PDA

Zobacz pełną wersję : V6 i problem z automatem, mechanicy polegli



RaWil
20-02-2013, 17:41
Witam. No i narobiło się problemów w mojej V-ce. Zepsuł się podgrzewany spryskiwacz i miałem mały pożar pod maską. Nadpalił się przewód podciśnienia do serwa hamulców. Auto prąd ma, kręci ale nie odpala. Przewód został wymieniony, myślę problem z głowy, ale teraz dopiero zaczęły się schody. Teraz poopisuje co za cuda się dzieją, skrzynia automat:

Dźwignia na P, auto odpala, chodzi z 40sek., gaśnie. Odpalam ponownie, kręci, nie odpala. Czekam 15min., auto odpala, ale historia się powtarza. Dodam że jak odpali to i tak nie mogę dźwigni z P przełączyć na żadna inną pozycję.

A teraz jeszcze ciekawiej.
Przestawiam awaryjnie dźwignie na N. Auto odpala, nie gaśnie. Daje na D, jedzie. Daje na R, jedzie. Daję na P, już z P nie idzie zdjąć, za 40sek. silnik gaśnie, nie idzie odpalić.

Mechanicy rozkładają ręce. Czy może to być objaw tego że serwo się przygrzało? Niech mądre głowy coś mi podpowiedzą, gdzie szukać przyczyny?

mad
20-02-2013, 18:17
Napisz z którego roku masz samochód. Vka z asb była montowana od 1993 roku:hmm:

RaWil
20-02-2013, 18:37
Auto z 1999r, a co to ma do rzeczy?

mad
20-02-2013, 19:28
A to ma do rzeczy iż w Mondeo 2,5 były montowane 2 skrzynie.

RaWil
20-02-2013, 19:46
CD4E :) mam. No ale usterkę skrzyni wykluczam.

SteelRat
22-02-2013, 21:45
2 skrzynie? chyba 2 czujniki rozne?

RaWil, moze sie cos z wiazka porobilo od skrzyni, przez ten pozarek?
od dzwigni idzie linka do MLPS, ale skoro cos mozesz przelaczyc, to raczej nie tu, za to moze cos z elektromagnesem, ktory pozwala wlasnie z P przelaczyc. jak wcisniesz hamulec i przycisk na dzwigni (odblokowujacy) slyszysz, jak blokada odpuszcza?

co na to komputer mowi? jakie bledy ze strony skrzyni?