PDA

Zobacz pełną wersję : przepustnica w V6



Wojtas1978
29-05-2006, 22:09
Witam

Mam 2 pytanka:

1 - czy mechanizm przepustnicy ( od filtra powietrza do silnika ) w ST200 jest identyczny jak w V6 170KM?

2 - na odcinku od filtra powietrza do silnika sa 3 kostki z kabelkami. Ta najblizej filtra to oczywiscie od przeplywomierza. Do czego sa te dwie pozostale ( jedna, wieksza jest przy samym silniku vis a vis ciegla przepustnicy, druga, mniejsza po srodku na dole rury ).

Mam male problemy z szalejacymi obrotami silnika - "krokowiec" i czujnik predkosci (VSS) wymienione ale problem pozostal.

Przy okazji szukania przyczyn, odkrylem ze PB 98 serwowana na stacjach Neste w Warszawie, zawiera pewnie sporo "uszlachetniaczy" w rodzaju lakierow i acetonu ( przynajmniej tak smierdzi ). Po przerzuceniu sie na V-Power Racing spalanie 2.5 L mniejsze w miescie ( z 16.5 na 14, styl jazdy ten sam ), ustapilo "dzwonienie", silnik pracuje jak malina :)

Dzieki za pomoc i pozdrawiam

Wojtas

wrozek
29-05-2006, 23:21
Wg mojej wiedzy przepustnica w ST ma wiekszą średnicę niż w V6 170 KM, kabelki to przepływomierz, czujnik położenia przepustnicy i czujnik temperatury powietrza.
V-Power Racing jest tu faktycznie poza konkurencją - jakby mu kto piórko wetknął - tylko cenowo jest zabójcza. Z pozostałych - mój najlepiej jedzie na Pb 95 Suprema ze Statoila. Co ciekawe - z tego co sie dowiedziałem od elektryka - benzyna 98 generuje błędy czujnika spalania stukowego bo silnik jest "ustawiony" na 95. Z drugiej strony podobno do ST-ków zaleca się 98. Głupi juz jestem.

Wojtas1978
29-05-2006, 23:25
Wg mojej wiedzy przepustnica w ST ma wiekszą średnicę niż w V6 170 KM, kabelki to przepływomierz, czujnik położenia przepustnicy i czujnik temperatury powietrza.
V-Power Racing jest tu faktycznie poza konkurencją - jakby mu kto piórko wetknął - tylko cenowo jest zabójcza. Z pozostałych - mój najlepiej jedzie na Pb 95 Suprema ze Statoila. Co ciekawe - z tego co sie dowiedziałem od elektryka - benzyna 98 generuje błędy czujnika spalania stukowego bo silnik jest "ustawiony" na 95. Z drugiej strony podobno do ST-ków zaleca się 98. Głupi juz jestem.

Dzieki za odpowiedz - a wiesz moze ktory czujnik jest ktory ?

Pozdrawiam

Wojtas

wrozek
29-05-2006, 23:27
Przepływomierz to ten of góry, czujnik położenia jest na przepustnicy ( trzy kabelki) , a to w rurze na dole to temperatura.

Wojtas1978
29-05-2006, 23:33
Wrozek - wielkie dzieki, oczywiscie odwdzieczam sie "pomogl".

Jezeli przlywomierz od st200 i v6 170km roznia sie tylko srednica to czy mozliwe jest uzycie czujnika polozenia przepustnicy od v6 170km w st200?
( podejrzewam ze to wlasnie sie zepsulo... )

Po odlaczeniu tego czujnika jakie sa objawy? dzisiaj odlaczalem te kabelki i nic sie nie dzialo.

Pozdrawiam

Wojtas

wrozek
29-05-2006, 23:47
Przepływomierze sie nie różnią ( tzn. mają niby różne numery ale wygladają identycznie i dadza się podmienić) sama przepustnica podobno jest inna.
Gdzieś był post o sprawdzaniu wskazań przepływomierza za pomocą zwykłego woltomierza. Może wystarczy ten przepływomierz wyczyścić.

Czujnik położenia przepustnicy najlepiej sprawdzic omomierzem. GeneralX to niedawno opisywał ( wprawdzie to było o TD ale czujnik działa tak samo) . Ja u siebie sprawdzałem niedawno ale nie pamietam dokładnie między które kable się wpiąć i jakie powinny być wartości. Ważne zeby opór zmieniał sie płynnie z wychyleniem przepustnicy. Z tego co wiem to wymiana tego czujnika to nie takie "hop siup" - chodzi o ustwawienie go we właściwej pozycji.
Ja miałem w Sierce walniety czujnik położenia przepustnicy i z obrotami działy się rzeczy zadziwiające.

Wersja druga: diagnozowanie komputerem ( który odpowie na pytania dotyczące czujników).

Wojtas1978
29-05-2006, 23:54
hmmm znalazlem na e-bay taki czujnik. Kosztuje 13 USD + 31 USD za przesylke. Zapytam ile kosztuje w Polsce - obawiam sie ze przebitka bedzie conajmniej 5 krotna :(

Pozdrawiam

Wojtas1978
29-05-2006, 23:55
hmmm znalazlem na e-bay taki czujnik. Kosztuje 13 USD + 31 USD za przesylke. Zapytam ile kosztuje w Polsce - obawiam sie ze przebitka bedzie conajmniej 5 krotna :(

Pozdrawiam

konio
30-05-2006, 00:05
Przepływke spokojnie możesz od V6 wstawić , podmienisz tylko doloty , trzeba mieć tylko taki torx z dziurką w środku aby moduł od dolotu odkręcić.

Wojtas1978
30-05-2006, 00:07
Przepływke spokojnie możesz od V6 wstawić , podmienisz tylko doloty , trzeba mieć tylko taki torx z dziurką w środku aby moduł od dolotu odkręcić.

:)

przeplywka jest ok. Padl raczej czujnik polozenia przepustnicy.

Pozdrawiam

konio
30-05-2006, 00:19
Dałem :ass: żle doczytałem ...........pozdrówka :beer: