PDA

Zobacz pełną wersję : Przepływomierz



Tomex
10-05-2005, 16:02
Korzystając z chwili wolnego czasu obejrzałem przepływomierz w swoim Mondku. Na mój gust jest czsty - nie widać nalotu z kurzu ani ani jakichś innych osadów. Ale zaciekawiło mnie to, ze kolory tych spiralek są różne, tzn. jedna jest jasno szara, druga prawie czarna. Czy tak ma być ( być może są wykonane z dwóch różnych materiałow ) czy też może świadczy to o jakimś zużyciu?

Truszek
10-05-2005, 16:04
Korzystając z chwili wolnego czasu obejrzałem przepływomierz w swoim Mondku. Na mój gust jest czsty - nie widać nalotu z kurzu ani ani jakichś innych osadów. Ale zaciekawiło mnie to, ze kolory tych spiralek są różne, tzn. jedna jest jasno szara, druga prawie czarna. Czy tak ma być ( być może są wykonane z dwóch różnych materiałow ) czy też może świadczy to o jakimś zużyciu?

Ja też go wyjąłem, obejżałem i ... zamoczyłem w spirytusie a potem wytarłem wacikiem.

Działa tak samo jak działął ....

Tomex
10-05-2005, 16:10
W sumie to tylko go obejrzałem ( dwa lata jeżdżę więc sądziłem że może tam być jakiś kurz ) - nie czyściłem bo uznałem że nie jest brudny. Tylko kolory tych drucików mnie zaciekawiły.

HEVA
10-05-2005, 19:03
TOMEX właśnie skończyłem czyszczenie przepływomierza - oba czujniki miałem CZARNE 8O
Ale tak jak mówisz - jeden jest srebrny, a drugi szary.

Specjalnie dla Ciebie machnąłem fotę dla porównania.
Pozdrawiam.

http://www.heva.republika.pl/mondeo/przeplywomierz.jpg

Tomex
11-05-2005, 09:27
No pieknie! Jest tak samo jak u mnie. Więc to pewnie materiały są różne, zeby miały inne charakterystyki rezystancji w funkcji temperatury coby pomiary były rzetelniejsze.

pingwin
11-05-2005, 09:37
U mnie jest to cudo na jakies dziwne srubki przykrecone... Taki torx z bolcem (na cholere to to nie wiem). Wie ktos co to jest za typ sruby i o jaki rozmiar klucza pytac w sklepie?

Co prawda, nie mam zadnych z typowych objawow (mam za to nietypowe :)) ), ale chcialem go wyjac i chociaz profilaktycznie obejrzec, bo autko ma juz 6lat, a nikt tam jeszcze chyba nie zagladal...

Pozdrawiam,
pInGwIn

Tomex
11-05-2005, 09:49
U mnie jest to cudo na jakies dziwne srubki przykrecone... Taki torx z bolcem (na cholere to to nie wiem). Wie ktos co to jest za typ sruby i o jaki rozmiar klucza pytac w sklepie?

Co prawda, nie mam zadnych z typowych objawow (mam za to nietypowe :)) ), ale chcialem go wyjac i chociaz profilaktycznie obejrzec, bo autko ma juz 6lat, a nikt tam jeszcze chyba nie zagladal...

Pozdrawiam,
pInGwIn

Ja żeby zajrzeć do przepływomierza musiałem tylko rozpićą tą opaske co jest zaciśnięta do obudowy filtra powietrza. Potem rura do góry i już widać przepływomierz w środku. Co do tych śrubek to wyłamuję sie bolec w środku i już wystarczy zwykły Torx.

pingwin
11-05-2005, 09:59
Co do tych śrubek to wyłamuję sie bolec w środku i już wystarczy zwykły Torx.

A jaka technika je wylamac, zeby jeszcze cos z przplywomierza zostalo?

Tomex
11-05-2005, 10:05
Co do tych śrubek to wyłamuję sie bolec w środku i już wystarczy zwykły Torx.

A jaka technika je wylamac, zeby jeszcze cos z przplywomierza zostalo?

Nie masz łamać przepływomierza tylko ten bolec co jest w środku śrubki - technika dowolna, byle skuteczna.

Foveon
11-05-2005, 10:06
Witam te imbusy gwiastkowe z dziurką można kupić w każdym sklepie elektronicznym. Spotkałem się z takimi śrubami w żelazku. Wczoraj kupiłem je na targu (w oławie) komplet za 10 zł.

pingwin
11-05-2005, 10:18
Witam te imbusy gwiastkowe z dziurką można kupić w każdym sklepie elektronicznym. Spotkałem się z takimi śrubami w żelazku. Wczoraj kupiłem je na targu (w oławie) komplet za 10 zł.

A one maja jakas nazwe?

Foveon
11-05-2005, 15:37
Na kluczu jest wytłoczone SCM+V i nr klucza. Niestety opakowanie wywaliłem (musiał bym włazić do kontenera) ale bodajże firma była Topex ale głowy nie daje.

HEVA
11-05-2005, 17:07
W każdym markecie za grosze można dostać zestaw takich kluczy.

jacus40
11-05-2005, 21:26
Panowie!!! Gdzie jest ten przepływomierz i do czego on służy?? Tak jestem zielony, ale się tego nie wstydzę!!

krzys-68
11-05-2005, 21:29
U mnie jest to cudo na jakies dziwne srubki przykrecone... Taki torx z bolcem (na cholere to to nie wiem). Wie ktos co to jest za typ sruby i o jaki rozmiar klucza pytac w sklepie?

Co prawda, nie mam zadnych z typowych objawow (mam za to nietypowe :)) ), ale chcialem go wyjac i chociaz profilaktycznie obejrzec, bo autko ma juz 6lat, a nikt tam jeszcze chyba nie zagladal...

Pozdrawiam,
pInGwInSa specjalne kpl końcówek do takich śrub i jeszcze bardziej wymyslnych np w kształcie sruby okretu :)

HEVA
11-05-2005, 21:43
Panowie!!! Gdzie jest ten przepływomierz i do czego on służy?? Tak jestem zielony, ale się tego nie wstydzę!!

Za puszką filtra powietrza. Jest podłączony podłużną wtyczką.
Wyciągasz go bardzo prosto - odłączając dwa zatrzaski i zdejmując opaski zaciskowe.

Abyś nie błądził to oto foteczka całego zdemontowanego przepływomierza:
http://www.heva.republika.pl/mondeo/przeplywomierz2.jpg

zbojcerz2
16-05-2005, 00:43
Ja jedna odkrecilem obcegami,bylo miejsce na dobry uchwyt,natomiast druga nacialem brzeszczotem i poszla.Metody drastyczne,ale skuteczne,pozno bylo sklepy zamkniete :metal Wymienilem je na zwykle pod srubokret :bigok:

setaszi
16-05-2005, 01:09
wystarczy powiedziec w sklepie " TORXS z otworem"

bartim
07-11-2005, 19:06
U mnie jest to cudo na jakies dziwne srubki przykrecone... Taki torx z bolcem (na cholere to to nie wiem). Wie ktos co to jest za typ sruby i o jaki rozmiar klucza pytac w sklepie?

Co prawda, nie mam zadnych z typowych objawow (mam za to nietypowe :)) ), ale chcialem go wyjac i chociaz profilaktycznie obejrzec, bo autko ma juz 6lat, a nikt tam jeszcze chyba nie zagladal...

Pozdrawiam,
pInGwIn

Ja żeby zajrzeć do przepływomierza musiałem tylko rozpićą tą opaske co jest zaciśnięta do obudowy filtra powietrza. Potem rura do góry i już widać przepływomierz w środku. Co do tych śrubek to wyłamuję sie bolec w środku i już wystarczy zwykły Torx.
Kto wpada na takie głupie pomysły żeby wyłamywac bolce w śrubkach jak jest ten bolec to niech siedzi poto on jest wystarczy zakupić odpowiedni komplet torxów są sprzedawane w takich komplecikach jak imbusy i są z dziurkami na bolczyk, więc żeby sie tego czepiac trzeba miećczym a nie młotek i przecinak to nie URSUS.

komandir
07-11-2005, 20:08
Ja kupiłem komlet torxów w sklepie firmy YATO za 35 zeta.Nie ma co kombinować lepiej zakupić bo i tak reszta kiedyś się przyda.

komandir
07-11-2005, 20:08
Ja kupiłem komlet torxów w sklepie firmy YATO za 35 zeta.Nie ma co kombinować lepiej zakupić bo i tak reszta kiedyś się przyda.

waldezk
08-11-2005, 09:50
to sie chyba nazywa torx centrowany czy jakoś tak.
ja kupiłem w auchanie za 15zł komplet

rydzadam
08-11-2005, 10:04
Czemu zaraz głupie pomysły ? A czym szkodzi wyłamanie głupich bolców w głupich śrubkach ? Przcież to nie ma na nic wpływu. Zresztą każdy robi w swoim aucie, co mus ię podoba, oby to nie miało wpływu na bezpieczeństwo. Ja też bym wolał wyłamać te bolce, niż kupować komplet "udziwnionych" torxów, które do niczego innego w życiu mogą się już nie przydać, jak do nieszczęsnego przepływomierza. 15 zł = :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: .

waldezk
08-11-2005, 10:31
...Ja też bym wolał wyłamać te bolce, niż kupować komplet "udziwnionych" torxów, które do niczego innego w życiu mogą się już nie przydać, jak do nieszczęsnego przepływomierza. 15 zł ...
i tu jesteś w błedzie, to są normalne torxy tylko że mają dziure, ja nie miałem torxów, więc te to mój 1 komplet w aucie, największy torx w zestawie to chyba 50, więc można nimi odkręcić trochę śrubek :)