PDA

Zobacz pełną wersję : ogrzewanie



Muder
12-02-2005, 15:50
mam problem ze słabą temp. nawiewu do wnętrza mimo ,że wskaznik temp.silnika jest na literze `o` słowa N O R M A L czyli ok.80st.c to powietrze jest chłodne, filtr kabinowy zmieniłem-jak macie jakieś pomysły chętnie posłucham

altoot
12-02-2005, 16:18
mam problem ze słabą temp. nawiewu do wnętrza mimo ,że wskaznik temp.silnika jest na literze `o` słowa N O R M A L czyli ok.80st.c to powietrze jest chłodne, filtr kabinowy zmieniłem-jak macie jakieś pomysły chętnie posłucham

1. niedogrzany silnik - termostat do wymiany

2. nagrzewnica do czyszczenia

Muder
12-02-2005, 21:07
wygląda mi bardziej na nagrzewnice ,bo przy zawieszonym termosie to nawet gdy nagzeje go na postoju do temp.załączenia wentylatora to chyba coś powinno grzać ,a tu echo :( czy za czyszczenie można się brać samemu czy lepiej-do warsztatu?

Tomi
13-02-2005, 10:11
Na 100 % nagrzewnica, ale może jest jeszcze banalniej - jak przekręcasz pokrętło regulacji temperatury to prawidłowo chodzi- myślę, że to też warto najpierw sprawdzić zanim weżmiesz się za nagrzewnicę.

Muder
13-02-2005, 16:28
pokretło temp. wydaje sie sprawne bo pokręcając do min. powietrze staje się stopniowo aż lodowate(klimę mam pustą :)).dzisiaj trochę jezdziłem i o dziwo przez PARĘ minut GRZAŁ a potem znowu chłód- ciekawe,nie?

vMZe
14-02-2005, 16:05
A płynu w chłodnicy wystarczająco dużo??

Muder
14-02-2005, 16:35
stan płynu chłodz. w zbiorniku jest ok. to myślę ,że w chłodnicy też :)

krzys-68
14-02-2005, 17:50
Prawdopodobnie nagrzewnica jest zapchana,skoro ciegno regulacji działa o.k./Spotkałem sie juz w mojeje skromnej karierze z przypadkiem odwrotnego podłaczenia weży nagrzewnicy

Muder
14-02-2005, 19:13
Nic mi nie wiadomo na temat napraw jakichkolwiek w moim mondku ,ponieważ mam go od m-ca,a jego `życiorys` jst dla mnie niewiadomą :(

vMZe
15-02-2005, 10:01
W książce obsługi stoi tak(objaw/przyczyna-działanie naprawcze):
Ciecz chłodząca - uzupełnić lub wymienić;
Przesuwające się lub uszkodzone elementy regulacji ogrzewania – sprawdzić i wymienić cięgna (tutaj może pomóc smarowanie WD40);
Nieszczelne lub niedrożny wymiennik ciepła – wymienić wymiennik (piszą, że tylko stacja obsługi)
pozdro
vMZe

Golden
15-02-2005, 12:04
Ja bym jeszcze spróbował odpowietrzyć układ chłodzenia.
Ktoś może Ci zaproponować takie specyfiki do czyszczenia układów chłodzenia, ale ja bym uważał z tym...

Fredee
17-02-2005, 15:16
a rozwiązanie podał mi szwagier - wieloletni szef aso mercedesa obecnie aso renault, więc raczej sie zna...:)
Spuszczamy płyn chłodniczy do zera, lejemy wody i 10 opakowań kwasku cytrynowego - włączamy silnik - nagrzewamy do momentu włączenia wentylatora ( na postoju najlepiej) dajemy mu z godzinkę żeby odpoczął i ostygł i znowu nagrzewamy - i tak ze 3-4 razy. po czym spuszczamy wodę z chłodnicy - zobaczysz ile syfu wyleci !! U mnie pomogło. Jak szwagier pracował jeszcze w MB diesel - service na parowcowej w Warszawie to nawet w W140 tak robili i pomagało.
Pozdrawiam - napisz jak się zdecydujesz na taki zabieg.

Aha - znam jednego gościa który w oplu senatorze zrobił tak: zdjął oba przewody z nagrzewnicy, na jeden z nich nałożył wąż ogrodowy i podpiął do instalacji wodnej po czym po prostu wypłukał nagrzewnicę wodą pod ciśnieniem - syfu tyle wyleciało ze szok.....ale auto zaczęło znowu grzać. W mondeo jednak obawiam się że jest za mało miejsca na takie działanie.
Fredee

Muder
17-02-2005, 21:23
Bardzo ciekawy pomysł z tym kwaskiem,a swoją drogą czy tak toksyczna substancja jak kwasek cytrynowy nie przeżre mi chłodnicy? :)) Tak na serio to myślę, że się skuszę na ten eksperyment,ale to bliżej wiosenki.Thx za radę :beer:

Fredee
17-02-2005, 21:25
jeżeli auto po ostrzejszym przegazowaniu ( tak do 5-6 tys obr przez powiedzmy 5-6 sekund przez chwilkę grzeje mocniej a po spadku obrotów znów słabnie ogrzewanie to powodem może być słabowydajna pompa wody. Jak się przegazuje to pompa dostaje obrotów i przez chwilę lepiej tłoczy i mamy w nagrzewnicy cieplejszy płyn - to i grzeje aż miło, a po spadku obrotów spada skuteczność pompy poniżej wystarczającego poziomu i po prostu płyn chłodniczy za słabo krąży w nagrzewnicy. Jeśli masz gaz to sprawdź czy parownik jest podłączony równolegle czy szeregowo. Jak równolegle to też może być powód spadku wydajności ogrzewania. Podącz szeregowo to się poprawi. Sprawdzone na Sierce.:)
Pozdrawiam
Fredee

Muder
17-02-2005, 21:45
sprawa pompy raczej odpada ,bo jak napisałem w którymś poście są momenty ,że troche grzeje ale zdarza się to zupełnie losowo raczej bez związku z prędk.obr.,co do gazu to nie mam i nie przewiduję skazywać biednego zeteka na powolną śmierć w męczarniach

Fredee
18-02-2005, 08:25
Hmm to ciekawe ze raz grzeje a raz nie i ze nie zależy to od obrotów. Może warto sprawdzić jedna czy nie jest to wina potencjometru sterowania temperaturą....bo nagrzewnica to wydaje mi sie że albo grzeje stale albo nie grzeje wogóle, a tu raz jest a raz nie....hmm. Ja bym się dobrał do sterowania temperaturą nawiewu - wydaje mi się, że warto rozebrać kawałek konsoli środkowej , wyjąć panel sterowania nawiewami i popatrzeć co się dziej przy kręceniu gałką od temp. To chyba łatwiej zrobić niż czyszczenie nagrzewnicy ( choć samo czyszczenie tez niezaszkodzi...:) )
Pozdrawiam :)

MietasM
18-02-2005, 08:30
W starszych samochodach po takiej operacji z użyciem kwasku cytrynowego mogą pojawić się wycieki płynu. Rozpuszczony kamień odsłoni nieszczelności niektórych połączeń. Dlatego trzeba być przygotowanym potem na mniejszą lub większą robotę z uszczelnianiem układu.

DARKUSS
21-02-2005, 23:49
sprawa pompy raczej odpada ,bo jak napisałem w którymś poście są momenty ,że troche grzeje ale zdarza się to zupełnie losowo raczej bez związku z prędk.obr.,co do gazu to nie mam i nie przewiduję skazywać biednego zeteka na powolną śmierć w męczarniachopisywałem już ten temat zdaje sie że podobnie miał Patryk2 ,trzeba poszukac w archiwum:http://www.autocentrum.pl/?FF=75&threadid=387820109&postid=919879391&type=-47&pagenr=25i następny link:http://www.autocentrum.pl/?FF=75&threadid=387820109&postid=1473108226&type=-47&pagenr=25oraz:http://www.autocentrum.pl/?FF=75&threadid=387820109&postid=1647318997&type=-47&pagenr=25i:http://www.autocentrum.pl/index.php3?FF=75&threadid=1348005877&postid=1009549953&type=-47&pagenr=25może wystarczy

Jarecki
22-02-2005, 00:09
hehe Darek , chyba szybciej byloby ci napisac niz szukac tych linkow ;)

a w temacie - to zamiast kwasku cytrynowego mozna uzyc octu - znajomy tak plukal i pomogło

DARKUSS
22-02-2005, 10:14
hehe Darek , chyba szybciej byloby ci napisac niz szukac tych linkow ;)

a w temacie - to zamiast kwasku cytrynowego mozna uzyc octu - znajomy tak plukal i pomogło Najpierw szukamy póżniej piszemy :pc: