PDA

Zobacz pełn± wersję : elektroniczny przetwornik ci¶nienia



kosa
09-05-2005, 16:27
Gdzie znajduje sie elektroniczny przetwornik ci¶nienia?

Byłbym wdzieczny za odpowiedz...

digital123
09-05-2005, 17:22
Witam

Cy chodzi ci moze o rególator różnicy ci¶nien?? Jesli tak, to zajduje sie on na scianie grodziowej silnika, po lewej stronie serwa hamulców, taka srebrna prostak±tna skrzynka z dwoma weżykami ci¶nieniowymi i wtykiem.

U mnie zresta kto¶ obci±ł od niej przewody podci¶nienia, zapewnie dlatego że zawór EGR nie chodzi :satan:

Pozdrawiam Dominik

kosa
09-05-2005, 17:29
Nie wiem czy to to..
Dopiero zaczynam poznawac moje autko :)

Po prostu przy pomocy kodów błyskowych komp wskazał usterke 327 - "Elektroniczny przetwornik ci¶nienia lub elektroniczny układ ci¶nieniowego sprzęrzenia zwrotnego albo ich obwody"


A zaczełem badac silnik bo miedzy 2000 - 2500 obr traci mi moc "delikatnie szarpie"

Wiec szukam przyczyny....

digital123
09-05-2005, 17:36
Po prostu przy pomocy kodów błyskowych komp wskazał usterke 327 - "Elektroniczny przetwornik ci¶nienia lub elektroniczny układ ci¶nieniowego sprzęrzenia zwrotnego albo ich obwody"

Wiec szukam przyczyny....

A wiec ci juz podaje: kod 327, to jest dokladnie regulator ruznicy cisnien i to jest to co ci opisalem, i gdzie to sie znajduje...

I posprawdzaj sobie przedeszystkim przewody cisnieniowe co ida do niego, moga lapac falszywe powietrze, albo sam regulator bedzie walniety...

zreszta poczytaj ten post...

http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1394

Pozdrawiam Dominik

krzys-68
09-05-2005, 21:35
Gdzie znajduje sie elektroniczny przetwornik ci¶nienia?

Byłbym wdzieczny za odpowiedz...Moze to tzw.mapsensor ma być?
Tem jest w kolektorze ss±cym na kanale pierwszego cylindra :)

krzys-68
09-05-2005, 21:36
Gdzie znajduje sie elektroniczny przetwornik ci¶nienia?

Byłbym wdzieczny za odpowiedz...Jesli podasz wiecej info na temat auta i silnika,bedzie latwiej :pad:

digital123
09-05-2005, 21:46
Jesli podasz wiecej info na temat auta i silnika,bedzie latwiej :pad:
Kszysiu to jest napewno to co opisałem, zreszta kolega Henryk, w swoim poscie napisal o tym kodzie błędu i o wymianie martwego przetwornika...

Pozdrawiam Dominik