PDA

Zobacz pełną wersję : co mozna wstawic zamiast katalizatora?



pingwin
08-05-2005, 21:09
Obawiam sie, ze cos jest nie tak z moim kata, tym bardziej ze mialem kabelek przy EGR luzny przez dluzszy czas, a to ponoc ma zwiazek z katalizatorem.

W zwiazku z tym, mam profilaktyczne pytanko do szanownych kolegow:

Jesli kata okaze sie martwy, co mozna zrobic? Czy mozna go wywalic i wstawic jakas strumiennice? Jak to wplynie na trucie i ew. problemy przy przegladach technicznych?

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,
pInGwIn

Rafalrom
08-05-2005, 21:19
Ja natomiast chętnie bym kupił katalizator bo nie mam. Może ktoś da mi namiary. :pad:
A co do tematu to u mnie założona jest strumienica co jest obiektem "przyczepek" diagnosty co roku na przeglądzie. Ale to pamiątka po poprzednim właścicielu.

Martino69
08-05-2005, 21:29
Pytałem się w firmie Michel zajmującej się produkcją sportowych tłumików o przeróbkę przy katalizatorze. Doradzili mi wspawanie zamiast kata odcinek rury i przyspawanie do tego wynalazku osłon katalizatora. Koszt 40zł, ale nie gwarantują bezproblemowych przeglądów !!! A ja mam już ''umarniętego'' kata i chyba mimo wszystko wstawię strumiennicę. Tylko, że strumiennicę chcę zamontować na odkupionym od kogoś ""zdechniętym'' katalizatorze, a mój padalec zostawić na przegląd :)

krzys-68
08-05-2005, 21:30
Obawiam sie, ze cos jest nie tak z moim kata, tym bardziej ze mialem kabelek przy EGR luzny przez dluzszy czas, a to ponoc ma zwiazek z katalizatorem.

W zwiazku z tym, mam profilaktyczne pytanko do szanownych kolegow:

Jesli kata okaze sie martwy, co mozna zrobic? Czy mozna go wywalic i wstawic jakas strumiennice? Jak to wplynie na trucie i ew. problemy przy przegladach technicznych?

Bede wdzieczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,
pInGwInJak do LPG to żadnej strumienicy,zwykly kawałek rury i bedzie chodzić

pingwin
08-05-2005, 21:32
Jak do LPG to żadnej strumienicy,zwykly kawałek rury i bedzie chodzić

A dlaczego? Strumiennica sie nie lubi z LPG?

fordziak76
08-05-2005, 21:36
Cześć zepsuty katalizator można wybić z środka,i wstawić do środka ponawiercaną rure ,i diagności napewno się nie kapną na przeglądzie.
Pozdrowienia :beer:

bolek
08-05-2005, 21:44
ja mam strumienicę i jest ok żadnej różnicy jeśli chodzi o głośność,ale rury bym nie polecał bo samochód ma dziwny metaliczny odgłos a strumienica na lata jeśli chodzi o obsługę zero problemów gorzej na przeglądach ale z tym większość nie powinna mieć problemów bo jest jak jest,koszt zmiany 140zł z montażem,można założyć jeszcze tłumnik 120zł,strumokat(strumienica w obudowie katalizatora),katalizator polski uniwersalny cały metalowy 250zł(trwałość ok3 lat),zachodni uniwersalny 450zł trwałość prawie jak orginału,pozdrawiam

altoot
08-05-2005, 21:45
A dlaczego? Strumiennica sie nie lubi z LPG?


poza tym nie daje absolutnie niczego, jesli nie przeprowadzisz odpowiednich modyfikacji pozostałych elementów ukladu wydechowego i dolotowego...poza tym prosta strumienica za 100 czy 200 pln nie jest w stanie nic zmienic, a czesto są one przyczyną pogorszenia parametrów samochodu a w niektorych prezypadkach uszkodzen silnika.

Ja odradzam - sam przerabiałem temat ze strumienicą (chciałem załozyć, na szczescie mi odradzono)...w miejsce katalizatora mam wstawiony zwykly łacznik elastyczny

bolek
08-05-2005, 21:51
strumienica może pogorszyć parametry tylko wtedy gdy masz sondę przed i za kataliztorem wtedy możesz nawet uszkodzić silnik,ale jeśli masz tylko sondę przed kat.jak w MKI to nie ma wpływu na żywotność silnika ani jego działanie,a o poprawie osiągów można pomażyć nie za tą kasę i tylko wstawiając strumienicę,nadaje się tylko na zastępstwo katalizatora.

altoot
08-05-2005, 22:01
strumienica może pogorszyć parametry tylko wtedy gdy masz sondę przed i za kataliztorem wtedy możesz nawet uszkodzić silnik,ale jeśli masz tylko sondę przed kat.jak w MKI to nie ma wpływu na żywotność silnika ani jego działanie,a o poprawie osiągów można pomażyć nie za tą kasę i tylko wstawiając strumienicę,nadaje się tylko na zastępstwo katalizatora.

yhm...a czy czasem w V6 nie ma dwóch sond?? :)


niech mnie ktoś poprawia, moge sie mylić

bolek
08-05-2005, 22:08
tego nie wiem ale w MKI 1,6 1,8 i 2,0 jest jedna

altoot
08-05-2005, 22:16
tego nie wiem ale w MKI 1,6 1,8 i 2,0 jest jedna

ale pingwin ma V6 :)

pingwin
08-05-2005, 22:19
8O no to rozumiem, ze jesli sie okaze ze mam 2 sondy (wie ktos??) przed i za kata, to o wywaleniu kata moge sobie pomarzyc i trza bedzie wysuplac na nowy? Czy tak?

Pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie moim problemem!

pInGwIn

PS> Co do tej strumiennicy, to ja nie chce w ten sposob robic tuningu!! Po prostu szukam sensownego zamiennika.
PPS> Ale co do strumiennic w obudowie kata, to wygladaja ok, ale przeciez na przegladach robi sie tez analize spalin. Co wtedy?
PPPS> Czy w przypadku gazu katalizator tez tak duzo eliminuje trucizn, czy to nie ma az takiego znaczenia. Nie chce uczucia kaca moralnego ze truje...
PPPPS> Czy moglby ktos napisac, jak to jest z tymi sondami lambda w V6?

altoot
08-05-2005, 22:22
8O no to rozumiem, ze jesli sie okaze ze mam 2 sondy (wie ktos??) przed i za kata, to o wywaleniu kata moge sobie pomarzyc i trza bedzie wysuplac na nowy? Czy tak?

Pozdrawiam i dzieki za zainteresowanie moim problemem!

pInGwIn

PS> Co do tej strumiennicy, to ja nie chce w ten sposob robic tuningu!! Po prostu szukam sensownego zamiennika.
PPS> Ale co do strumiennic w obudowie kata, to wygladaja ok, ale przeciez na przegladach robi sie tez analize spalin. Co wtedy?
PPPS> Czy w przypadku gazu katalizator tez tak duzo eliminuje trucizn, czy to nie ma az takiego znaczenia. Nie chce uczucia kaca moralnego ze truje...
PPPPS> Czy moglby ktos napisac, jak to jest z tymi sondami lambda w V6?


wiec V6 ma na 100% dwie sondy...


tylko ja nie wiem czy jedna za a druga przed czy obie przed na kazdy rzad cylindrów po sztuce...


jesli szukasz zamiennika to wstaw ten łacznik

pingwin
08-05-2005, 22:25
Altoot, a z przegladami nie masz problemow? Chodzi mi o analize spalin i ogledziny od dolu?

Pozdrawiam!

altoot
08-05-2005, 22:32
Altoot, a z przegladami nie masz problemow? Chodzi mi o analize spalin i ogledziny od dolu?

Pozdrawiam!

nie mam...


i teraz wyprzedze fakty i napisze ze zwolennikiem łapówek to ja nie jestem :palacz:

Valent
08-05-2005, 22:36
poza tym prosta strumienica za 100 czy 200 pln nie jest w stanie nic zmienic,

Właśnie taka wprowadza najwięcej zmian... ale tylko psychicznych u kierowcy :)) , który przeświadczony i omotany sloganami reklamowanymi wyczuwa conajmniej 20%-owy wzrost mocy silnika
... i to wszystko za jedyne 100 lub 200 zł :rotfl:

W rzeczywistości jeśli już ktoś chce montować stumienicę to niech wie, że zaleca się jej montaż w miejsce środkowego tłumika a nie katalizatora. Wtedy jest najmniejsze prawdopodobieństwo, że żwawości silnik nie straci :)

mburz
08-05-2005, 22:39
z tymi sondami jest tak ze 2 sondy przed i za mają MKIII ta druga to diagnostyczna służy do sprawdzenia działania katalizatora. Natomiast MKI i MKII ma 2 sondy 1 na 3 gary po lewo i 2 na 3 gary po prawo, cel działania tej i tej jest ta sama co w sil. 1.6 1.8 2.0

pingwin
08-05-2005, 22:42
z tymi sondami jest tak ze 2 sondy przed i za mają MKIII ta druga to diagnostyczna służy do sprawdzenia działania katalizatora. Natomiast MKI i MKII ma 2 sondy 1 na 3 gary po lewo i 2 na 3 gary po prawo, cel działania tej i tej jest ta sama co w sil. 1.6 1.8 2.0

czyli nie ma przeciwwskazan do wywalenia kata?

mburz
08-05-2005, 22:47
z tymi sondami jest tak ze 2 sondy przed i za mają MKIII ta druga to diagnostyczna służy do sprawdzenia działania katalizatora. Natomiast MKI i MKII ma 2 sondy 1 na 3 gary po lewo i 2 na 3 gary po prawo, cel działania tej i tej jest ta sama co w sil. 1.6 1.8 2.0

czyli nie ma przeciwwskazan do wywalenia kata?

nie ma. Katalizator słuzy do dopalenia nieprzyjaznych gazów dla środowiska wydobywajacych się z silnika po spaleniu mieszaki paliwowo-powietrznej i zmniejsza moc silnika średnio o 5%. Wywalaj i tyle tylko biada ci jeśli :mo: cię zatrzyma celem sprawdzenia spalin wtedy dowodzik masz zabrany i bedziesz skierowany na badanie do stacji przeglądów pojazdu.

pingwin
08-05-2005, 22:58
Wywalaj i tyle tylko biada ci jeśli :mo: cię zatrzyma celem sprawdzenia spalin wtedy dowodzik masz zabrany i bedziesz skierowany na badanie do stacji przeglądów pojazdu.

No to mnie pocieszyles... :(. Ale z drugiej strony, jeszcze nigdy mi zadni :mo: niczego w zadek nie wtykali celem zbadania skladu :)).

Jutro i tak jade na przeglad techniczny, to dyskretnie wypytam jak gosc to widzi.

Dziekuje wszytskim za pomoc!!!
pInGwIn

PS> Jak sie jutro dowiem od diagnosty jak to wyglada to napisze!

Oktan
09-05-2005, 11:28
nie ma. Katalizator słuzy do dopalenia nieprzyjaznych gazów dla środowiska wydobywajacych się z silnika po spaleniu mieszaki paliwowo-powietrznej i zmniejsza moc silnika średnio o 5%. Wywalaj i tyle tylko biada ci jeśli :mo: cię zatrzyma celem sprawdzenia spalin wtedy dowodzik masz zabrany i bedziesz skierowany na badanie do stacji przeglądów pojazdu.

no możesz jeszcze zamontować Magnetyzer :)) to podobno pomaga przy kontroli :mo: :glupi:

pingwin
09-05-2005, 14:54
no możesz jeszcze zamontować Magnetyzer :)) to podobno pomaga przy kontroli :mo: :glupi:

Taaa i jeszcze splunac przy tym 3 razy przez lewe ramie podskakujac na prawej nodze :)). Aaaa... i magnetyzer koniecznie skropic woda swiecona!!!

Bylem dzisiaj w stacji kontroli, ponoc moj kata jest ok i ogolnie mondek zostal zakwalifikowany do dalszej jazdy :banan: . Co do wstawiania strumiennicy, czy lacznikow elastycznych zamiast katalizatora, to gosc mi powiedzial:


Nooo... tak, ludzie sobie wstawiaja rozne rzeczy... ja teoretycznie powinienem dowod wtedy zatrzymac (szeroki usmiech pana diagnosty), ale wiadomo ile katalizator kosztuje..."

... i wszystko jasne!!! :))

Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie rady,
pInGwIn

PS. Podkreslam jeszcze raz (w reakcji na docinki) - Ja nie chcialem robic tuningu wywalajac katalizator! Tylko gdyby sie okazal padniety, chcialbym wiedziec jakie mam mozliwosci manewru. Majac 170 KM pod noga naprawde te 5% w ta czy w tamta mi wisi :bigok:.

adam12
24-07-2007, 14:56
A ja mam takie głupie pytanie - jak można sprawdzić katalizator ? Bo moja bryka stała się ciut głośniejsza i jakby przymulona ---- ktoś miał cosik takiego ?

wariacik
19-10-2010, 19:39
To w MKIII nie da rady już wyrzucić katalizatora...? :(