PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Mondeo '96, brak drugiego i czwartego biegu



mis_kolabor
25-02-2013, 10:33
Dzień dobry,
Jakiś czas temu ni z gruchy ni z pietruchy skrzynia "zgubiła" bieg 2 i 4 (na tablicy nie zapaliła się żadna kontrolka ostrzegawcza). Pojechałem do diagnosty, żeby przeczytać, czy są jakieś błędy - no i były - komputer zgłosił błędy 646, 647, 648 - błędy zaworów elektromagnetycznych skrzyni cd4e, no więc zacząłem szukać i znalazłem. Kupiłem drugi zestaw zaworów i w pocie czoła wymieniłem - babrałem się z tematem pół soboty, ale udało się wszystko złożyć. Niestety po tej wymianie efekt jest dokładnie ten sam - nadal mam tylko pierwszy i trzeci bieg. Wartość dodana jest taka, że biegi zmieniają się nieco płynniej.
Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?? Czy to może być kwestia przybrudzonego MLPS'a czy też coś innego?

PS: Prędkościomierz działa poprawnie - wyczytałem tutaj, że to może być jeszcze kwestia czujnika prędkości, ale nie wiem, czy mój przypadek się kwalifikuje...

Pozdr,

arczi3
25-02-2013, 11:10
Może to ma związek z olejem, może stary, może za mało .

Pisane z bardzo małej klawiatury :)

mis_kolabor
25-02-2013, 11:13
Cześć,
Olej raczej nie, bo przy okazji wymiany elektozaworów musiałem otworzyć skrzynię, a co za tym idzie, olej trzeba było spuścić. Po złożeniu wlałem nowy.

SteelRat
25-02-2013, 12:29
uwalona taśma hamulca 2/4 biegu.
http://midparts.com.pl/pl/p/CD4E-Tasma-Hamulcowa-2-4-firmy-Borg-Warner-94-up/178

objaw taki mialem w 1ce...

swoją drogą, uzpełnij profil o generację auta/rocznik i posiadany silnik chociaż ;)

SteelRat
25-02-2013, 12:30
uwalona taśma hamulca 2/4 biegu.
http://midparts.com.pl/pl/p/CD4E-Tasma-Hamulcowa-2-4-firmy-Borg-Warner-94-up/178

objaw taki mialem w 1ce...

swoją drogą, uzpełnij profil o generację auta/rocznik i posiadany silnik chociaż ;)

mis_kolabor
25-02-2013, 13:04
Uzupełnione. Miałeś dokładnie takie same objawy??

SteelRat
25-02-2013, 13:09
tak, dokladnie takie same, przy wyprzedzaniu mi sie nagle niemal 7k obrotow zrobilo...;)

---------- Post added at 13:09 ---------- Previous post was at 13:06 ----------

aaaa, no i po urwaniu tasmy hamulca tarczki jeszcze doszly do tego...
podejrzewam, że najtaniej Ci będzie zasadzić używkę skrzynię.

mis_kolabor
25-02-2013, 13:13
Krucze, słabo to wygląda w takim razie..... Nie jestem pewny, czy będzie mi się to w ogóle opłacało robić... chyba na szrot go odstawię w takim razie...

SteelRat
25-02-2013, 13:23
no remont sporo pociagnie, skrzynie pewnie bys w używce za jakies 500-800 znalazł, do tego przekładka z 500, olej 150-200
na manuala nie warto nawet...
jeśli sam jesteś w stanie zrobić, to wyjdzie Cię dużo taniej. wtedy by mozna nawet remont strzelić...

arczi3
25-02-2013, 13:28
no remont sporo pociagnie, skrzynie pewnie bys w używce za jakies 500-800 znalazł, do tego przekładka z 500, olej 150-200
na manuala nie warto nawet...
jeśli sam jesteś w stanie zrobić, to wyjdzie Cię dużo taniej. wtedy by mozna nawet remont strzelić...

Przekładka około 2500 + jakiś dodatki :(

Przekładałem na manual to wiem

Pisane z bardzo małej klawiatury :)

mis_kolabor
25-02-2013, 13:55
To już jest druga skrzynia... pierwsza miała rozwaloną obudowę - jak mi mechanik to pokazał to uwierzyć własnym oczom nie mogłem (teraz żałuję, że nie zrobiłem foty) - pierwsza miała dziurę w obudowie która była osłonięta kawałkiem blachy, silikonem i blachowkrętami - aż cud, że to działało ponad 2 lata. :)

Na tej drugiej skrzyni przejeździłem ponad 2 lata, wymiana ze skrzynią kosztowała 2k... Chyba już mi się nie chce w to wkładać forsy, zwłaszcza, że nie wiadomo co jeszcze wyjdzie... szkoda tylko blachy, bo w bardzo dobrym stanie jest jak na swój wiek...

SteelRat
25-02-2013, 14:24
niezly patent odstawili w takim razie, niezly...

ja w mk1 zrobilem skrzyni remont i pojeździłem i tak sprzedałem, zero problemu bylo, a niby czesciowo na uzywce koles robil...

a w Vce juz tez druga zmiana skrzyni, wsadzilem teraz skrzynie, ktora byla w zakupie auta, a wyjalem, bo polecial konwerter... a ze nie tak dawno druga skrzynie usmazylem, to sie zrobilo 2w1 i sie boje, co dalej moze byc... zapasowych skrzyn juz nie mam :) ale w sumie jest co rozebrac...