PDA

Zobacz pełną wersję : Czujnik EGR do TD



tulim
09-05-2005, 10:22
Witam, pada mi to ustrojstwo czy może ktoś wie ile toto kosztuje i gdzie można to tanio wymienić. Denerwuje mnie dźwięk jaki się z tego wydobywa

dzięki za jakieś info

ujemny
09-05-2005, 11:07
czesc nierozbieralna, do nabycia razem z kolektorem, ca 900pln w ubieglym roku. sa tacy co zaslepiaja

PS. a czym objawil sie pad ustrojstwa?

tulim
09-05-2005, 11:27
eee... troche drogo, znaczy sie to jest takie male ustrojstwo dochodza do niego 2 albo trzy wezyki i jakis przewodzik. Czesc wielkosci 10x6cm.
Świszcze mi i brzęczy tak dziwnie jak mam radio wlaczone to da sie wytrzymac. postaram sie zdjecie zrobic bo moze to sie inaczej nazywa a tak mi powiedzieli w fordzie, że to to.

numerek
09-05-2005, 20:01
hmmm nie wiem czy to dobra rada ale mój mechanik to zrobil u mnie tak :
wziął duzy mlotek niewielki zamach (malo miejsca ) i .....jebu .....i powiada : co by nie latalo
potem zaslepił dolot z erg do kolektora ssącego i na koniec mówi że od tej chwili nie bedzie problemów z silnikiem :banan:
no i nie ma

a Ty rob jak chcesz :)

bolek
09-05-2005, 23:28
zaślep na cholerę ci to ustrojstwo u siebie w escorcie miałem to samo jak się spieprzyło to 30 letni star mniej kopcił

Miroo
09-05-2005, 23:33
Skoro to jest, to po coś to Ford wymyslil i zalozyl.Tylko nie wiem po co?
Do czego to sluzy?

bolek
09-05-2005, 23:40
spaliny do pewnych obrotów powracają jeszcze raz do kolektora ssącego,chodzi o zanieczyszczenie środowiska które diesel i tak bardzo mało zanieczyszcza w porownaniu z benzyną

numerek
09-05-2005, 23:40
Skoro to jest, to po coś to Ford wymyslil i zalozyl.Tylko nie wiem po co?
Do czego to sluzy?
w mądrych księgach pisza ( w skrocie ) że to do zmniejszenia emisji spalin i takie tam farmazony
tyle tylko ze gdy to ustrojstwo zaczyna szwankowac to spaliny są poza normą czyli jedzie mondeo i stawia zaslonę dymną :)

jak nowe to pewnie spelnia swoje zadanie

bolek
09-05-2005, 23:45
tak więc na złom z tym ,ja odłączyłem tylko jeden przewód podciśnieniowy i po robocie ale to zależy w którym miejscu ci stanęło jak na zamkniętym to przewód a jak na otwartym to zaślep.pozdrowionka

Miroo
09-05-2005, 23:49
Ja troszke :) kopce . Moze i u mnie ten zaworek dal ciala, albo dodaje swoje 3 grosze do kopcenia.