PDA

Zobacz pełn± wersję : Fabryczny alarm w MDO MkII



RWalentynowicz
10-05-2005, 12:28
No wła¶nie, mam ten wynalazek sterowany z owalnego kluczyka-wyposażonego w 3 przyciski. Producentem systemu jest chyba firma Fox. Wszystko działa tak jak przewiduje instrukcja. No i tu mam problem, czy można ten alarm przymu¶ić by sygnalizował dĽwiękowo jego uzbrajanie? Bardzo często zapominam zamkn±ć drzwi w aucie i to charakterystyczne pikanie alarmu byłoby bardzo pomocne. :jezyk1:

Pozdrawiam

P.S. Na bocznych szybach przestrzeni bagażowej mam wtopiny (w taki sposób jak druciki od ogrzewania) symbol tr±bki w figurze geometrycznej (chyba o¶miok±t je¶li dobrze pamiętam). Co to za dziwadło jest? Czyżby jaki¶ czujnik alibo có¶? :)

BJSusel
10-05-2005, 15:08
No wła¶nie, mam ten wynalazek sterowany z owalnego kluczyka-wyposażonego w 3 przyciski. Producentem systemu jest chyba firma Fox.
P.S. Na bocznych szybach przestrzeni bagażowej mam wtopiny (w taki sposób jak druciki od ogrzewania) symbol tr±bki w figurze geometrycznej (chyba o¶miok±t je¶li dobrze pamiętam). Co to za dziwadło jest? Czyżby jaki¶ czujnik alibo có¶? :)

Producentem alarmu fabrycznego jest Siemens.
Te tr±bki to czujniki zbicia szyby. W ten sposób chroniona jest też szyba tylna.

Truszek
10-05-2005, 15:30
No wła¶nie, mam ten wynalazek sterowany z owalnego kluczyka-wyposażonego w 3 przyciski. Producentem systemu jest chyba firma Fox. Wszystko działa tak jak przewiduje instrukcja. No i tu mam problem, czy można ten alarm przymu¶ić by sygnalizował dĽwiękowo jego uzbrajanie? Bardzo często zapominam zamkn±ć drzwi w aucie i to charakterystyczne pikanie alarmu byłoby bardzo pomocne. :jezyk1:

On jednak chyba jest niemy przy sygnalizowaniu uzbrojenia z założenia - nowonarodzone dziecko jest bardziej rozmowne :satan: .
Wydaje mi się, że domorosły elektronik jest w stanie namierzyć przewód sygnałowy od centralki alarmu do centralki zamka centralnego i stamt±d wzi±ć sygnał do najprostrzej szczekaczki by dawała głos przy zamykaniu alarmu.

Pozdróffka

STraits
10-05-2005, 18:54
To na szybie to antena na moje oko. Czujniki zbicia szyby znajduj± się na słupkach... a przynajmniej powinny. Mozesz mieć tylko centralny, bez alarmu, lub alarm + centralny ale np. bez czujników (Interior Scaning)

BJSusel
11-05-2005, 11:54
To na szybie to antena na moje oko. Czujniki zbicia szyby znajduj± się na słupkach... a przynajmniej powinny.
Ten patent wystepuje tylko w kombi.
S± to jak napisałem wcze¶niej czujniki zbicia szyby (przerywa się obwód i syrena wyje - proste jak pierdzenie :) )
Tylna szyba też ma takie zabezpieczenie, tylko na pierwszy rzut oka niewidoczne.
UltradĽwiękami chronione s± tylko szyby w drzwiach przednich i tylnych.

Niedowiarków odsyłam do TIS-a.

e-Shrek
12-05-2005, 15:19
Ten patent wystepuje tylko w kombi.
S± to jak napisałem wcze¶niej czujniki zbicia szyby (przerywa się obwód i syrena wyje )

Zgadza sie :brawo: