PDA

Zobacz pełną wersję : Obudowa liczników MKI i MKII.



PPatricko
09-05-2005, 09:44
Pomimo przejrzenia postów na forum nie odnalazłem informacji więc szybkie pytanie. Czy do MKI można bezkarnie przełożyć obudowę licznika i nawiewy z MKII? wydaje mi się, że to jedynie zmiana kosmetyczna przy okazji liftingu. Dokopałem się, że tunel itp bez problemów.

Pozdrawiam
PP

altoot
09-05-2005, 09:46
Pomimo przejrzenia postów na forum nie odnalazłem informacji więc szybkie pytanie. Czy do MKI można bezkarnie przełożyć obudowę licznika i nawiewy z MKII? wydaje mi się, że to jedynie zmiana kosmetyczna przy okazji liftingu. Dokopałem się, że tunel itp bez problemów.


Można przełozyć :metal
Ja włąsnie jestem na etapie poszukiwań takiej od MkII

PPatricko
09-05-2005, 09:55
Można przełozyć :metal
Ja włąsnie jestem na etapie poszukiwań takiej od MkII

To bardzo się cieszę! Ja właśnie przerabiam się z "Anglika na Europejczyka" i mam troszkę dylematów. Teraz właśnie stanąłem na osprzęcie. W sumie już mi się pali do złożenia sztuki, a zblokowałem się tą sprawą.

altoot
09-05-2005, 09:59
To bardzo się cieszę! Ja właśnie przerabiam się z "Anglika na Europejczyka" i mam troszkę dylematów. Teraz właśnie stanąłem na osprzęcie. W sumie już mi się pali do złożenia sztuki, a zblokowałem się tą sprawą.

ale szukasz od MkI czy od MkII?
:niewiem:

ujemny
09-05-2005, 10:00
Zdaje sie, ze na ostatnim Zlocie bylo mkI z kompletnym kokpitem z mkII.

altoot
09-05-2005, 10:02
Zdaje sie, ze na ostatnim Zlocie bylo mkI z kompletnym kokpitem z mkII.


któro? :niewiem:

jesli chodzi o to po tuningu to był to kokpit od mkI ino obklejony

PPatricko
09-05-2005, 10:21
ale szukasz od MkI czy od MkII?
:niewiem:

Sprawa wygląda tak: jest problem z samymi częściami plastikowymi do MKII i cenami, jak już takowe znajdę. Więc aby uruchomić sprzęt to chcę wrzucić środek z MKI, a przy okazji, w przyszłości (bliżej nieokreślonej) wymienić obudowę liczników na MKII czyli taką jaki mam faktycznie model auta.

Zależy mi, żeby już jeździć, a nie spędzić kilka następnych tygodni na poszukiwaniach wnętrza MKII. Przyszły właściciel na moją Viki już czeka i też przebiera nogami :) Czas mnie goni!

Więc:
- mam MKII
- chcę wrzucić MKI
- w przyszłości wymienić obudowę liczników na MKII

Tunel na luzie może zostać z MKI bo nie widzę w nim wiele różnic. Miejsce na radio jest DIN1 i to mnie zadawala. Oryginalnego radia Forda na 2xDIN jakoś nie mam zamiaru montować.

v1tek77
09-05-2005, 11:51
jesli chodzi o to po tuningu to był to kokpit od mkI ino obklejony
Ale same zegary to mial chyba od MkII

RockFord
09-05-2005, 13:04
Na http://www.mirez.co.uk jest opis zamiany obudów.[/url]

krzys-68
09-05-2005, 20:37
Pomimo przejrzenia postów na forum nie odnalazłem informacji więc szybkie pytanie. Czy do MKI można bezkarnie przełożyć obudowę licznika i nawiewy z MKII? wydaje mi się, że to jedynie zmiana kosmetyczna przy okazji liftingu. Dokopałem się, że tunel itp bez problemów.

Pozdrawiam
PPNie ma problemów,wizualnie jest inna,ale mocowania takie same :)

altoot
09-05-2005, 21:17
Ale same zegary to mial chyba od MkII


no ja też mam .... fabryczne...


ale kokpit jednak od mkI miał...

altoot
09-05-2005, 21:20
Więc:
- mam MKII
- chcę wrzucić MKI
- w przyszłości wymienić obudowę liczników na MKII

a chcesz moją? :hmm:

Mam do kupienia do MkII ino droga jest...

Jakbyś wział moją, powiedzmy za 50pln to tym samym koszty bym sam sobie zredukował



aha - tu pytanie:

czy gniazda przeciskow do podgrzewania szyb etc sa takie same w MkI i MkII?

PPatricko
10-05-2005, 09:27
a chcesz moją? :hmm:

Mam do kupienia do MkII ino droga jest...

Jakbyś wział moją, powiedzmy za 50pln to tym samym koszty bym sam sobie zredukował



Nie jestem zainteresowany samą obudową. Jak wcześniej wspomniałem, mam "angola". Teraz czekam na kompletny środek z MKI. Opłaca mi się kupować komplet bo każdy drobiazg z osobna zbyt wiele by mnie kosztował. Poprostu chciałem wiedzieć, czy wrzucając środek z MKI nie zamykam sobie drogi do wrzucenie później tej obudowy z MKII. Auto kupiłem i na drugi dzień już rozebrałem. To mój pierwszy MDO i nie mam w głowie jeszcze dokładnie różnic w detalach. W sumie MKII to MKI po face liftingu, ale chciałem się upewnić na forum, że nie jestem w błędzie w detalach.