PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Szarpanie w czasie wolnego przyspieszania



Milzbi
03-03-2013, 13:54
Witam wszystkich mam pytanie w kwestii asb mam w swoim autko skrzynię tip-tronic i jeden feler skrzynia biegi zmienia bez szarpnięć natomiast po przejechaniu kilku km w czasie wolnego przyśpieszania na biegu 4 nie redukuje do 3 tylko szarpie tego efektu nie ma gdy mocniej wcisnę na pedał przyspieszenia. Skrzynia po prostu nie wie czy zostać na 4 biegu czy zredukować do 3 reszt działa OK. Pytałem kilku ludzi ale nikt nie potrafi powiedzieć co się dzieję, mechanik z warsztatu ford powiedział że nie podejmuję się diagnozy bo nie o automatach bladego pojęcia, i tu plus dla niego przynajmniej nie ściemniał. Pytałem również w warsztacie który zajmuje się serwisem i naprawą asb, człowiek powiedział że usterką może byś sterowanie ale on nie robił nigdy takiej skrzyni a zajmuje się tylko skrzyniami od aut ciężarowych. Szukałem na forum znalazłem jeden wpis o takiej przypadłości jednak nikt nie zajął stanowiska, wiec może teraz ktoś kto miał taką usterkę coś podpowie

Milzbi
04-03-2013, 21:37
No cóż szkoda że nikt się nie odezwał przez 24 godz. a ja myślałem że na forum o wyminę doświadczeń łatwo ale chyba się myliłem.

dziku999
04-03-2013, 21:51
A może wszystko jest ok? Generalnie zasada działania ASB jest taka że jak powoli przyspieszasz czy wręcz odpuszczasz pedał gazu skrzynia wejdzie na wyższy bieg. A jak mu mocniej depniesz to dopiero zredukuje.

Milzbi
05-03-2013, 21:52
Wydaje mi się że nie powinno tak być, nie powinno szarpać jeździłem kiedyś przez tydzień autem ASB co prawda całkiem inny samochód inny silnik benzynowy nie diesel, inna skrzynia nie tip tronic, ale tak nie było. Może masz rację ale właśnie chciałbym się tego dowiedzieć
czy ta skrzynia tak pracuje czy jednak coś należy robić w celu poprawy pracy ASB.

SteelRat
08-03-2013, 23:25
a olej kiedy był zmieniany? jaki poziom? jaki stan oleju "organoleptycznie"?

i nie dziw się, że czasem trzeba czekać, nie każdy miał podobny problem, nie każdy chce się wyhylać ze swoim "gdybaniem".
cierpliwości ;)

CODY_21
20-03-2013, 10:16
przy jakiej prędkości ASB ci się "zastanawia" i czy pedał przyśpieszenia masz wciśnięty ( tak aby za szybko nie zwalniał ) czy "noga z gazu " - może sam powodujesz to zachowanie .Generalnie powinno być tak ,ze albo ma przyśpieszać albo hamować silnikiem - sprawdź czy objaw występuje przy ręcznej zmianie biegów