PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] szarpie na hamulcu i podczas jazdy (po spotkaniu z progiem zwalniającym)



wielkopolanin1
07-03-2013, 22:15
Witam, od 3 miesięcy użytkuję mondeo mk3 2.0 Pb 2002r. Auto ma przejechane 170 tys., do wczoraj nie było żadnych problemów z aut. skrzynią.
Wczoraj jadąc ulicą nie zauważyłem progu zwalniającego (ten szeroki) i wjechałem na niego z prędkością ok 40km/h. Dziś rano zauważyłem, że na zimnym silniku podczas wrzucenia D auto jakby wyrywa do przodu mimo trzymania na hamulcu, dodatkowo przy obrotach 1200-2000 szarpie, jakby chciał wrzucić następny bieg. Przy rozgrzanym silniku objawy znacznie ustępują jednak cały czas co jakiś czas można wyczuć lekkie szarpnięcie. Zauważyłem, że przy prędkości 70km (zarówno stałej jak i przy przyspieszaniu) i więcej podczas jazdy na ostatnim biegu auto cały czas poszarpuje jakby się dusiło. Skrzynia dobrze zmienia/redukuje biegi, na podwoziu nie ma żadnych oznak uderzenia skrzynią czy jakimkolwiek innym elementem mechanicznym o podłoże. Kickdown, zmiana biegów, olej w skrzyni - wszystko jest OK
Czy to możliwe, żeby skrzynia posypała się od dużego wstrząsu podczas najazdu na próg? Czy miał ktoś podobny przypadek? Wiem, że ciężko zdiagnozować problem w ASB po takich inf. ale czy są szanse, że nie trzeba będzie wymieniać/remontować całej skrzyni?

Pozdrawiam!

SteelRat
08-03-2013, 23:22
żadnych problemów z silnikiem? nierównych obrotów?
jakieś błędy odczytałeś po OBD? próbowałeś?

wielkopolanin1
09-03-2013, 14:16
Z silnikiem raczej wszystko w porządku, w najbliższych dniach jestem umówiony z mechanikiem od ASB. Może coś się wyjaśni. Dzięki za odp.!

wielkopolanin1
09-03-2013, 19:10
Zauważyłem, że po dodaniu gazu (kiedy dźwignia zmiany biegów jest w pozycji "P") można wyczuć szarpnięcia. Czy skrzynia biegów może mieć na to wpływ, czy jednak jest coś nie tak z silnikiem? Na najwyższym biegu cały czas szarpie i redukuje na niższy dopiero przy kickdown'ie, resztę biegów wbija i redukuje dobrze.

SteelRat
09-03-2013, 20:37
ja bym tu sie skrzyni ne czepial zanadto, ale silnika, owszem ;)
jak mi zaplon zaczal wypadac, automato zaczelo wariowac...

wielkopolanin1
11-03-2013, 19:50
Po podłączeniu do kompa okazało się, że na szczęście to nie była skrzynia tylko cewka zapłonowa, tak jak podpowiadał kolega:) Po wymianie wszystko działa jak przed awarią. Dzięki za odp.!
Pozdrawiam!

SteelRat
11-03-2013, 19:52
noooo, zawsze to taniej ;)

cdsoftware
13-03-2013, 17:58
ja bym tu sie skrzyni ne czepial zanadto, ale silnika, owszem ;)
jak mi zaplon zaczal wypadac, automato zaczelo wariowac...

To samo, jak wypadały zapłony to poszarpywał jakby koniec skrzyni był...