PDA

Zobacz pełną wersję : [Techniki pracy] Lekka rdza na przednich drzwiach kierowcy jak się pozbyć?



mkkostel
22-05-2013, 09:47
Witam otóż mam mały problem na drzwiach kierowcy na dole pojawiła mi się rdza i chce ją usunąć ale nigdy tego nie robiłem nie jest jej wiele możecie mi napisać jak krok po korku to zrobić i czym? I jeszcze jedno pytanko na masce pojawiły mi się takie nieduże płaty coś jak u człowieka jak się spali na słońcu objaw się pojawił po zimie gdzie przed zimą był cały malowany u lakiernika a ten twierdzi że wilgoć złapała takie płaty się zrobiły szczególnie jak auta stoi na podwórku a za malowanie maski 400 zł chce :/ nie wiem czy reklamacji nie zrobić bo dla mnie to dziwne

Wacu_123
22-05-2013, 09:59
Cześć. Jeżeli rdzy nie ma wiele to kup jakis preparat jak np. testowany na forum Fosol. Potem musisz przeszlifować do gołego metalu ogniska rdzy, później nakładasz szpachle i wyrównujesz ubytki. Na koniec szlifowanie szpachli żeby uzyskać idealnie gładką powierzchnie i malowanie.
Konkretnych tematów poszukaj na forum bo jest tego mnóstwo.

Jeżeli o płaty na masce chodzi to wygląda na to że bezbarwny lakier sie łuszczy. Dobrze pomalowane auto nie ma prawa sie łuszczyć, więc lakiernik coś skopał. 400zł za malowanie maski to dosyć normalna cena, ale ilu specjalistów tyle cen i opinii :)

mkkostel
22-05-2013, 11:54
co do ceny 400 zł to jeszcze ok ale właśnie już nie jedna osoba mi to mówi że nie ma prawa się łuszczyc co z tego że zima zrobiła swoje no ale nie tak

Wacu_123
22-05-2013, 11:59
Jeżeli byś zdecydował sie na malowanie to raczej bym na Twoim miejscu szukał innego lakiernika.

Jacob_
22-05-2013, 12:50
Moim zdaniem powinienneś jakos zgłosić sięna reklamacje... bo malowane było i po zimie odeszło? No to cos nie halo :/

jarku
22-05-2013, 12:51
odnośnie rdzy:
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/105992-Test-preparatu-odrdzewiaj%C4%85cego-FOSOL?highlight=fosol

Wacu_123
22-05-2013, 12:52
A właśnie ten lakiernik ma swój zakład czy to garażowy pracownik? :D
Z góry założyłem tą drugą wersje, ale fakt Jakub dobrze pisze, można ponegocjować reklamacje.

mkkostel
22-05-2013, 13:26
no jutro jadę lakiernik ma swój zakład i pracowników no chwalili go jak odbierałem auto mówił ze jest gwarancja ale nie powiedział na co :) to przez telefon powiedział tylko o tej wilgoci i to jest spowodowane tym łuszczeniem się

Wacu_123
22-05-2013, 13:28
W takim razie najlepiej pogadać osobiście i nie daj sie zmyć kilkoma słowami... Jak mówił że jest gwarancja to niech się wywiązuje. To nie Twoja wina że dostała się wilgoć.

mkkostel
22-05-2013, 13:36
No to jutro będzie dym hehe

Co do tych drzwi poczytałem o środku zwanym Fosol i jeśli dobrze rozumiem to robię po kolei tak

-Na pędzel nakładam fosol potem na rdzę czekam ok 10 minut przetrzeć potem dla pewnosci jeszcze raz
-Przemyć wodą na lub benzyną ekstrakcyjną i potem farba ?

Dobrze rozumiem czy coś namieszałem ?

GeraN
22-05-2013, 15:44
A masz jakis papierek na ta gwarancje ? albo chociaz jakies potwierdzenie ze to wlasnie tam bylo malowane i kiedy ? jesli masz cos w tym stylu i nie bedzie chcial uznac reklamacji to powiedz mu ze zglosisz sie do sadu konsumenckiego - wiekszosc firm sie ich boi bo zazwyczaj staja po stronie konsumenta, a nie firmy

mkkostel
22-05-2013, 16:23
lipa z tą maską bo to wstawiała moja dziewczyna i co innego wyszło oni malowali mi auto cały dach robili bo miałem 3 punkty do zrobienia przy szybie i na tym się skupili i konkretnie zrobili a tą maskę tylko tak machnęli jakąś farbą z lakierem ( z braku kasy) :/ ale dymu narobiłem a mi dziewczyna źle wytłumaczyła i tak wyszło :/ no i muszę sam to zrobić bo nie chce mi się teraz 400 zł wydawać na maskę :/ lipa jak nic he