PDA

Zobacz pełną wersję : V6 ubytek plynu chlodzacego, stan oleju.



FeveR
10-07-2006, 09:48
Hello All,

A wiec po kolei - wlasnie wrocilismy z wakacji, na ktorych przejechalismy jakies tam 3 Kkm. Autko mam od nie dawna wiec kulturalnie kontrolowalem poziom oleju aby sprawdzic czy nie ma ubytkow i mile zaskoczenie na calej trasie ubytkow brak - Mocno zadowolony wrocilem do domciu.Stad pierwsze pytanie do wlascicieli V-ek :
1) Jak to jest ze spalaniem oleju u was.

Drugi temat ktory mnie zaniepokoil to zapalajac sie kontrolka od poziomu cieczy chlodzacej - przed wyjazdem zdiagnozowalem miejsce ubytu na jednej rurze wchodzacej do obudowy termostatu - usterka usunieta z tamtad sie juz nie leje, ale plyn w niewielkich ilosciach nadal gdzie ucieka i tu drugie pytanie
2) Gdzie jeszcze mozna szukac ubytkow plynu - moze jakies inne miejsca niz okolice obudowy termostatu.

Mam tylko taka cicha nadzieje ze ubytek plynu chlodzace nie wiaze sie z tym ze oleju nie ubywa ( nie przybywa rowniez) - ale jak autko spala olej to wiadomo czym moga byc uzupelniane straty. Ufff dzieki za podpowiedzi.

werc
10-07-2006, 10:34
Popatrz na wszystkich łączeniach - przy chłodnicy szczególnie :metal

STraits
10-07-2006, 11:20
Najczęściej leci spod termostatu (przewodów) na skrzynie. Weź lusterki i latarke i jak będzie zimny silnik popatrz "od spodu" na przewody przy termostacie. Jeśli cieknie to będą różowe zacieki. U mnie tak było, i po uszczelnieniu juz przestało. Szkoda że nie wyjąłeś wszystkich przewodów i nie przeczyściłeś od środka - strasznie zachodzą kamieniem....

Jakby łykał płyn to byś miał spoooory dymek za samochodem.. i nie ubywałoby 1 cm na tydzien, a raczej 1 cm na parenaście kilometrów :)

gorilla666
10-07-2006, 12:50
dokładnie tak jak pisza koledzy,sprawdzic wszystkie łaczenia przewodów zaczynajac od chłodnicy,a druga sprawa jest taka ze w Vce trza miec ok 1 cm płynu ponad Max co by na check panelu lampka sie nie zapalała :beer:

FeveR
10-07-2006, 13:27
dokładnie tak jak pisza koledzy,sprawdzic wszystkie łaczenia przewodów zaczynajac od chłodnicy,a druga sprawa jest taka ze w Vce trza miec ok 1 cm płynu ponad Max co by na check panelu lampka sie nie zapalała :beer:

SIur to wiem - tylko w momencie gdy doleje przestaje swiecic - jak auto stoi na prostym i przy zimnym silniku - a po pewnym czasie znowu swieci. Popatrze dokladnie przy chlodnicy tak jak radzicie. Thx

dave_go
10-07-2006, 20:53
a druga sprawa jest taka ze w Vce trza miec ok 1 cm płynu ponad Max co by na check panelu lampka sie nie zapalała :beer:

Aaaa.... tu kolega dobrze prawi, u mnie tak się świeciła że aż się spaliła żaróweczka.
Trzeba było dolać płynu i po kłopocie - jest teraz trochę powyżej max.

_Danplus
11-07-2006, 10:19
SIur to wiem - tylko w momencie gdy doleje przestaje swiecic - jak auto stoi na prostym i przy zimnym silniku - a po pewnym czasie znowu swieci. Popatrze dokladnie przy chlodnicy tak jak radzicie. Thx

Sprawdz i to dokladnie. U mnie byly podobne "cuda" - okazalo sie, ze gazownik spartaczyl troche robote i z jednego przewodu uciekal plyn ktory dostal sie do rozrusznika - efekt auto pewnego dnia nie odpalilo a naprawa wyniosla prawie 700 zl :wall: Wiec radze szybko zdiagnozowac co sie dzieje.

Co do stanu w zbiorniku to sie zgadzam, ze musi byc ponad max. U mnie czasami zapala sie kontrolka (np po zimniejszej nocy), ale fizyczny stan wskazuje caly czas max (lub minimalnie ponizej stanu). Po rozgrzaniu silnika oczywiscie stan sie wyrownuje :metal