PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Szarpanie automatycznej skrzyni biegów "Błąd regulacji sprzęgła



Trigen
23-02-2013, 00:06
Dziś rano miałem dziwny problem z skrzynią, podczas zmiany biegów było odczuwalne mocne szarpnięcie, największe było z 2 na 3 mniejsze z 4 na 5, nie dało się również dać na manual, pokazywał że nadal jest w pozycji D mimo ze wajcha była ustawiona na manualne przerzucanie, zatrzymałem pojazd na poboczu zgasiłem silnik odczekałem tak około 5 minut po uruchomieniu skrzynia już normalnie przerzucała biegi, nic nie szarpało, oraz można było ustawić już manualne przerzucanie. Tego samego samego dnia podłączyłem auto do komputera i wykazało 2 błędy, Błąd regulacji sprzęgła P0700, oraz Lewy Przedni czujnik ABS (ale to nie ma nic wspólnego z skrzynią chyba, ABS już od dawna nie działał czekam na paczkę z nowym czujnikiem)

Nie wiem co to było, dziś ale napędziło mi nie źle stracha, auta chyba miało gorszy dzień, czy co, tak czy inaczej, teraz normalnie przerzuca biegi itp nic nie szarpie, sprawdzałem tez olej w skrzyni jak wróciłem, poziom jest w normie, jednak kolor taki jakby brązowaty, ale to chyba też ok.

Auto to:

Ford Mondeo Kombi mk3 giha (czy jak to tam się pisze)
Rocznik 2004
Przebieg 185tys
Silnik TDCi 2.0 130KM
Skrzynia biegów AUTOMATYCZNA 5 biegowa