PDA

Zobacz pełną wersję : Czyszczenie kolektora dolotowego...



STraits
11-07-2006, 14:27
Przy okazji wymiany przepustnicy zachciało mi się zajrzeć do dziurek w kolektorze dolotowym. Poczytałem troche na ten temat w .co.uk i powiem szczerze - jestem mocno zmartwiony. W 2000 roku (późne modele V6 w tym ST200) miały zaslepiony EGR. Ponoć mocno zanieczyszczał się tą sadzą , szlamem... nie wiem jak to nazwać - w środko kolektor. Taka czarna smołówa. Człowiek walczy o każdy 1mm przekroju, a tutaj ze 2 mm to jest tego syfu. Ponoć po czyszczeniu różnica jest kolosalna. Więc chcę się za to zabrać i teraz pytanie :

Czym to wyczyścić ?

Narazie mam nasadke na wiertarke "zginaną". Ale wg. mnie to trzeba by nie mechanicznie, a chemicznie wyplewić z komór w kolektorze. Czym to zalać ? nitro, benzyna XTR ? Co kupić ? Z opowieści kolegów z .co.uk nastawiam się na cały dzien babrania.... ale cóż :)


I morał jest taki że zamówiłem zaslepki do EGR. Skoro FORD zaślepił to i ja zaslepie :)

m3hoo
11-07-2006, 15:08
I morał jest taki że zamówiłem zaslepki do EGR. Skoro FORD zaślepił to i ja zaslepie :)
A wiela takie zaślepki?

STraits
11-07-2006, 15:37
Zaślepki są tylko do V6 Duratec. Koszt 1 sztuki około 15 PLN. Potrzebne są 2 sztuki : 1 zamiast zaworu EGR , druga zaślepia dziure przy katalizatorze (stamtąd pobierane są spaliny).

I teraz prośba - jeśli ktoś ma V6 mk3 i mógłby cyknąć fotke okolic EGRu.. którego u nich nie ma :satan: to byłbym wdzięczny...

gorilla666
11-07-2006, 21:37
daj to goscia co robia klucze,zamki,wkładki oni maja taki rewelacyjna miksture która rozpuszcza wszystko--dobry temat nadałes bo ja mam kolektorek wyszkiełkowany na sreberko i własnie miałem go dac do czyszczenia ultradzwiekami bo jest z lekka przypylony w srodku :satan:
ale szczerze mówiac to nie widziałem w nim zadnych osadów itp--moze te zalegajace tam smrody to własnie efekt złego funkcjonowania EGRa? a co do niego samego to zastanawiałem sie tez nad zaslepieniem tego dranstwa ale boje sie ze to jeszcze bardziej bedzie podnosic temperature motoru a jak wiadomo Vke łatwo przegrzac bo ona strasznie lubi ciepełko generowac :satan:

dave_go
11-07-2006, 22:54
Z opowieści kolegów z .co.uk nastawiam się na cały dzien babrania.... ale cóż :)


a z czym tak dużo roboty ze zdejmowaniem baranka czy z czyszczeniem ?
czy w ogóle to łatwo to zdjąć i potem założyć - co z uszczelkami - nóweksy ?

jeśli chodzi o środek do czyszczenia to myślę że coś na bazie benzyny powinno to ruszyć - podpytam się szwagierki chemiczki (organicznej :) ) może coś podpowie.

STraits
11-07-2006, 23:15
Nowe uszczelki kosztują 45 PLN. Ja sobie je wymienie bo po 7 latach pewnie się rozsypią :)

pioter_73
14-07-2006, 14:41
Witam Panów

Mam pytanie takie, czy zaślepianie EGR'a ma na celu tylko wyeliminowanie osadzania się sadzy w kolektorze, czy jest w tym jeszcze jakiś inny cel?
Druga sprawa, to czy w Duratec'u w Mk1 też "bezkarnie" można zaślepiać EGR'a?

Pozdrawiam

STraits
14-07-2006, 15:38
No ciężko to powiedzieć. Mondeo 2001 ma dokładnie taki sam silnik, nie ma EGR (kolektor - wszystko jest to samo) - założone są tylko w to miejsce zaślepki fabryczne. Tyle że mondeo '01 ma 4 sondy lambda, a my "tylko" 2 sztuki i to przed katalizatorem. Nie ma sond za katalizatorem tak jak to jest w mondeo '01. O EGR dużo już było. Nie wiem jak się zachowa Duratec jak mu zablokuje EGR - wiem natomiast że ECU przy WOR (Wide Open Throttle) i tak zamyka EGR.

STraits
15-07-2006, 23:01
No i wyczyściłem. Jak zamontuje przepustnice od ST200 to napisze HOW-TO. Narazie może zaciekawią Was fotki : DOSTEPNE TUTAJ (http://www.madej.net/LIM_cleaning)

Z ciekawostek : syf niemiłosierny. Po wyszczotkowaniu wywaliłem z 50 gram proszku z każdego kanału :)


Metoda czyszczenia : najlepsze jest NITRO do zastosowania w kanałach "zamykanych". Wtedy nalewamy tak jak do kieliszka i pędzelkujemy aż zetrzemy nagar i wylewamy.. mi poszło 0.5 litra NITRO. Do czyszczenia BARDZO dobrze sprawdza się też czyścik do gaźników w sprayu. Szczotkowanie wykonujemy szczotką miedzianą. Ja kanały sobie od razu wypolerowałem - stosując paste do polerowania aluminium.

Wyczyściłem też kolektor dolotowy, ale nie do końca, więc fotki zamieszcze po zamontowaniu nowej przepustnicy :)

Ja fotkach widać nowe uszczelki. Są one nieodzownym elementem przy zdejmowaniu przepustnicy dolnej i kolektora.


Efekty : zdecydowanie lepsza reakcja na pedał gazu, wyższy moment - jak wyjmiecie przepustnice to zobczycie że motylki nie domykają się do końca. Moim zdaniem warto. Zdecydowanie wciska w fotel w momencie otwarcia wszystkich 24V :)

Aha - samo czyszczenie przepustnicy zabrało mi ponad 3 godziny.

buby77
15-07-2006, 23:30
Zrobisz o tym arta ??

Nie ukrywam że byłoby dobrze gdybyś zrobił :)

komandir
23-07-2006, 21:12
Straits:A czy tymi samymi środkami można wyczyścic kolektor dolotowy plastikowy bo 2.5 ma chyba aluminiowy, czy one plastikowi nie zaszkodzą, ostatnio zauważyłem ,że jest tam tłusta maz i chciałbym to wyczyścic i przy okazji przepustnicę.Jeśli nie te środki to jakie?Może ktoś orientuje się ile kosztują uszczelki pod przepustnicę i kolektor do 1.8?

STraits
23-07-2006, 21:33
Benzynka ekstrakcyjna i jakiś wycior jak do czyszczenia butelek i bez problemu. Ale nie wiem czy taniej nie wyjdzie kupić na CPN normalnej benzyny. Ja za 0.5 litra butelke płaciłem w Chemii prawie 4 PLN. To biorąc pod uwage ceny benzyny to wyjdzie troche taniej kupując ze 3-4 litry ;) :satan: