PDA

Zobacz pełną wersję : LPG cz.2



Rafi
10-05-2005, 20:02
Czy to prawda że MK1 ma plastikowy kolektor co automatycznie zwiększa cene instalacji LPG

krzys-68
10-05-2005, 20:14
Czy to prawda że MK1 ma plastikowy kolektor co automatycznie zwiększa cene instalacji LPGma plastikowy,ale odlew jest mocniejszy niz w innych modelach aut.Tak wiec twój wybór co zalozysz :satan:

Fredee
10-05-2005, 22:10
hmm myślę ze jednak warto dołożyć do sekwencji....większ złożoność ale zdecydowanie lepsze działanie. Porównywałem moją instalkę II generacji z III generacją...różnica na korzysc III we wszystkim, oprócz ceny założenia..:) :bigok: :banan:

Szymako
10-05-2005, 22:12
Uwazam, ze jesli zakladac gaz to raczej sekwencje... konfort jazdy i brak zbytniej utraty mocy jest wart tych pieniazkow... ale tylko jesli na pewno musisz gazowac...

mburz
10-05-2005, 22:18
jesli masz 1.łosiem to seqent i no problemo :metal no chyba że masz 2 kilo do pracy to tylko PB :)) bo ci nie przełączy na gaz . Min temp przełączenia to 60 st w celcjuszach :)

burton
10-05-2005, 22:41
60 stopni???jestes pewien????
a wydaje mi sie zes podwoił te wartosc chyba????
no nic w kazdym razie ja zdecydowanie obstaje za sekwencja!!!minimalna utrata mocy w dobrej cenie

krzys-68
10-05-2005, 22:51
hmm myślę ze jednak warto dołożyć do sekwencji....większ złożoność ale zdecydowanie lepsze działanie. Porównywałem moją instalkę II generacji z III generacją...różnica na korzysc III we wszystkim, oprócz ceny założenia..:) :bigok: :banan:Sekwencja to nie III ale IV generacja jest.III to był mutant instalacji :satan:

mburz
10-05-2005, 22:55
hmm myślę ze jednak warto dołożyć do sekwencji....większ złożoność ale zdecydowanie lepsze działanie. Porównywałem moją instalkę II generacji z III generacją...różnica na korzysc III we wszystkim, oprócz ceny założenia..:) :bigok: :banan:Sekwencja to nie III ale IV generacja jest.III to był mutant instalacji :satan:

fakt JUST BRC to był mutant a zdrowsze dla silnika jest przełączenie na gaz przy nagrzanym silniku czyli przy ok. 60 st

krzys-68
10-05-2005, 23:25
jesli masz 1.łosiem to seqent i no problemo :metal no chyba że masz 2 kilo do pracy to tylko PB :)) bo ci nie przełączy na gaz . Min temp przełączenia to 60 st w celcjuszach :)temp przełaczenia na sekwencji u mnie to 40C,ale zima nawej jak z garażu to chwilę na PB jedzie,tak ze 4 km.

Szymako
10-05-2005, 23:26
Wszystko da sie ustawic.... :) Wiec nie ma normy :)

krzys-68
10-05-2005, 23:29
Wszystko da sie ustawic.... :) Wiec nie ma normy :)TAk,ale jak za niska temp to LPG nie odparowany jest,tylko w płynie,wiec membrany się mrożą,mieszanka nie taki skład chemiczny ma,spalanie niepełne i totalna kicha bedzie.U mnie w dokumentacji było,że ma być 40C i tak mam ustawione od poczatku.Reduktor nadal działa :)

Szymako
10-05-2005, 23:34
A u mnie kiedys jak zaczeli cos przestawiac to skasowali np ilosc obrotow przy ktorych ma sie przelaczyc i jak silnik osoagnal temperature to sie przelaczal na luzie... coz, skleroza mechanikow nie boli ;)

krzys-68
10-05-2005, 23:39
A u mnie kiedys jak zaczeli cos przestawiac to skasowali np ilosc obrotow przy ktorych ma sie przelaczyc i jak silnik osoagnal temperature to sie przelaczal na luzie... coz, skleroza mechanikow nie boli ;)To swiadczy tylko o ich niekmpetencji i niewiedzy.nie dziwię się wiec,ze nie byłeś zadowolony z takiej modyfikacji i stad twoja opinia o Fordzie i LPG

Szymako
10-05-2005, 23:42
Zainstalowali i nie potrafili tego calego ustrojstwa poustawiac... zreszta nie bylem jedynym ich klientem "nabitym w butelke"... ale niestety dalej "instaluja" i moje pisma do dystrybutorow OMVL w polsce nie daly zadnego rezultatu... nawet nie odpisali :(

raku
11-05-2005, 11:28
Zainstalowali i nie potrafili tego calego ustrojstwa poustawiac... zreszta nie bylem jedynym ich klientem "nabitym w butelke"... ale niestety dalej "instaluja" i moje pisma do dystrybutorow OMVL w polsce nie daly zadnego rezultatu... nawet nie odpisali :(

A gdzie instalowales ? Warto by wiedziec jakich specow unikac :satan: