PDA

Zobacz pełną wersję : [Preparaty] Niewidzialna wycieraczka



leszcz
31-03-2013, 20:34
Cześć

Kupiłem własnie taki preparat i dokładnie tak zachowuje się od 1mc.
Super sprawa i polecam każdemu zakup :D


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=IL0g_nD_9f8



leszcz

adamzzz
02-04-2013, 15:21
Ja testuje budżetowa z autolandu. Jak za 12 zł to myśle ze warto. Jadąc autostrada nie trzeba wogole wycieraczek używać. Na początku byłem zdruzgotany jak przejechalem wycieraczkami jak mi mgle zostawilo na szybie. Istna masakra jak by na zewnątrz była mgła. Wymienilem wycieraczki na najtańsze po 10 zł za sztukę i teraz żadnej mgły nie zostawia. Myśle ze dzięki tej niewidzialnej wycieraczce tradycyjna dużo lepiej wodę zbiera. A już kolosalna różnica to jest jak sie jedzie w nocy.
Czytałem dużo o preparatach tego typu i dużo ludzi poleca rain-x.
U mnie w firmie wszystkie auta maja nałożony preparat o nazwie aquapel. Działa zdecydowanie lepiej niż z autolandu ale cieżko ja w Polsce dostać a jak był to po 35 zł i to wystarczało tylko na jedno auto

arczi3
02-04-2013, 15:28
Używam od zeszłego roku, extra sprawa.

Pisane z większej klawiatury :)

dawi89d
03-04-2013, 18:47
ja dzisiaj zakupiłem z K2..zobaczymy czy się nada:hmm:

Lewar
03-04-2013, 19:09
Moim zdaniem to moze byc niebezpieczne. Strasznie rozpraszaja uwage kierowcy te fruwajace po szybie krople. Mam tendencje do wpatrywania sie w ruch wycieraczek a co dopiero w takie frywolne krople ;). Na szyby boczne, tylna czy prysznic moze ok ale przednia szyba? To nie dla mnie.

iNDi
04-04-2013, 01:02
Nie "ściera" się to podczas używania normalnych wycieraczek ?

arczi3
04-04-2013, 01:04
Nie, działa bardzo fajnie.

Pisane z szybkiej klawiatury.

borewitsch
04-04-2013, 09:23
Mam tendencje do wpatrywania sie w ruch wycieraczek a co dopiero w takie frywolne krople ;). Na szyby boczne, tylna czy prysznic moze ok ale przednia szyba? To nie dla mnie.

he he, a to dobre:zakrecony:

mnie przy okazji wymiany szyby rok temu zrobili takie coś w NORDGLASSie i było super, ale się już skończyło więc muszę się w cuś takiego zaopatrzyć

czerwiś
04-04-2013, 09:59
Ja też zastosowałem taki preparat i muszę powiedzieć ze jest naprawdę ok
Zauważyłem że dużo szybciej szyby odmarzają i brud się tak szybko nie osadza :)

Mav
04-04-2013, 12:21
Nie "ściera" się to podczas używania normalnych wycieraczek ?
Oczywiscie, ze sie sciera. Nie ma cudow. Praktycznie kazde mycie auta, nawet najbezpieczniejsze delikatnie oslabia NW. Natomiast dobrze nalozona NW dobrej firmy (np taka, jak polecil leszcz w pierwszym poscie czyli Clear Vision od 4nano) potrafi wytrzymac ponad rok czasu zachowujac swoje wlasciwosci, czyli naprawde niezle :bigok:

Moim zdaniem to moze byc niebezpieczne. Strasznie rozpraszaja uwage kierowcy te fruwajace po szybie krople. Mam tendencje do wpatrywania sie w ruch wycieraczek a co dopiero w takie frywolne krople . Na szyby boczne, tylna czy prysznic moze ok ale przednia szyba? To nie dla mnie.
Przepraszam, ale Ty piszesz powaznie?:wow:
OK. Rozumiem, ze czlowiek jest skonstruwany tak, ze duzo rzeczy potrafi go rozproszyc. Natomiast ja jadac autem jestem skoncentrowany na sytaucji drogowej wokol mnie a nie na jakims wyswietlaczu RDS, wycieraczkach, kroplach czy Bog wie czym jeszcze...

iNDi
04-04-2013, 12:48
Ze detergenty mogą ją osłabić to jestem tego świadom. Chodzi mi o pracę wycieraczek. Jeżdząc po samych trasach faktycznie nie za wiele się ich używa jeśli się ma NW , ale w mieście raczej trudno o odpowiednią prędkość do "skraplania".
Ale jeśli faktycznie by wytrzymało to chociaż pół roku jazdy po mieście było by super :D Ktoś to stosował do typowo "jazdy miejskiej" z częstym używaniem wycieraczek ? :zakrecony:

Mav
04-04-2013, 12:54
Ktoś to stosował do typowo "jazdy miejskiej" z częstym używaniem wycieraczek ?
Ja:zakrecony:
Ogolnie uzycie NW nawet w jezdzie miejskiej pomaga :bigok: Mniej sie wtedy uzywa wycieraczek, kazdy przejazd wycieraczkami jest bardziej eketywny.
Zreszta chyba kazde dostepne na rynku opakowanie starczna na minimum kilkanascie aplikacji :bigok:

arczi3
04-04-2013, 13:13
Ze detergenty mogą ją osłabić to jestem tego świadom. Chodzi mi o pracę wycieraczek. Jeżdząc po samych trasach faktycznie nie za wiele się ich używa jeśli się ma NW , ale w mieście raczej trudno o odpowiednią prędkość do "skraplania".
Ale jeśli faktycznie by wytrzymało to chociaż pół roku jazdy po mieście było by super :D Ktoś to stosował do typowo "jazdy miejskiej" z częstym używaniem wycieraczek ? :zakrecony:

W mieście też działa, krople może nie zawsze same spływają ale wycieraczki pracują bez problemu

Pisane z szybkiej klawiatury.

Domelo
04-04-2013, 13:18
Ktoś to stosował do typowo "jazdy miejskiej" z częstym używaniem wycieraczek ?

U nas w audi chyba jest coś tego typu na szybie, bo jeszcze w żadnym aucie woda nam tak szybko nie spływała z szyby przedniej - Autem jeździmy od listopada właściwie 99% w mieście i woda aktualnie spływa z szyby może ciut gorzej niż w listopadzie - nie mam pojęcia co jest u nas, bo już takie auto kupiliśmy. W każdym razie efekt jest bardzo dobry :up:

iNDi
05-04-2013, 01:48
Przekonaliście mnie :fan:
Na przyszły tydzień zaaplikuję sobie taki cuś na szybkę :hmm:

leszcz
05-04-2013, 16:46
Przekonaliście mnie :fan:
Na przyszły tydzień zaaplikuję sobie taki cuś na szybkę :hmm:

kupuj kupuj tylko dobrej firmy :D
Nie oszczędzaj koszt zakupu na carok.pl jak się zarejestrujesz na kosmetykaaut.pl jest o 5% mniejszy :D kombinuj .
Jak dla mnie 4Nano Premium Vision jest super .Cena coś koło 53zł + przesyłka (30ml)
acha stosuj się dokładnie do zaleceń nakładania tego preparatu !!!!!!!


pozdr leszcz

Mav
06-04-2013, 11:48
Jak dla mnie 4Nano Premium Vision jest super
Clear Vision 4nano jest ponad dwukrotnie tanszy a wiekszej roznicy w dzialaniu nie stwierdzilem. Co do trwalosci to wlasnie testuje :bigok:

iNDi
11-09-2013, 17:21
http://www.youtube.com/watch?v=nJgr4P8dcXk

Rain-X Rain Repellent tydzień po aplikacji. Dorwał mnie dziś pierwszy deszczyk w trasie po aplikacji na szybę, to sobie pomyślałem że może ktoś będzie chętny zobaczyć jak to się sprawuje :hmm:

Deszcz w skali 1-10 oceniam na 4, lekkie opady. Prędkości 90-70km/h. Wybaczcie za jakość, mam liczydło zamiast telefonu :zakrecony:

Jareczek1980
11-09-2013, 23:17
jak po użyciu wycieraczek, nie rozmazuje? Wycieraczki lepiej zbierają?

iNDi
11-09-2013, 23:59
Kilka moich spostrzeżeń :
-brud,syf,robal itp lekko schodzi z szyby
-wycieraczki przeskakują jak jest mało wody
-zostawiają na ułamek sekundy mgiełkę,ale tylko na postoju,podczas jazdy nie ma tego efektu
-widoczność podczas jazdy jest o wiele lepsza (i większa,tzn cała szyba "kropelkuje" a nie ma widzialności tylko w obrębie działania tradycyjnej wycieraczki)

Jareczek1980
12-09-2013, 07:25
sekundy mgiełkę
to mnie trochę martwi.
Z tego testu wynika że chyba rainx jest lepszy w odprowadzaniu wody niż clear nano

http://www.youtube.com/watch?v=86R7pRwDMxg

Jondi
17-09-2013, 15:44
wydaje mi się czy gość kończy polewanie zawsze na 4nano?

Taka różnica hydrofobowa na postoju przy jeździe może nie mieć znaczenia :) jak dla mnie 4nano jest bajeczne w aplikacji i działaniu :)
Znaczenie ma również trwałość :)
Zaleta taki preparatów -wycieraczka dosłownie zrzuca wodę z szyby przy pierwszym przejechaniu wycieraczek

Jacob_
17-09-2013, 23:52
wydaje mi się czy gość kończy polewanie zawsze na 4nano?

Kończy czy nie kończy- widać że gorzej "zabiera" wodę :p, nawet widać jak polewa drugą strone szyby, ze 4nano gorzej zbiera wodę ;)

Ale wydaje mi się, ze filmik zrobiony żeby wychwalić rainx (bo 3rainx vs 1 4nano?) dlatego moze tak, ale mogę się mylić :p

mkkostel
20-09-2013, 11:24
ok ok widzę że tu pokazujecie środki bardzo dobre ale droższe a czy ktoś z was stosował NW firmy AutoLand ?

iNDi
20-09-2013, 12:34
Autoland kosztuje około 15zł ,a rain-x około 30zł. Różnica nie wielka.

Zakładam że największa różnica będzie w trwałości.

mkkostel
20-09-2013, 13:50
hmm według tego filmiku widać że nie jest źle ale na pewno będzie różnica w cenie


http://www.youtube.com/watch?v=TCP-fWvIU6g

bartekk
20-09-2013, 13:52
rain-x około 30zł

Nawet za 23 PLN kupisz... Zależy tylko gdzie znajdziesz :)

---------- Post added at 12:52 ---------- Previous post was at 12:52 ----------


hmm według tego filmiku widać że nie jest źle ale na pewno będzie różnica w cenie

Ciekawe czy w wydajności również :niewiem:

SteelRat
20-09-2013, 22:22
ja mam z Autolandu, jakiś miesiąc temu zastosowana, dalej działa, smug, o których mówił koles z filmiku, że "zostawają" (huehue) nie zauważyłem.
Jeśli chodzi o wodę itp, to powrót z domu miałem ok 200km deszczy bez przerwy, przez ok 50 naprawdę bardzo, bardzo mocnego, więc wycieraczki musiały się mocno napracować, a chwilami lepiej było ich nie używać, tak elegancko woda spływała.

Podejrzewam, że jak w końcu auto mi się uda umyć (myte było dzień przed zastosowaniem ten "niewidki"), to się znowu szybke potraktuje preparacikiem.

Wczoraj deszcz lał pionowo, auta stały, woda się lała, a moje szybki pieknie spływały, na innych autach nie było to tak ładne.

mkkostel
21-09-2013, 10:46
no to sobie kupię bo ciągle pada i pada :) zobaczymy co z tego będzie

SteelRat
21-09-2013, 12:05
Ja nic innego nie znam, pewnie są dużo lepsze wynalazki.

manio49
21-09-2013, 14:33
autoland robi w mojej opinii bardzo dobrą niewidzialną wycieraczkę, szczerze to nie ustępuje rainx'owi.
Najważniejsze to dobrze oczyścić szybę przed aplikacją NW.

CoastBasse
22-09-2013, 00:31
Dzisiaj zakupiłem rain-x i będę testował:hmm:

Jacob_
22-09-2013, 11:35
Dzisiaj zakupiłem rain-x i będę testował


Daj znać jak wyjdzie :D

Jondi
22-09-2013, 22:01
W tej cenie ciężko o coś lepszego :)

CoastBasse
23-09-2013, 16:57
Daj znać jak wyjdzie

Dzisiaj jechałem z gliwic do brzegu a4 i padał lekko deszcz, tak że na szyby leciała głównie woda z pod samochodów i powiem że byłem zaskoczony. Na dobrą sprawę mógłbym jechać bez wycieraczek bo woda na szybie zostawała w postaci małych kropeczek które sobie spływały przez co widok przez szybę nie bym zniekształcony jak w przypadku zwykłej mokrej szyby bez preparatu.

Kiedy włączyłem wycieraczki znowu zaskoczenie, po przetarciu szyba całkowicie sucha, wycieraczki nie pozostawiały nawet mgiełki i nie zostawała woda na środku szyby tam gdzie się spotykają wycieraczki co mnie zawsze bardzo denerwowało.

Więcej może napiszę jak przyjdą większe deszcze. Rain-x kupiłem za 25 zł w tesco i ogólnie jestem zadowolony :)

kodex
23-09-2013, 16:59
Rain-x w tesco:boshe:
Do czego to doszło

bartekk
23-09-2013, 17:00
Rain-x w tesco:boshe:
Do czego to doszło

Co jest w tym złego?

kodex
23-09-2013, 17:01
Rain-x w tesco:boshe:
Do czego to doszło

Co jest w tym złego?

Niby nic a jednak od tej pory jest produktem marketowym

bartekk
23-09-2013, 17:17
I co, wstyd używać? Serio nie rozumiem o co kaman.

SteelRat
23-09-2013, 18:10
produkty z marketu to żadna arystokracja, pewnie o to chodzi.

Faktem jest, że dobre rzeczy tez sprzedają ;)

manio49
23-09-2013, 19:53
Rain-x w tesco:boshe:
Do czego to doszło

Tak od paru ładnych lat rainx jest w tesco i selgrosie ;)

CoastBasse
23-09-2013, 20:06
Spoko, to jedyna rzecz do auta jaką kupiłem w TESCO:hmm:

Dywaniki mam Forda :hehe:

dominiq
23-09-2013, 20:40
Ja swojego RainXa kupiłem właśnie w Tesco i cieszyłem się jak dziecko, bo nie musiałem płacić za przesyłkę :D

Jacob_
23-09-2013, 23:30
Oho, dobrze wiedzieć.... no to może jutro się śmignie do tesco.... :hehe:

manio49
24-09-2013, 00:40
nie w kazdym ;)

CoastBasse
21-10-2013, 15:18
Panowie kto jeszcze używa RainX?

Pytam ponieważ jestem ogólnie bardzo zadowolony i wszystkie 4 auta u mnie mają już ją nałożoną ale zauważyłem jedną rzecz.

Rano jak jest rosa szyba po przetarciu wycieraczkami robi się jak zaparowana od zewnątrz i tak utrzymuje się parę minut, tez tak macie?

guliwers
21-10-2013, 15:26
Ja w sobotę kupiłem rain-x
Muszę umyć autko i nałożyć ten preparat

hefi
21-10-2013, 15:31
Panowie kto jeszcze używa RainX?

Pytam ponieważ jestem ogólnie bardzo zadowolony i wszystkie 4 auta u mnie mają już ją nałożoną ale zauważyłem jedną rzecz.

Rano jak jest rosa szyba po przetarciu wycieraczkami robi się jak zaparowana od zewnątrz i tak utrzymuje się parę minut, tez tak macie?

tez tak mamy, ale to nie wina rain x
mialem tak z i bez "magicznej wycieraczki"

guliwers
21-10-2013, 15:52
Czyli pewnie trzeba wycieraczki wymienić

kodex
21-10-2013, 15:56
Czyli pewnie trzeba wycieraczki wymienićNa pewno umyć pióra :hehe:

hefi
21-10-2013, 15:56
Czyli pewnie trzeba wycieraczki wymienić

jesli to do mnie to mam nowe

to jest nawet niezalezne od auta bo w kazdym tak mam

kodex
21-10-2013, 15:57
Panowie kto jeszcze używa RainX?

Pytam ponieważ jestem ogólnie bardzo zadowolony i wszystkie 4 auta u mnie mają już ją nałożoną ale zauważyłem jedną rzecz.

Rano jak jest rosa szyba po przetarciu wycieraczkami robi się jak zaparowana od zewnątrz i tak utrzymuje się parę minut, tez tak macie?

Ja tak nie mam. Najważniejsze to umyć wycieraczki, odtłuścić i tak zostawić.

guliwers
21-10-2013, 16:06
W czym myć pióra ?

kodex
21-10-2013, 16:07
W czym myć pióra ?W rękawiczkach gumowych najlepiej.

guliwers
21-10-2013, 16:08
haha :D
dobry żart :D

CoastBasse
21-10-2013, 16:13
Kurcze nie pomyślałem o wycieraczkach:boshe:

Przed nałożeniem rain x myłem całą czybę IPA, wycieraczki tez mogę tym przetrzeć ?

kodex
21-10-2013, 16:15
dobry żartŻaden żart. Tak się najlepiej myje.

A jeśli pytasz

czym myć pióra ?
Płyn do mycia naczyń, potem trochę alkoholu typu IPa albo denaturat na szmatkę i łapiesz za pióro i jedziesz z góry w dół jeden raz i styka.

---------- Post added at 15:15 ---------- Previous post was at 15:14 ----------


wycieraczki tez mogę tym przetrzeć ?Nawet wskazane.

hefi
21-10-2013, 16:37
zrobilem tak jak napisales, jutro rano zobacze czy dziala :up:


imo to bardziej zalezne jest od temperatury i pogody niz wycieraczek

kodex
21-10-2013, 16:54
imo to bardziej zalezne jest od temperatury i pogody niz wycieraczekTylko że u mnie smug nie ma :niewiem:

hefi
21-10-2013, 17:28
imo to bardziej zalezne jest od temperatury i pogody niz wycieraczekTylko że u mnie smug nie ma :niewiem:

No u mnie tez nie zawsze. Jak jest chłodniej to kilka sekund minie zanim mgielka zejdzie. Innym razem,przy innej pogodzie a tej samej temperaturze tego nie ma.

koalowy
23-10-2013, 19:49
a ma to znaczenie przy wycieraczkach bez szkieletowych lub zwykłych?
chyba tez spróbuje, boczne szyby tez można tym potraktować?

Jondi
23-10-2013, 22:09
Wycieraczki nie mają znaczenia :)
Na bocznych szybach wytrzymuje sporo dłużej bo nie jest ścierany przez wycieraczki :)

Ja taki efekt powstawania mgiełki obserwowałem nie długo po nałożeniu jak przejechały wycieraczki ale mgiełka momentalnie znikała tak że nie było to uciążliwe

kodex
24-10-2013, 00:00
Dużo będzie zależeć czy szyba jest gładką i nie na na niej nierówności z żywicy czy innych rzeczy przyczepionych do szyby.

Tapatalknięte z Xperii LT30p

hefi
25-10-2013, 10:06
i u mnie to jednak pogoda

szyba czysta, wycieraczki tez

wilgotno
15 na plusie bez mgielki
6 na plusie z mgielka - ale nie pojawia sie po maznieciu wycieraczkami tylko po prostu paruje


rain x przy 160+ dziala wysmienicie

kodex
25-10-2013, 10:10
rain x przy 160+ dziala wysmienicieU mnie 80+ już działa dobrze a przy 90+ jest bajka

Jondi
25-10-2013, 21:21
Dużo będzie zależeć czy szyba jest gładką i nie na na niej nierówności z żywicy czy innych rzeczy przyczepionych do szyby.
dlatego przed nałożeniem warto przygotować szybę nawet polerując ją delikatnie :)

Lewar
28-10-2013, 19:50
Dzis zastosowalem rain-xa. Umylem szyby, odtluscilem benzyna i nalozylem rain-xa. Zobaczymy ile posiedzi i jaki bedzie efekt.
PS. wycieralem recznikami papierowymi (bylo dosc wilgotno wiec microfibra by pewnie mazala) a nakladalem wacikami kosmetycznymi.

djdeejayf
28-10-2013, 21:13
Ja jakiś czas temu zakupiłem najtańsze coś w Tesco, szczerze wątpiłem w działanie. Jednak po intensywnym wymyciu szyby i równym nałożeniu działa elegancko tak jak pisze - od 65km/h. Tylko podczas lekkiego deszczu/mżawki nie spisuje się. Generalnie im większa ulewa, tym lepiej działa i przy wolniejszych prędkościach. Niestety trzyma się bardzo krótko.

kodex
28-10-2013, 21:47
Niestety trzyma się bardzo krótko.Kup rainx. Kilka miesięcy bez problemu leży, tylko szybe trzeba umyć żeby działała ponownie

Lewar
30-10-2013, 16:29
[QUOTE=hefi;2331381]i u mnie to jednak pogoda

szyba czysta, wycieraczki tez

wilgotno
15 na plusie bez mgielki
6 na plusie z mgielka - ale nie pojawia sie po maznieciu wycieraczkami tylko po prostu paruje
potwierdzam. dzisiaj przy 6 st wystapila mgielka. wycieraczki mam znosne. zeby sie jej pozbyc trzeba nagrzac szybe. boje sie w zwiazku z tym zimy. chyba to wczesniej zdejme.

kodex
30-10-2013, 16:38
dzisiaj przy 6 st wystapila mgielka. wycieraczki mam znosne. zeby sie jej pozbyc trzeba nagrzac szybe. boje sie w zwiazku z tym zimy. chyba to wczesniej zdejme.

Nie bądź taki bojaźliwy ;)

Lewar
30-10-2013, 16:59
ale czy ta mgielka nie przymarznie na amen do szyby?

hefi
30-10-2013, 20:38
ale czy ta mgielka nie przymarznie na amen do szyby?

Nie, to nie przymarznie.
U mnie zima tego nie ma, tylko jak sa okolice 5 stopni i wilgotno

kodex
31-10-2013, 10:02
Ta mgiełka drodzy zainteresowani jest niczym innym jak drobinkami wody których nie zgarnęły wycieraczki. Efekt normalny tylko, że przez to że na szybie jest środek hydrofobowy ta woda tworzy miniaturowe kropelki, które wyglądają jak mgiełka (mgła to przecież drobne krople wody).
Puki ta woda nie odparuje, lub nie połączy się z innymi małymi kropelkami widać mgiełkę.
Gdy auto jest w ruchu efekt w zasadzie nie utrzymuje się, bo pęd powietrza znacznie przyśpiesza jej schnięcie. Gdy środek jest już nagrzany i szyba jest cieplejsza, efekt też w zasadzie nie występuje.


tylko jak sa okolice 5 stopni i wilgotno
... i samochód nie jest nagrzany w środku i nie jedzie to ten efekt się utrzymuje.

Przy deszczu tego też nie ma bo padające krople szybko łączą się z pozostałościami wody na szybie.

hefi
31-10-2013, 13:00
I to by się zgadzało co do odpowiedzi do mnie

Lewar
31-10-2013, 17:17
Tylko dlaczego tej mgielki nie idzie niczym zebrac. Probowalem wycieraczkami (jak wspomnialem sa swieze-bezprzegubowe) probowalem dwoma sciagaczami do szyb (rozne, zeby nie bylo) i efekt ten sam. Zeby jeszcze ta mgielka byla intensywniejsza w miejscu pracy wycieraczek (czyli tam gdzie szyba jest zuzyta)- ale nie. Jest jednakowa na calej powierzchni szyby. Takie ciut rozwodnione mleko. Nie przypomina to mazania powstalego przy pracy zuzytych wycieraczek. Mnie proba interpretacji/wytlumaczenia kolegi kodex jakos nie przekonuja. Wyraznie widac, ze w niskich temp (kilka stopni na plusie) zastosowana warstwa nie zachowuje sie "poprawnie". Jazda z mgielka niewiele daje (szybciej odparowuje przy stosowaniu standardowego nawiewu)- nie zamienia sie wcale krople. Przypomina to zamglenie/wilgotnienie poranne przy brudnym filtrze kabinowym, z ta roznica, ze mgielka jest bardziej "mleczna".

hefi
31-10-2013, 17:22
Lewar, to nie rain x. Mam tak samo pod fabryka obojętnie jakim autem pojade. Dopóki ciepło nie pójdzie ze środka na szybę mgielka zostaje. Jak pisałem wyżej dzieje się to tylko w określonej temp i wilgotnisci.

Lewar
31-10-2013, 19:30
OK. Sprawdze to. Dwie szyby boczne nie byly rain-x potraktowane. Zobacze, czy z nimi jest inaczej. PS. Ale wczesniej az takiego mleka w chlodne dni na przedniej szybie raczej nie mialem :/

guliwers
21-11-2013, 17:27
Dzisiaj nałożyłem Rain-X na przednie boczne i przednią szybę
Zobaczymy jak to się sprawuję

Jacob_
22-11-2013, 13:43
Ja nałożyłem jakoś w sobotę, wczoraj padał deszcz to mogłem przetestować... ogólnie jakoś szału nie ma (kupiłem autolandu w tesco- niektórzy mowili ze ok :p) i jak kropla deszczu spada na szybe to sie "rozbryzguje" tak jakby... przy ~100 uciekają te krople, ale tak czy siak musze zebrać wycieraczką[większe krople uciekają, ale jest mega dużo takich malutkich, które uciekać nie chcą... może jak będzie dzisiaj padało to jakas fotke cykne)... ogólnie jest lepiej jak bez tego, ale spodziewałem się, ze będzie lepiej...

A jak samochód stoi pod chmurką i pada deszcz to normalnie zatrzymują sie na szybach kropelki (obleciałem cały samochod(szyby:p) i lusterka) No ale jak rusze to zaraz sobie uciekają...

Do tego przy użyciu wycieraczek, czasami mi "przeskakuja" tzn nie zbierają wszystkiego (nie wiem jak to dokładnie opisać...)

Myślałem, ze więcej tego preparatu zejdzie, ale no obleciałbym z 20 samochodós tym :zakrecony:


A efekt mgiełki u mnie jest, chociaż bez NW też miałem... Włączam ogrzewanie przedniej szyby i jest miód malina :p

Ogólnie nie żałuje wydanych pieniędzy, ale myślałem, ze będzie lepiej... (oczywiście szybe myłem i odtłuszczałem dokładnie)

kodex
22-11-2013, 14:09
gólnie jest lepiej jak bez tego, ale spodziewałem się, ze będzie lepiej...Dlatego ja polecam rain-x

Lewar
04-12-2013, 13:51
No wiec tak. Uwazam, ze zakup i zastosowanie niewidzialnej wycieraczki nie ma wiekszego sensu. Deszcz pada raz wiekszy,raz mniejszy, predkosci sa rozne (a jak wiadomo najlepiej to dziala przy wyzszych-ale co w miescie?), do tego dochodzi wiatr i sama aerodynamika auta-to czynniki, ktore powoduja, ze komfort stosowania tegoproduktu jest dyskusyjny. Przy wyzszych predkosciach na czystych szybach bocznych i tylnej (mam sedana) i tak deszcz splywa lub sie w ogole nie zbiera, a na przedniej szybie i tak wycieraczki wlaczam. Nie potrafie sie przyzwyczaic do tych szalejacych kropel, a przy delikatnym deszczu, do tej malej mgielki.

Marcinus_1
04-12-2013, 15:00
Wlasnie chcialem napisac dokladnie to samo :skromny: ogolnie jest dobre ale jak ktos po trasach loto:hehe:

jarku
04-12-2013, 15:01
popsikałem rain-x jakiś czas temu.
wnioski: boczne i tylną będę psikał nadal, ale przednią zostawię w spokoju

SteelRat
04-12-2013, 16:16
ja tam znowu na wszystkie dam przy okazji.
mi z tym lepiej

kepa
04-12-2013, 18:15
Ja przynajmniej, po zastosowaniu rain X, widzę same +, ani jednego -.
Szyba ma dodatkową, śliską powłokę, a więc:
1. Wycieraczki na niej lepiej działają, lepszy poślizg, być może nawet wydłuży żywotność piór? U mnie przynajmniej, kompletnie nie słychać wycieraczek. Prędzej już wodę, która się rozchlapuje :P
2. Podczas jazdy krople nie skupiają się, a więc nie tworzą kałuży na szybie. Woda na szybie jest mniej uciążliwa według mnie.
3. Podczas jazdy późną porą też zauważyłem, że woda miej męczy oczy.
4. No i ostatnie: nie rozumiem co z tego, że NW rozprasza deszcz tylko podczas szybszej jazdy (u mnie już od 60 działa tak jak należy)?
W sumie to główna cecha NW lecz... kiedy jeżdżę wolniej lub jest np, mżawka to po prostu używam normalnie wycieraczek i jadę normalnie, NW w niczym nie przeszkadza.
Tak więc nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że NW przydaje się TYLKO podczas dużych opadów lub TYLKO gdy ktoś śmiga dużo po trasach. Według mnie ma też inne zalety.

jarku
04-12-2013, 19:43
1. Nie tworzy ci się chwilowa mgiełka po przejechaniu wycieraczek, która wieczorem w mieście przy światłach lamp pooduje, ze nic nie widzisz?
2. Podczas jazdy w deszczu krople sie nie skupiają, bo używam wycieraczek. Ty jeździsz z wodą na szybie?
3. Patrz pkt 1.
4. Masz czystą szybę przy 60km/h?
Od 1:45

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=ibW5JEEjwuI#t=10 9

kepa
04-12-2013, 19:57
Jest ta mgiełka, ale znika momentalnie, zaraz za wracającą wycieraczką.
Nie mam czystej szyby przy 60. Po prostu od tej prędkości przy odpowiednim deszczu można już bez wycieraczek jeździć.

jarku
04-12-2013, 19:59
Nie mam czystej szyby przy 60. Po prostu od tej prędkości przy odpowiednim deszczu można już bez wycieraczek jeździć.

tak jak na filmiku?
to super.

kepa
04-12-2013, 20:19
Ciężko porównać czy tak jak na filmie. Jeśli się upierasz o te 60 km/h to pewnie taka prędkość nie byłaby zadowalająca na takie warunki jakie są na filmie. Wszędzie pełno drobnych kropelek, które gorzej schodzą. Ale znowu też nie przesadzajmy, że trzeba zasuwać tak jak on żeby NW zadziałała...

Marcinus_1
04-12-2013, 20:26
ale na tym filmiku kolo jedzie 100 km/h I dalej rewelacji nie ma

kepa
04-12-2013, 20:31
Bo jak jedzie za samochodem to straszna mgła wodna się robi. W takich warunkach to bym włączył wycieraczki.
Jak jest mżawka to podobnie. Jeśli jest deszcz z rzadkimi, większymi kroplami, wtedy według mnie jeździ się OK.

kodex
05-12-2013, 11:04
tak jak na filmiku?
to super.Odpowiednia aplikacja ma tutaj bardzo duże znaczenie.

---------- Post added at 10:04 ---------- Previous post was at 10:00 ----------


ale na tym filmiku kolo jedzie 100 km/h I dalej rewelacji nie maNo ja tam widzę wyraźnie co jest za szybą w przeciwieństwie do strony, na której nie ma tego produktu. Jak chcesz mieć suchą szybę to nie jeździj w deszczu :hmm:

NW przy DESZCZU sprawuje się bardzo dobrze. Przy mrzawce gorzej ale to prawa fizyki.

jarku
05-12-2013, 11:07
Odpowiednia aplikacja ma tutaj bardzo duże znaczenie.

ale co to zmieni? kropelki i tak przelatują przez całą wysokość szyby. jak komuś to nie przeszkadza, to luz. ja wole jednak machnąć wycieraczkami

kodex
05-12-2013, 12:05
ale co to zmieni?Skuteczność.

---------- Post added at 11:05 ---------- Previous post was at 11:04 ----------

Ja nie namawiam ale dla mnie działa to bardzo fajnie i wszyscy, którym ten środek aplikowałem są zadowoleni z efektu.

jarku
05-12-2013, 12:08
Ja nie namawiam ale dla mnie działa to bardzo fajnie i wszyscy, którym ten środek aplikowałem są zadowoleni z efektu.

u mnie krople znacznie szybciej znikały niż na filmikach na jutjubie, ale wolę jednak wycieraczki

---------- Post added at 11:08 ---------- Previous post was at 11:07 ----------

ale na bocznych i tylnej będę stosował.
tylko nie wiem jak ta wycieraczka zachowuje się w zimę?

kodex
05-12-2013, 13:09
tylko nie wiem jak ta wycieraczka zachowuje się w zimę?W sensie ?

jarku
05-12-2013, 13:16
W sensie ?

w sensie czy ma wpływ na to, iż szyby mocniej/słabiej zamarzają, czy łaiwej/trudniej jest zdrapać z nich lód, czy w temperaturach minusowych razem ze spryskiwaczem do szyb nie robi się na szybie tłusta plama, czy mgiełka po przejechaniu wycieraczki nie utrzymuje się za długo i w sumie myślę, czy NW cokolwiek daje zimą (przy minusowych temp)?

kodex
05-12-2013, 13:19
w sensie czy ma wpływ na to, iż szyby mocniej/słabiej zamarzają, czy łaiwej/trudniej jest zdrapać z nich lód, czy w temperaturach minusowych razem ze spryskiwaczem do szyb nie robi się na szybie tłusta plama, czy mgiełka po przejechaniu wycieraczki nie utrzymuje się za długo i w sumie myślę, czy NW cokolwiek daje zimą (przy minusowych temp)?
Jedyny plus w zimie, to taki, że rozpuszczający się lód będzie ładniej spływał ale woda tak samo zamarza.

arczi3
05-12-2013, 13:34
Ja tam jestem bardzo zadowolony z NW. Używam od ponad roku i w trasie spisuje się rewelacyjnie w mieście trochę mniej bo prędkość mniejsza ale wycieraczki lepiej wodę zostają.

Pozdrawiam z Z1 :)

kodex
05-12-2013, 14:12
ale wycieraczki lepiej wodę zostają.

Pozdrawiam z Z1 :)

:popcorn:

Tapatalknięte z Xperii LT30p

CoastBasse
09-12-2013, 12:02
A testował ktoś jak się sprawdza NW w połączeniu z odmrażaczem do szyb? Jest on w sumie na alkoholu chyba więc teoretycznie może usuwać powłokę NW. Testował ktoś :) Czy sam muszę przeprowadzić eksperymenta :hmm:

arczi3
09-12-2013, 12:12
Wiesz po jakimś czasie NW działa co raz gorzej ale po odmrażaczu nie widziałem różnicy :)

Pozdrawiam z Z1 :)

jacek4
06-01-2014, 17:42
Witajcie

A może ktoś podpowiedzieć jak taki preparat skutecznie usunąć z szyb ?

Poprzednik zapewne zastosował ale już nie działa. Szyba wygląda jak by była tłusta a jazda w nocy i w deszczu staje się wyzwaniem - światła z samochodów jadących z na przeciwka widać z promieniście rozchodzącymi się smugami we wszystkich kierunkach.
Próbowałem to zmywać różnymi detergentami, nitrem, benzyną ekstrakcyjną i acetonem - nic to nie dało.
Nawet w dzień bez opadów szyba wygląda z zewnątrz jak jak by odbijała światło, o środek auta najlepiej widać tylko przez miejsce gdzie na szybie dublują się przejścia obu wycieraczek.
Ostatnio polerowałem szybę zwykłą pastą do lakieru i przemyłem potem acetonem , następnie wodą z ludwisiem i na koniec płynem do szyb.
Dało to jedynie minimalną poprawę - nadal w miejscu nachodzenia się wycieraczek jest najlepiej (tak jak by tam jakiś preparat z szyby był najbardziej starty).
Mi już brakuje pomysłów czym to potraktować, a nawet jak bym miał coś podobnego nałożyć (na razie nie mam chęci) , to szyba i tak powinna być czysta, nie po nie wiadomym preparacie, oraz jednolita na całej powierzchni a nie z lepszą widocznością na kawałku po środku...

SteelRat
06-01-2014, 17:46
pytanie, co tam ktoś zastosował dziwnego, bo tego typu preparaty nie zostawiają takich osadów po sobie raczej ;/

jacek4
06-01-2014, 18:07
Jak mi się trafi w traskę po ciemku to nagram jaki to jest efekt jeżeli telefon będzie w stanie to uchwycić.
Zaraz poszukam bo może gdzieś mam fotkę jak to z zewnątrz widać.

Znalazłem coś takiego, może polerowanie tym pomoże, ale na razie nie mam warunków do tego... http://sklep.waxclusive.pl/pielegnacja-szyb/467-duragloss-nu-glass-755-236ml.html

Niestety nie wiem jak wstawić foto (załączyć plik )

SteelRat
06-01-2014, 21:20
http://www.mondeoklubpolska.pl/misc.php?do=bbcode#align << i masz sekcję "images"

jacek4
06-01-2014, 22:28
Dzięki - poćwiczę w wolnym czasie.

manio49
07-01-2014, 00:50
zdecydowanie pomoże ten nuglass, na 100% usunie NW

kodex
07-01-2014, 13:46
Szyba wygląda jak by była tłusta a jazda w nocy i w deszczu staje się wyzwaniemPo mojemu to raczej jakiś wosk albo coś znacznie gorszego ale na pewno nie NW.

hawajos
09-01-2014, 19:38
Szyba wygląda jak by była tłusta a jazda w nocy i w deszczu staje się wyzwaniem

Dlatego w moim przypadku już nigdy więcej żadnych NW , czy też tanich czy z mega wysokiej półki takim wynalazkom mówię stanowczo nie :hehe::zakrecony:

CoastBasse
09-01-2014, 21:32
Nie wydaje mi się żeby NW pozostawiła taki efekt. Stosuję ją już jakiś czas i nic takiego nie ma miejsca. Kiedyś tak miałem po lipnym płynie do spryskiwaczy, kiedyś też po placku który poleciał gdzieś na szybę od wewnętrznej strony i miałem problem z jego usunięciem.

arczi3
09-01-2014, 21:47
Też nic takiego mi się nie robi a nawet jadąc ostatnio z prędkością około 130 km\h w ogóle nie używałem wycieraczek bo żadna kroplai nie było na szybie :)

Pozdrawiam :)

jacek4
09-01-2014, 23:01
Dzięki za wszystkie podpowiedzi - jak wydobrzeję to spróbuję dalej usuwać to coś s szyby i fotki wstawię, ale to potrwa...
Definitywnie jest to na zewnątrz.

manio49
10-01-2014, 00:17
Osobiście wydaje mi się, że jest to wina nieodpowiedniego przygotowania szyby pod NW, miałem tak, aplikując gyeon view, że nie dotarłem cleanera do końca, położyłem na to NW i co? . Właśnie takie maziaje przy określonych warunkach zostawały. Tak więc polecam odpowiednio przygotować szybę, ten nuglass będzie spoko do tego, ale po nim polecam jeszcze dobrze wymyć szybę czystą IPĄ.

djdeejayf
29-03-2014, 20:51
Niewidzialna wycieraczka, jakiej używam, o której wspomnialem wcześniej kilka postów wyżej:
http://img27.imageshack.us/img27/259/tj3a.th.jpg (http://img27.imageshack.us/i/tj3a.jpg/)
Jeśli komuś imageshack znów strajkuje, to tutaj link bezpośredni do zdjęcia:
http://img27.imageshack.us/img27/259/tj3a.jpg

Jak działa po nałożeniu w dużej wilgotności powietrza (deszcz, nakładanie NW pod wiatą):

https://www.youtube.com/watch?v=0GVOg-ofhcg
Prędkość na wideo do 80km/h

Jak nakłada się przy mniejszej wilgotności, działa ciut lepiej i dłużej.

leszcz
29-03-2014, 22:03
Dobra u mnie mija już rok od nałożenia i ..........działa dalej :D (patrz pierwszy post)
Leży sobie na szybce i ładnie wszystko chodzi :P
Ja jestem bardzo zadowolony , nic się nie maże szyba mniej się brudzi a i jest bardziej przejrzysta

leszcz
24-04-2014, 20:58
Na filmie 4Nano Premium Vision nałożone prawie rok temu .Moje autko :D
Kropelki uciekają ok 60-65km (tam się zaczyna dziać )


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7SnvgawFox8

mirpo
24-04-2014, 21:39
Kurde, ale pierwsze 20 sekund to widoczność słabiutka że wycieraczkami trzeba by machnąć, bo na drodze między innymi przejście dla pieszych....
Chyba że to dół szyby tylko taki kiepawy ? :)

Marcinus_1
24-04-2014, 21:41
To jest na fordonskiej czy mi sie tylko wydaje

leszcz
24-04-2014, 21:44
Kurde, ale pierwsze 20 sekund to widoczność słabiutka że wycieraczkami trzeba by machnąć, bo na drodze między innymi przejście dla pieszych....

Napisze Ci że to był tylko test . Wszystko miałem pod kontrolą i widziałem wszystko .Chodzi tylko o to aby pokazać że wycieraczek można używać o wiele rzadziej :D

pozdr leszcz

ps. na potrzeby testu jak wyjechałem z myjni nie ruszyłem wycieraczkami a zawsze to robię (z wyjątkiem tego testu).

---------- Post added at 20:44 ---------- Previous post was at 20:44 ----------


To jest na fordonskiej czy mi sie tylko wydaje

tak tak

KrzysiekOlk
27-04-2014, 00:50
A ja do kompletu polecam dressing do wycieraczek : 303 WIPER TREATMENTS PADS (regeneracja wycieraczek). Koszt ok. 27 zł.
A jeszcze lepsza o dłuższej żywotności niewidzialna wycieraczka to: GTECHNIQ G1 ClearVision Smart Glass 15 ml - koszt większy bo 60 zł. Wytrzyma ok. 2 lat.

Marcinus_1
27-04-2014, 01:17
Ja mojego Rain x mialem max 3 miechy na szybach