PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki dokładnie olej do wspomagania w MKI?



Mario72
09-05-2005, 13:13
Pytanie jak w temacie, bo z tego co znalazłem na forum nic dokładnie nie wiadomo. :beer:

motke
09-05-2005, 17:36
jest to olej (ATF) Ford ESPM-2C-166H

HEVA
09-05-2005, 19:18
Też właśnie mam zamiar wymienić oliwę, bo nie wiem jak długo jest obecna.

Przy okazji mam pytanko.Tak lukałem sobie na zbiorniczek wspomagania, który zamontowany jest po lewej stronie w narożniku i zastanawiam się ILE POWINNO BYĆ PŁYNU?
Nie zauważyłem znaczka min/max (może przeoczyłem), ale zbiornik jest biały, więc widać ile tego płynu jest. U mnie jest do połowy - to dobrze?

numerek
09-05-2005, 19:26
jesli chodzi o olej do wspomagania to nie różni sie on od oleju dla automatycznych skrzyń biegow czyli idąc do sklepu poprosicie o olej do wspomagania to na 99 % dostaniecie olej hipol do automatow jest on tani chyba 16 zł/L a nadaje się doskonale

co do zbiorniczka to znaki min max sa napewno nalezy spojzeć od strony drugiego koła czyli od wnętrza komory silnika -dosyć niefortunne umiejscowienie znakow

HEVA
09-05-2005, 19:30
Poszukam tego oznaczenia min/max.

• Z tego co pamietam, to poziom płynu sprawdzamy po jeździe, przy normalnej temp. silnika, przy wyłączonym silniku. Dobrze gadam?

• Czy ktoś próbował wymieniać samemu płyn? Wystarczy spuścić go tylko częściowo ze zbiornika, czy odłączać wąż od pompy itd...

• Ile płynu wchodzi do układu wspomagania?

numerek
09-05-2005, 19:41
Poszukam tego oznaczenia min/max.

• Z tego co pamietam, to poziom płynu sprawdzamy po jeździe, przy normalnej temp. silnika, przy wyłączonym silniku. Dobrze gadam?

• Czy ktoś próbował wymieniać samemu płyn? Wystarczy spuścić go tylko częściowo ze zbiornika, czy odłączać wąż od pompy itd...

• Ile płynu wchodzi do układu wspomagania?

1 dobrze gadasz :) :metal

2 mozna samemu wymienić - nalezy odłączyć przewod ktorym podłączone są - pompa i zbiornik nalezy go zdjąć z pompy i skierować na dół podstawiając oczywiście jakiś pojemnik ( ekologia :)) ) i wtedy należy zakręcić pompą w celu "wygonienia resztki oleju z maglownicy i przewodów aby zakręcic pompą mozna zdjąc pasek albo zwyczajnie zakręcić rozrusznikiem -ale nie za długo aby pompa nie chodziła "na sucho "

3 ok 1.2 L -wlewasz do pelna zapalasz silnik i dolewasz do chwili aż przestanie ubywać wtedy należy zakręcić kierownicą kilka razy w te i we wte i wyłączyć silnik po około 15 minutach powtorzyć kręcenie i gotowe

HEVA
09-05-2005, 19:57
No nie mogę dać Ci "pomagacza" bo to nie mój post, ale dzięki wielkie :beer: