PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] ruszanie z 2 na automacie



gilotyna
24-05-2006, 10:41
Cześć
krótkie pytanie: czy w automacie można przy ręcznie wrzuconej dwójce ruszać czy lepiej jest z jedynki i potem dopiero na 2. Ponoć jakieś za duże obciążenia są przy ruszaniu z 2 i skrzynia przy tym cierpi.
Co wy na to????
Z góry dzienx


PS czy można swobodnie mieszać podczas jazdy między D,1 i 2??

generalX
24-05-2006, 12:11
to są górne ogranicznenia biegów. Samochód zawsze i tak rusza z najniższego. Jak jeździsz na D, to skrzynia włącza wszytskie biegi( nie wiem ile ich ma) a jak włączysz 2 lub 1 to nie wlącza ostatniego i przedostatniego. to jest po to jak byś właśnie ciągnoł przyczepę czy coś takiego, żeby sterownik cały czas nie młucił bieg w góre-bieg w dół. Z tym przełączeniem w czasaie jazdy... nie wiem nigdy automata nei miałem, a w każdym jest to inaczej rozwiązane.

Lowlander
24-05-2006, 13:00
Gilotyna, trochę zamieszałeś. Jest tak jak GeneralX ci w zarysie wyjaśnił.

Automatem nie jeździsz jak samochodem z ręczną skrzynią, a z twojego opisu wynika, że tak chcesz zrobić. Nie rusza się przy wybranej dźwignią pozycji [1], potem zmieniając na [2] itp. Jeździsz po prostu na [D], ewentualnie czasem wybierając sobie wyłączenie nadbiegu, jeśli za często przerzuca między 3 a 4 biegiem.

To co opisujesz, pozycje [1] i [2], to tzw. blokady niskich biegów. Jeśli ustawisz na [1] to skrzynia będzie wykorzystywać tylko pierwszy bieg. Na [2] będzie korzystać z dwóch pierwszych biegów, a z wyższych już nie. Używa się tego m.in. do wyjechania ze śniegu albo przy ciągnięciu przyczepy, itp. Nie można sobie dowolnie w trakcie jazdy blokować np. w pozycji [1], bo rozwalisz skrzynię. Z tego co pamiętam w Taurusie w skrzyni AXOD-E z blokadą pierwszego biegu można było jeździć max do 35 km/h.

Wejdź na tę stronę (www.automat.pl) i poczytaj artykuły. Stosując się do wskazówek w nich zawartych przedłużysz życie skrzyni.

gilotyna
24-05-2006, 19:12
Lowlander dont stress
Jest jedno ALE: jak ja 2 zapne to jest 2 i tyle, nie szuka przy ruszaniu jakiejś jedynki tylko z 2 wali śmiało, nie muli nic. Tylko mnie interesuje czy skrzynia na tym cierpi... Tak w ogóle to na automat.pl i jeszcze jakiejś innej strone poświęconej tylko tym skrzyniom wyczytałem że wtedy blokuje jakos sprzęgło i elegancko hamuje silniczkiem i np w korkach na miescie opłaca sie to wrzucać...
i??

Lowlander
24-05-2006, 19:25
Ależ ja się wcale nie stresuję. Tylko jesteś w błędzie. Jeżeli wybierzesz pozycję [2] to nie ruszasz z drugiego biegu, tylko z pierwszego. Skrzynia operuje wtedy na jedynce i dwójce, wyższe biegi się nie włączają.

Wszystko jest opisane w tym artykule (http://www.automat.pl/readarticle.php?article_id=7).

gilotyna
24-05-2006, 20:07
Ależ ja się wcale nie stresuję. Tylko jesteś w błędzie. Jeżeli wybierzesz pozycję [2] to nie ruszasz z drugiego biegu, tylko z pierwszego. Skrzynia operuje wtedy na jedynce i dwójce, wyższe biegi się nie włączają.

Wszystko jest opisane w tym artykule (http://www.automat.pl/readarticle.php?article_id=7).


no to ja nie kumom cos cheba nie halo z moją skrzynią bo rucha z dwójeczki.... Ale ciebie rozumie bo te artykuły kiedys już studiowałem i jak miałem kontakt z innymi automatami to tak właśnie było ale u mnie nie jest....

Lowlander
24-05-2006, 20:18
W takim razie może to być rzeczywiście objaw niewłaściwej pracy skrzyni. Jechałem kiedyś Taurusem, w którym skrzynia była wyjmowana i wkładana przez moich kolegów, żaden z nich nie jest mechanikiem, pewnie uszkodziła się przy demontażu i często blokowała się przy włączonym drugim biegu, tj. ani w górę ani w dół.

A jeśli ustawisz na [D], to czujesz jak przełącza ci biegi od jedynki w górę w trakcie jazdy?

gilotyna
24-05-2006, 20:36
W takim razie może to być rzeczywiście objaw niewłaściwej pracy skrzyni. Jechałem kiedyś Taurusem, w którym skrzynia była wyjmowana i wkładana przez moich kolegów, żaden z nich nie jest mechanikiem, pewnie uszkodziła się przy demontażu i często blokowała się przy włączonym drugim biegu, tj. ani w górę ani w dół.

A jeśli ustawisz na [D], to czujesz jak przełącza ci biegi od jedynki w górę w trakcie jazdy?

No na D to dobrze śmiga, nadpalone sprzęgło (bo takie właśnie niestety posiadam) da sie dopiero poznać przy zmianie z 2 na 3, wtedy troche skacza na pół sekundy obroty przy wysprzęgleniu, choć nie zawsze tak sie dzieje... Z 1 na 2 nie wyczuwa sie tego. Na 100% rusza z 1 biegu...

Pozdrowiania dla wszystkich speców