PDA

Zobacz pełną wersję : V6 metalowa pompa wody za 190 PLN



Spodzio
30-05-2006, 20:42
Witam dzisiaj w moim MDO stało się coś niedobrego, brak ogrzewania i bardzo szybkie przegrzewanie silnika, prawdopodobnie urwały się łopatki wirnika pompy, doczytałem się na forum że to przypadłość MDO V6 bo są plastykowe.
Teraz pytanka: gdzie w V6 jest pompa wody i jak ją wyjąć, bo chciałbym się za wymianę zabrać sam?
W Ford sklep cena pompy 191 i 229 zł, więc niedużo...

dave_go
30-05-2006, 21:53
Witam dzisiaj w moim MDO stało się coś niedobrego, brak ogrzewania i bardzo szybkie przegrzewanie silnika, prawdopodobnie urwały się łopatki wirnika pompy, doczytałem się na forum że to przypadłość MDO V6 bo są plastykowe.
Teraz pytanka: gdzie w V6 jest pompa wody i jak ją wyjąć, bo chciałbym się za wymianę zabrać sam?
W Ford sklep cena pompy 191 i 229 zł, więc niedużo...

Kolego skarbnica wiedzy jest w tym (http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10918&highlight=metalowe+pompy+wody) poście

Odradzam jazdę autem w takim stanie bo zaraz będziesz nowego silniczka szukał ! Polecam wymienić pompę ale na taką z metalowym wirnikiem - zdarzało się że pompa z plastikowym wirnikiem ukręcała się po przejechaniu zaledwie kilku tysięcy kilometrów.

Spodzio
30-05-2006, 22:21
Dzięki dave go, daję pomógł, jestem w pracy i nie mogę dokładnie przejrzeć postów a twój link wszystko wyjaśnił :metal

szengel
31-05-2006, 20:26
Kolega "straits" ma pompki z metalowym wirnikiem. To chyba najlepsze rozwiązanie.

STraits
01-06-2006, 01:28
Moze nie tyle mam co ściągam. Robie zamówienie teraz i 2 sztuki będę ściągał, więc jak chcesz to daj znać. Ale termin realizacji około tygodnia do 10 dni. Ściągam aż z UK. Ja u siebie nie ryzykowałem... zbyt ważna rzecz w tym silniku. Niestety jeśli przejeździłeś troche na takim przegrzanym silniku to może mu to wyjść bokiem. Od momentu urwania wirnika do przegrzania nieodwracalnego silnika wystarczy parenaście km. Z opisów na contour.org wyczytałem że nawet wskazówka nie zdąż się podnieść do czerwonego pola jak juz silnik odchodzi w niepamięć.

halley
01-06-2006, 13:32
Hej, ile kosztuje taka pompka z mealowymi wirnikami? U mnie z pompa wsyztsko jest ok, ale tak jak mowicie, lepiej dmuchac na zimne wiec moze bym sie przylaczyl...?

STraits
01-06-2006, 13:55
około 300 PLN. Zależy ile pomp zamówimy na raz. Ostatnio zamawiając 7 wyszło po 280 z wysyłką. A że lepiej wymienić to się przekonaliśmy zamawiając "poprzednią" serie i ją wymieniając. W 5 na 7 wymienionych w Lublinie we wszystkich odleciały juz "stożki" które blokują wirnik....

Spodzio
02-06-2006, 16:00
Ja kupiłem za 190 PLN japońską z metalowym wirnikiem w Lubinie przy ul. Kolejowej

krzys-68
02-06-2006, 16:06
Ja kupiłem za 190 PLN japońską z metalowym wirnikiem w Lubinie przy ul. KolejowejPo co wiec impotrowac z UK?Skoro na miejscu sa tez?i to pewnie ten sam wyrób bedzie :wall:

tazior
02-06-2006, 16:11
hihihi :satan: i chyba cena duzo nizsza :)

Spodzio
02-06-2006, 18:47
tego jeszcze nie wiem, jutro jak wrócę z pracy to zapuszczę nazwę producenta i porównamy... być może że to ten sam wyrób...

Spodzio
03-06-2006, 16:51
żeby nie zaśmiecać forum zmieniłem tytuł postu... a teraz do rzeczy:
pompa do V6 z metalowym wirnikiem(w komplecie z uszczelką) japońskiej firmy QH GMB JAPAN za 190zł w Lubinie przy ul. Kolejowej obok dworca PKP, dla zainteresowanych podaję nr. tel. do sklepu: 0-76 842-60-13.

krzys-68
03-06-2006, 17:32
żeby nie zaśmiecać forum zmieniłem tytuł postu... a teraz do rzeczy:
pompa do V6 z metalowym wirnikiem(w komplecie z uszczelką) japońskiej firmy QH GMB JAPAN za 190zł w Lubinie przy ul. Kolejowej obok dworca PKP, dla zainteresowanych podaję nr. tel. do sklepu: 0-76 842-60-13.Teraz poczekamy na straits-a,niech poda co za pompy sprowadza i mozna porównac :satan:
Z jednej strony bym zalecal zakup w polskim sklepie: przesyłka szybsza i gwarant na miejscu.Jak ze sprowadzanym towarem jest to ogólnie wiadomo :wall:

STraits
03-06-2006, 18:01
Tak. Ściągamy GMB. Pompa wygląda tak : http://www.madej.net/water_pump/

Czy jesteś pewien że ta pompa jest do V6 ? My sciagajac płaciliśmy jakieś 270 PLN z tego co pamietam, wiec cena by była bardzo dobra. Porównaj z moimi fotkami i daj znac koniecznie. Bo ja miałem komuś z MKP zamawiać z UK. Skoro jest na miejscu i sporo taniej to by było super.

... a pytałem GMB czy ma importerów w Polsce - uzyskałem informacje - NIE. :)

Spodzio
03-06-2006, 18:37
Jestem pewien ponieważ właśnie ją założyłem a mam V6 :metal
Aha zapomniałem dodać że koleś co w tym sklepie sprzedaje też ma MDO V6 i nie pomyślałem aby zapytać go dlaczego nie jest bywalcem forum, napewno wniósłby coś dobrego, choćby info o tym co do MDO mają i po ile...

krzys-68
03-06-2006, 20:23
Jestem pewien ponieważ właśnie ją założyłem a mam V6 :metal
Aha zapomniałem dodać że koleś co w tym sklepie sprzedaje też ma MDO V6 i nie pomyślałem aby zapytać go dlaczego nie jest bywalcem forum, napewno wniósłby coś dobrego, choćby info o tym co do MDO mają i po ile...No to nadrabiaj zaległosci :satan: i namawiaj :satan:

STraits
03-06-2006, 20:42
No to gitara.. Dobrze wiedzieć.... :metal :metal :beer:

MAG
04-06-2006, 01:39
Chciałem profilaktycznie wymienić przy okazji innych rzeczy równiez i pompę i kupiłem taką dość tanią i okazało się że tez ma metalowy wirnik (nie jest japońska - jakaś DOLC, DOLZ czy coś w tym stylu - pudełko lezy w autku - jak sprawdzę dam znać) - a cena na poziomie ok. 140zł sztuka u mojego kolegi w sklepie :metal

mlopus
05-06-2006, 14:36
Witam dzisiaj w moim MDO stało się coś niedobrego, brak ogrzewania i bardzo szybkie przegrzewanie silnika, prawdopodobnie urwały się łopatki wirnika pompy, doczytałem się na forum że to przypadłość MDO V6 bo są plastykowe.
Teraz pytanka: gdzie w V6 jest pompa wody i jak ją wyjąć, bo chciałbym się za wymianę zabrać sam?
W Ford sklep cena pompy 191 i 229 zł, więc niedużo...

Kolego skarbnica wiedzy jest w tym (http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=10918&highlight=metalowe+pompy+wody) poście

Odradzam jazdę autem w takim stanie bo zaraz będziesz nowego silniczka szukał ! Polecam wymienić pompę ale na taką z metalowym wirnikiem - zdarzało się że pompa z plastikowym wirnikiem ukręcała się po przejechaniu zaledwie kilku tysięcy kilometrów.

Wymieniłeś w swojej Vce pompkę? też o tym myslałem, ale jakoś nie było czasu może spróbować w Łodzi hurtowo? Mogę ściągnąć pompki z Lublina, ewentualnie niemieckie są w Łodzi z dnia na dzień, tylko jaki serwis to ma zrobić?

Spodzio
05-06-2006, 19:19
Po co serwis?Wymiana pompy wody jest dziecinnie prosta, trzyma się na kilku śrubkach, wystarczy ściągnąć pasek odginając napinacz w stronę od siebie, nawet nie trzeba go wykręcać, sama pompa chyba na klej miała uszzelkę bo trzeba było mocniej puknąć by się odwarstwiła od obudowy. W starej plastykowy wirnik pękł na pół... nie wytrzymał wysokich obrotów :satan: , więc jeśli chodzi o samą wymianę to nie było wyjścia. Teraz po tym całym zdarzeniu popieram tezę straitsa o profilaktycznej wymianie na taką z wirnikiem metalowym.

dave_go
05-06-2006, 20:53
Wymieniłeś w swojej Vce pompkę? też o tym myslałem, ale jakoś nie było czasu może spróbować w Łodzi hurtowo? Mogę ściągnąć pompki z Lublina, ewentualnie niemieckie są w Łodzi z dnia na dzień, tylko jaki serwis to ma zrobić?

Z uwagi na inne pilne robótki z autem (płyn hamulcowy, klocki, świece) jeszcze nie wymieniłem choć pompę mam już w domciu. ATZ w Łodzi krzyczy sobie 150 za wymianę. Mimo że jest to łatwe to sam pod blokiem tego przecież nie zrobię ponieważ jak znam życie to jakieś niespodzianki będą.

Z tego co wiem to nasz kolega z forum mburz ma warsztat - napiszę do niego PW i zobaczymy co powie.

mlopus
05-06-2006, 21:09
Wymieniłeś w swojej Vce pompkę? też o tym myslałem, ale jakoś nie było czasu może spróbować w Łodzi hurtowo? Mogę ściągnąć pompki z Lublina, ewentualnie niemieckie są w Łodzi z dnia na dzień, tylko jaki serwis to ma zrobić?

Z uwagi na inne pilne robótki z autem (płyn hamulcowy, klocki, świece) jeszcze nie wymieniłem choć pompę mam już w domciu. ATZ w Łodzi krzyczy sobie 150 za wymianę. Mimo że jest to łatwe to sam pod blokiem tego przecież nie zrobię ponieważ jak znam życie to jakieś niespodzianki będą.

Z tego co wiem to nasz kolega z forum mburz ma warsztat - napiszę do niego PW i zobaczymy co powie.
oki więc czekam na info, ja mam kanał i garaż, ale cholera wie czy wszystkie śruby puszczą itd. Pompka ma uszczelkę na wymianę? kupowałeś w Łodzi?

Spodzio
05-06-2006, 21:56
Moja miała uszczelkę ale jej nie wymieniałem... A niespodzianek być nie powinnol :metal

mlopus
05-06-2006, 22:03
Moja miała uszczelkę ale jej nie wymieniałem... A niespodzianek być nie powinnol :metal

A co z płynem chłodzącym? trzeba najpierw spuścić?

Spodzio
05-06-2006, 22:09
Nic z tych rzeczy, płynu zleci niewiele

cosin
30-11-2007, 11:34
a jak odkrecic całą obudowę wraz z pompą od silnika (u mnie pekla obudowa pompy i bede wymienial komplet. Czy da rade wymienic kompletna pompe z obudowa pod blokiem na parkingu czy musi byc kanał i mechanik?

aqaz
20-03-2016, 00:44
Szukałem i nie mogę znaleźć info. Kupiłem nową pompę z metalowym wirnikiem (DOLZ F142) i chciałbym ją wymienić jednak zanim się do tego zabiorę to chcę wiedzieć, co ewentualnie zrobić z tym metalowym reduktorem(dekielkiem), który z czasem się okleja od obudowy? Można jeździć bez niego? Jak nie to jak go umocować? Klej do metalu czy spawać. Proszę o SPRAWDZONE rady. Pozdrawiam.

damian1903
20-03-2016, 09:42
słabo szukałes
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/90926-Jak-naprawić-obudowe-pompy-wody-w-2-5-V6

aqaz
21-03-2016, 16:31
Ten temat dość stary dlatego mam wątpliwości. Jest szansa, że talerzyk jest cały?

damian1903
21-03-2016, 17:47
dopóki nie rozbierzesz to sie nie przekonasz roboty na 15minut

aqaz
21-03-2016, 21:10
Czy aby wymienić wirnik trzeba demontować również obudowę z talerzykiem?

damian1903
21-03-2016, 21:13
nie trzeba

Ven83
23-03-2016, 00:07
Jaki przebieg robią fabryczne pompki wody w 2.5 czy 3.0 V6? Muszę sprawdzić w papierach czy umbie była robiona...215kkm.

Tapnięte z Zetki

aqaz
12-04-2016, 15:18
W pudełku oprócz pompy wody mam jedynie papierową uszczelkę. Do wymiany należy zaopatrzyć się również w sylikon? Jeżeli tak to jaki?

polciuxxx
12-04-2016, 15:28
W pudełku oprócz pompy wody mam jedynie papierową uszczelkę. Do wymiany należy zaopatrzyć się również w sylikon? Jeżeli tak to jaki?

Sama uszczelka, dobrze oczyść wszystko i sprawdź jak ma się talerzyk ;-)

aqaz
19-04-2016, 23:22
Oczyścić drobnym papierem ściernym? Czy ew coś jeszcze masz na myśli?

aqaz
20-04-2016, 12:12
Czy ktoś próbował jeździć bez metalowego talerzyka?

SteelRat
21-04-2016, 21:40
Szukałem i nie mogę znaleźć info. Kupiłem nową pompę z metalowym wirnikiem (DOLZ F142) i chciałbym ją wymienić jednak zanim się do tego zabiorę to chcę wiedzieć, co ewentualnie zrobić z tym metalowym reduktorem(dekielkiem), który z czasem się okleja od obudowy? Można jeździć bez niego? Jak nie to jak go umocować? Klej do metalu czy spawać. Proszę o SPRAWDZONE rady. Pozdrawiam.

U mnike DOLZ pięknie umarl, bo przyklejony i zaklepany talerzyk odpadł i powycierał metalowy wirnik, co śmieszne, oryginalny plastikowy byl mniej zuzyty, ale może kwestia czasu pracy z latającym talerzem? Skończyło się na zakupie nowej, kompletnej i, siłą rzeczy, oryginalnej pompie, bo kpl zamienników nie ma.

Zazwyczaj jest stosowane lekkie rozklepanie talerzyka, żeby bardzo ciasno wchodził, pod niego dobry klej, spotkałem też koncepcję rozgrzania obudowy, a schłodzenia talerzyka, żeby się lepiej wpasował, ale nijak nie wiem, czy to się sprawdzi.
Chciałem całkiem ten talerzyk wyrzucić też, ale obudowa jest miekka i się szybko wyciera, gdyby się coś wydarzyło, stąd właśnie metalowy talerzyk w środku.


Wymienić pompę można i pod blokiem, to tylko kilka śrub, u mnie procedura miała miejsce na podwórku ;), a wyciągane było wszystko (tzn cała pompa, bez węży).
Dopiero cała pompa była robiona w warsztacie, ale i tak normalnie, od góry, bez wymiany węży - automat, miejsca nie było kompletnie na to.

aqaz
22-04-2016, 09:15
Jest zamiennik całej pompy: gates 41011 za 40$ tylko przesyłka do tego 20$ przy jednej sztuce.

http://www.ebay.com/itm/Engine-Water-Pump-Water-Pump-Standard-GATES-41011-/400893800381?hash=item5d5721efbd:g:hpsAAOSwu4BVlnO i&vxp=mtr

Ale gdyby w kilka osób się zrzucić byłaby stopniowo niższa za sztukę.

polciuxxx
22-04-2016, 09:35
Obudowę można łatwo naprawić... po prostu wiercisz , gwintujesz na przeciw siebie...śruba z płaskim łebkiem, zielony klej do śrub,nakrętka z drugiej strony (dla pewności). Potem trzeba sprawdzić czy wirnik nie trze o śrubę, jak trze to szlifujemy i po robocie. U mnie działa tak już ho ho ho... mam tez z poprzedniego mdo wiec jak znajdę to wrzucę foty jak to wygląda.

---------- Post added at 08:35 ---------- Previous post was at 08:33 ----------


Oczyścić drobnym papierem ściernym? Czy ew coś jeszcze masz na myśli?

Tak co byś dużych rys nie narobił.

aqaz
22-04-2016, 10:34
Ten talerzyk mnie nurtuje, bo jak wpasowanie + klej może go nie utrzymać, to może lepiej zaspawać go lub też po prostu wywalić aby nowego wirnika nie porysował? Wąż i tak zwęża przepływ w pompie.

Cumulus
22-04-2016, 10:44
Może trochę zwęża, ale ktoś kiedyś pisał na forum, że bez tego talerzyka mimo wszystko pompa staje się mało wydajna, co niestety niezbyt służy temperaturze -> uszczelkom pod głowicami ;) Po coś ten talerzyk tam zamontowali..... Tylko czemu tak spartaczyli montaż, tego już nie wiadomo :hmm:

polciuxxx
22-04-2016, 11:51
Tylko czemu tak spartaczyli montaż, tego już nie wiadomo

Wiesz ja w st w zeszłe tato pompę zmieniałem ... wszystko ori było i przy wymianie pompy złapałem talerzyk i faktycznie wypadł ale auto miało około 220000. Poskręcałem jak wcześniej napisałem, pompa DOLZ i spoko do dziś a mam juz 240 000 :skromny:

---------- Post added at 10:51 ---------- Previous post was at 10:50 ----------


to może lepiej zaspawać

Raczej tych materiałów ze sobą nie zespawasz. Jak chcesz to wyślij obudowę pompy to Ci zrobię ;-)

aqaz
22-04-2016, 15:52
Raczej tych materiałów ze sobą nie zespawasz. Jak chcesz to wyślij obudowę pompy to Ci zrobię ;-)
Brzmi wspaniale, tylko nie mam drugiego auta i mieszkam na wsi, z której dojazd do Łodzi jest mocno utrudniony.
Ale może coś wymyślę.