PDA

Zobacz pełną wersję : automat na manuala - przeróbka



missiek
10-05-2005, 15:19
Chcialbym zapytac czy ktos mial do czynienia z taki zabiegiem jakim jest przerobienie auta z automatyczna skrzynia biegow, na skrzynie reczna.


Mam Forda Mondeo 1.8 16v z automatyczna skrzynia biegow, w ktorym potrzebny bedzie remont skrzyni. Wolalbym jednak przerobic na skrzynie reczna, tylko czy jest to mozliwe i jakie czesci nalezy kupic? Czy komputer silnika nie bedzie sie "klocil" ze skrzynia?
Ile takie cos kosztuje ?

A moze znacie kogos kto moglby sie podjac takiego zabiegu. Moze polecicie jakis warsztat w okolicach W-wy lub okolicach Tomaszowa Mazowieckiego?

Jesli tak to bylbym wdzieczny za wszelkie informacje na ten temat.

jarekch
10-05-2005, 18:45
To chyba częste wyjście awaryjne użytkowników z automatyczną skrzynią biegów w momencie, gdy zaczyna się psuć. :)

Nie wiem dokładnie jak będzie wyglądało to w Mondeo ale myślę, że powinno być to możliwe.
Na pewno będziesz potrzebował skrzynię, drążek i pedały. Może też być potrzebna jakaś modyfikacja w sprzęgle (nie jestem na 100% pewien). Co do komputera, to myślę, że jest to niezależne.

W Sierrkach ludzie robili takie przekładki bezproblemowo, więc może i w Mondeo też się tak da.

pingwin
10-05-2005, 18:53
Może też być potrzebna jakaś modyfikacja w sprzęgle (nie jestem na 100% pewien). Co do komputera, to myślę, że jest to niezależne.

Jak to "modyfikacja"??? Przeciez sprzeglo hydrokinetyczne z automata nie bedzie dzialalo z mechaniczna skrzynia! Zwykle sprzeglo tez bedzie niezbedne do przerobki.

Komputer sie jak najbardziej "widzi" ze skrzynia (czego ostatnio, niestety bolesnie doswiadczam). Co nie znaczy ze nie mozna mu wyperswadowac akceptacji nowej towarzyszki zycia. Ale tego nie tematu jeszcze nie przerabialem.

Pozdrawiam,
pInGwIn

pavulon25
10-05-2005, 18:54
Robiłem to z kolegą, ale nie Mondeo tylko w Audi 80. Roboty jest z tym sporo, lecz w Audi sie udało. Wymianie uległy: półosie napędowe, układ wydechowy i oczywiście skrzynia. Dodatkowo pedał sprzęgła, linka prędkościomierza, lewarek zmiany biegów z wodzikiem i mała ingerencja w elektrykę (automat odpala na parkingu lub neutralu i przy lewarku była taka kostka ze stykami i trzeba było odpowiednio je połączyć). Tyle, że w Audi silnik był montowany wzdłużnie i było to łatwiejsze. W Mondeo pewnie też się uda. Może będą inne rzeczy dodatkowo do wymiany, ale Polak potrafi :)

PPatricko
10-05-2005, 19:32
Co do komputera, to myślę, że jest to niezależne.



Stawiam jednak na konieczność wymiany sterownika. Ostatnio funfel puścił za grosze Fiestę z automatem, właśnie dlatego, że nie mógł znaleźć do niej sterownika.

A nie lepiej poszukać jakiejś używki? Czasem można trafić coś w rozsądniejszej cenie niż "średnia rynkowa". Zależy kto sprzedaje. IMO Będziesz miał mniej problemów.

pingwin
13-05-2005, 13:34
Pytalem w Fordzie dzisiaj - PCM trzeba wymieniac.

Pozdrawiam,
pInGwIn