziło mi o wymianę mieszka więc zmieniłem go,a gałkę posklejałem do kupy poxipolem(połączenie nierozbieralne :) ),lepsze to niż kupno nowej Niech ten pościk przeczytają sobie inni przyszli`wymieniacze gałek i mieszków`-ku przestrodze :satan:

Dziwna sprawa... bo zarówno w moim MkI jak i MkII np. sstraitsa gałki sie adkreca - sam osobiscie to robiłem

Muder
13-02-2005, 22:51
nie pamiętam juz który to cwaniak, chyba Galileusz powiedzał:`a jednak się kreci...`na pewno nie chodziło mu o gałkę w moim mondku :))

Miroo
17-02-2005, 23:47
Ja dawalem swoja do obszycia.Tez sie odkreca.Mk1.

Fred
17-02-2005, 23:54
dzieki - jak jutro nie ukrece zadnego gwintu i podam tokarzowi wymiary - to zrobie ladne fotki nowej galeczki
mieliscie racje - mozna odkrecic - MK2 - wystaje co prawda sprezyna od wstecznego kolnierza - ale to juz nie przeszkadza - moge dorabiac nowa galeczke :metal

Tomi
18-02-2005, 21:24
U mnie też była odkręcana, a klin jest tylko koło pierścienia od wstecznego.

Ps. Jakie są koszta obszycia gałki skórą???? Może się orientujecie?

altoot
19-02-2005, 15:42
Jakie są koszta obszycia gałki skórą?

W Lublinie 20pln

Tomi
19-02-2005, 15:52
To chyba się zdecyduję na obszycie gałki. Wymieniłem mieszek (kupiony na allegro) i wygląda dużo dużo lepiej i myślę, że jak obszyję gałkę to będzie pierwsza klasa.

altoot
19-02-2005, 16:15
To chyba się zdecyduję na obszycie gałki. Wymieniłem mieszek (kupiony na allegro) i wygląda dużo dużo lepiej i myślę, że jak obszyję gałkę to będzie pierwsza klasa.

a fabryczna gałka była skórzana??


bo jesli tak, to posiada takie rowki, w ktorych chowa sie szew i wtedy gałeczka jest rowniutka - jesli gałka z tworzywa, to tego nie ma i nie wiem jak to bedzie wygladało po obszyciu

szczerba
19-02-2005, 17:17
Za radą kolegów zacząłem odkręcać gałkę ...aż ukręciłem :zly: okazało się że jest ona wciskana a nie wkręcana ,wewnątrz - gałki jest a raczej był klin plastikowy który wchodził w wycięcie na drążku i to jego ukręciłem - trudno,w sumie chodziło mi o wymianę mieszka więc zmieniłem go,a gałkę posklejałem do kupy poxipolem(połączenie nierozbieralne :) ),lepsze to niż kupno nowej Niech ten pościk przeczytają sobie inni przyszli`wymieniacze gałek i mieszków`-ku przestrodze :satan:

Dziwna sprawa... bo zarówno w moim MkI jak i MkII np. sstraitsa gałki sie adkreca - sam osobiscie to robiłem

Rzeczywiście dziwne 8O

U mnie odkręca się bez problemu! Może w zależności od wersji gałka jest wciskana lub wkręcana. Mam kierownicę i mieszek skórzane.

altoot
19-02-2005, 20:06
U mnie odkręca się bez problemu! Może w zależności od wersji gałka jest wciskana lub wkręcana. Mam kierownicę i mieszek skórzane.

wszedzie sie odkreca - niezaleznie od wersji
:beer:

gozma
19-02-2005, 21:24
wszedzie sie odkreca - niezaleznie od wersji

Chyba się mylisz. U mnie też się odkręca, ale pamiętam, że już kilka osób na AC pisało, że u nich gałka była inaczej mocowana (pisał o tym chyba Mariusz_Ch) Wydaje mi się, że te nieodkręcane były montowane w pierwszych egzemplarzach MkI, wiec sposób montażu zależy od rocznika.

silny
20-02-2005, 00:15
sorry

altoot
20-02-2005, 13:40
Chyba się mylisz. Wydaje mi się, że te nieodkręcane były montowane w pierwszych egzemplarzach MkI, wiec sposób montażu zależy od rocznika.

Być moze... moj mondeo to jeden z ostatnich mkI

Tomi
20-02-2005, 15:03
a fabryczna gałka była skórzana??


bo jesli tak, to posiada takie rowki, w ktorych chowa sie szew i wtedy gałeczka jest rowniutka - jesli gałka z tworzywa, to tego nie ma i nie wiem jak to bedzie wygladało po obszyciu

Mam z tworzywa, które już trochę się powycierało. Może coś da się pokombinować??? A może znacie stronkę gdzie można dokupić już gotowe gałki, albo po prostu inne(mogą być z tworzywa byleby były nowe) pasujące do Mondeo???

adam12
06-04-2008, 23:20
mnie też to dopadło więc i jak jest z tą gałka bo moja też jest teraz w dwóch częściach :zly: kupiłem skórzaną z gwintem , i moje pytanie za 100 punktów -- czy da się to spasować ?