PDA

Zobacz pełną wersję : Witam warto kupowac 18stki do mk3 ?



bartosz1992
26-05-2013, 16:34
felgi 18 z oponami o takich parametrach? nie powinny obcierac itp? duzo wzrosnie spalanie? pozdrawiam

matt44b
26-05-2013, 21:59
Czy warto kupować to nie wiem, ale ja kupiłem swoje mondeo na 18" i nie narzekam (takie jak w st220). Podepnę się do wątku ze swoim pytaniem, bo nie znalazłem podobnego. Właśnie wymieniłem zużyte Continentale w rozmiarze 225/40/18 na nowe NEXEN N9000 w rozmiarze 225/45/18 (troszkę bardziej miękko się zrobiło). Od razu powiem, że nic nie obciera. Autko wygląda super (pakiet RS), z tym, że mam utwardzone zawieszenie (nie obniżone tylko utwardzone).
Moje pytanie jest takie. Jakie Ciśnienie powinno być w takim ogumieniu dla 2,5 V6 ?

Saliwawa
27-05-2013, 00:33
pod klapką paliwa masz napisane ciśnienia

matt44b
28-05-2013, 00:41
pod klapką paliwa masz napisane ciśnienia

Nie jestem idiotą, tylko używam opon o innym rozmiarze niż te uwzględnione "pod klapką paliwa". Problem z czytaniem ze zrozumieniem?
Poza tym naczytałem się już na różnych forach, że ciśnienie podane przez producenta dla opon w rozmiarze 225/40/18 jest podobno za niskie i opony bardzo szybko zużywają się po bokach. Tak zresztą wyglądały wyrzucone przeze mnie wszystkie 4 oponki. Bieżnik w środku miał jeszcze trochę do znaczników, natomiast na zewnątrz opony wyglądały tak, że przy pierwszej kontroli drogowej najprawdopodobniej straciłbym dowód rejestracyjny.
Co więc z ciśnieniem w oponach o trochę wyższym profilu? Na razie jeżdżę na 2,8/2,6 (przód/tył).
Pytanie ponawiam. Ktoś jeździł na oponach o podwyższonym profilu w mondeo mk3 ? Mowa o rozmiarze 225/45/18.

bartekk
28-05-2013, 09:15
felgi 18 z oponami o takich parametrach? nie powinny obcierac itp? duzo wzrosnie spalanie? pozdrawiam

Sam niedawno przesiadłem się z 205/55/16 na 225/40/18 i spalanie musisz liczyć ok. 0,5 litra większe. W trasie różnica jest mniejsza, w mieście większa (częściej się rusza a więc wprawia auto w ruch). Jeśli felgi kupisz fabryczne lub o parametrach fabrycznych to nic nie będzie Ci obcierać, bo Mk3 wyjeżdżały na takich kołach z fabryki. Odpowiadając jednym zdaniem na Twoje pytanie - IMHO warto :up:

Domelo
28-05-2013, 12:35
z oponami o takich parametrach?

Jakich parametrach, bo nie napisałeś?:helm:

bartosz1992
31-05-2013, 07:05
Juz felgi na aucie są.tak jak pisalem 18stki zakupione 225/45 18 nic nie obciera,ale felgi straszna lipa, mialy byc proste a kazda jest do naprawy. 80pln za prostowanie sztuki to duzo czy malo ?

guliwers
31-05-2013, 08:54
80pln za prostowanie sztuki to duzo czy malo ?
Normalna cena. U nas koszt jest w granicach 100zł

Pablo81
31-05-2013, 09:19
Nie jestem idiotą, tylko używam opon o innym rozmiarze niż te uwzględnione "pod klapką paliwa". Problem z czytaniem ze zrozumieniem?

nie każdy zna na pamięć rozmiarówkę i ciśnienia wymienione na wlepie "pod klapką". Kolega chciał Ci pomóc więc trochę mniej agresji proszę ;)

Saliwawa
31-05-2013, 22:05
pod klapką paliwa masz napisane ciśnienia

Nie jestem idiotą, tylko używam opon o innym rozmiarze niż te uwzględnione "pod klapką paliwa". Problem z czytaniem ze zrozumieniem?
Poza tym naczytałem się już na różnych forach, że ciśnienie podane przez producenta dla opon w rozmiarze 225/40/18 jest podobno za niskie i opony bardzo szybko zużywają się po bokach. Tak zresztą wyglądały wyrzucone przeze mnie wszystkie 4 oponki. Bieżnik w środku miał jeszcze trochę do znaczników, natomiast na zewnątrz opony wyglądały tak, że przy pierwszej kontroli drogowej najprawdopodobniej straciłbym dowód rejestracyjny.
Co więc z ciśnieniem w oponach o trochę wyższym profilu? Na razie jeżdżę na 2,8/2,6 (przód/tył).
Pytanie ponawiam. Ktoś jeździł na oponach o podwyższonym profilu w mondeo mk3 ? Mowa o rozmiarze 225/45/18.

a jak takie to 4,2/4,0

boro
01-06-2013, 00:54
Odpowiadając jednym zdaniem na Twoje pytanie - IMHO warto :up:
Ale warto z jakiego powodu biorąc pod uwagę nasze polskie dziurawe, nierówne i pełne kolein drogi?

bartekk
01-06-2013, 09:22
Ale warto z jakiego powodu biorąc pod uwagę nasze polskie dziurawe, nierówne i pełne kolein drogi?

Tak mi wychodzi po uwzględnieniu stanu naszych dróg oraz wad i zalet kół o rozmiarze 18 cali.

Tak wiem, że masz inne zdanie :)

Nie, nie wciągniesz mnie w dyskusję :up: :)

boro
01-06-2013, 10:37
Ale warto z jakiego powodu biorąc pod uwagę nasze polskie dziurawe, nierówne i pełne kolein drogi?

Tak mi wychodzi po uwzględnieniu stanu naszych dróg oraz wad i zalet kół o rozmiarze 18 cali.

Tak wiem, że masz inne zdanie :)
Nie mam zdania ponieważ nie jeździłem na 18" i stąd moje pytanie.

kreml73
01-06-2013, 20:30
Samo pytanie "czy warto?" jest bardzo nieprecyzyjne...
Zależy czy ktoś pyta o aspekty ekonomiczne, wizualne, bezpieczeństwa czy kij wie jakie.
Dla kogoś kto mieszka w centrum dziurawego miasta pewno nie warto nawet gdyby mondek nie wiadomo jak pięknie na nich wyglądał (częściej u prostowacza będą te felgi niż na aucie).
Dla kogoś kto mieszka gdzieś gdzie drogi są już w miarę fajne, można zaryzykować.
Dla kogoś kto przede wszystkim stawia na wygląd- oczywiście że warto.
Wiadomo że będzie w aucie głośniej, twardziej, drożej, ale widok ukochanego mondka na 18tkach w słońcu po wyjściu z hipermarketu bezcenny:hehe:

matt44b
01-06-2013, 21:21
Nie jestem idiotą, tylko używam opon o innym rozmiarze niż te uwzględnione "pod klapką paliwa". Problem z czytaniem ze zrozumieniem?

nie każdy zna na pamięć rozmiarówkę i ciśnienia wymienione na wlepie "pod klapką". Kolega chciał Ci pomóc więc trochę mniej agresji proszę ;)

Po co ma znać na pamięć skoro każdy je ma pod klapką ? Gdzie tu sens ? I gdzie agresja z mojej strony ? Przeczytaj lepiej odpowiedź kolegi Saliwawa:


a jak takie to 4,2/4,0

I przepraszam z góry za zaśmiecanie nie swojego tematu... Myślałem, że się czegoś dowiem, zwłaszcza, że tutaj ponoć "ekspert odpowiada"..

Saliwawa
01-06-2013, 22:10
po prostu moim zdaniem i pewnie wielu się z tym zgodzi, opony tylko troszkę wyższe nie wymagają innego ciśnienia niż na wlepie pod klapką, ale zaczełeś się pienić więc dostosowałem odpowiedź do podejścia pytającego. zwłaszcza, że rozbieżność zegarów w kompresorach przekracza 0,5 bara

matt44b
01-06-2013, 23:13
Jeśli za pienienie się uważasz moje pytanie o czytanie ze zrozumieniem, to przepraszam, że tak to odebrałeś, ale nie chciałem Cię obrazić.
Na tym forum w innym wątku wyczytałem, że niektórzy pompują 225/40/18 ciśnieniem 3.0 czy nawet 3.2, więc jeszcze bardziej mnie to zdziwiło (znalazłem już po zadaniu mojego pytania). Jak już napisałem, wyrzuciłem 4 opony 225/40/18 po których było widać, że dużo mocniej zużyły się na zewnętrznej i wewnętrznej stronie a w środku było jeszcze parę milimetrów. Opony były asymetryczne więc raczej nikt ich nie przekładał z lewej na prawą stronę. Po kupnie auta zaraz pojechałem pod kompresor i w każdym z kół było 2.5. Pytałem u wulkanizatora i stwierdził, że przy wyższym profilu w takiej oponie powinno być też trochę wyższe ciśnienie. Tylko nie potrafił powiedzieć ile dokładnie...
Instrukcja obsługi dla 2,5 V6 w hatchbacku przewiduje 2.4/2.1 dla obciążenia do 3 osób i 2.6/2.8 dla pełnego. Oczywiście dla fabrycznego 225/40/18. Przy tym profilu naprawdę ciężko na oko określić czy w kole jest za mało powietrza, a za mało powietrza przy szerokości 225 oznacza właśnie takie zużycie opon o jakim pisałem wcześniej. Tego właśnie chciałbym uniknąć, ponieważ opony tanie nie były i chociaż koreańskie to wcale nie są złe, bo jeszcze mnie nie zawiodły, a od kilku dni dość mocno pada i po suchym na razie mało jeździłem.
Przy okazji mogę polecić te opony, bo jak ja szukałem o nich opinii to ciężko coś na forach znaleźć, a naprawdę warto. Mowa o Nexen N 9000 225/45 R18 95Y XL. Cena ok 400zł/ szt (może komuś pomogę)

Saliwawa
01-06-2013, 23:41
spoko, do obrażenia to jeszcze daleko, ale nadal nie sądze, zeby ciśnienie miało się różnić przy tych oponach. Jak dobrze pamiętam to przy niskoprofilowych jest większe ciśnienie, niż przy wysokich profilach - oczywiście również masa auta ma tu znaczenie. a wiele szerszych opon tak zużytych jak piszesz widziałem, więc to chyba też duża wina rozkalibrowanych kompresorów

matt44b
01-06-2013, 23:48
Jak dobrze pamiętam to przy niskoprofilowych jest większe ciśnienie, niż przy wysokich profilach
No widzisz - już mamy dwie różne opinie. Więc jak to jest ? Też słyszałem, że ogólnie im niższy profil, tym wyższe ciśnienie, ale zazwyczaj jest to uproszczenie i ma się tak do rzeczywistości, że ktoś zmienia w takim np. Mondeo opony z 205/55/16 na 225/40/18 więc ciśnienie mu wzrasta i potem mówi wszystkim, że niższy profil to wyższe ciśnienie.
Jak to jest, kiedy zmieniamy profil opony a resztę parametrów pozostawiamy bez zmian? To już pytanie do eksperta.. :)

Saliwawa
02-06-2013, 00:44
może kogoś obrażę, ale wątpie czy tu znajdziesz takiego :zakrecony:

Pablo81
02-06-2013, 01:04
Po co ma znać na pamięć skoro każdy je ma pod klapką ? Gdzie tu sens ? I gdzie agresja z mojej strony ?

teraz ja mógłbym zadać pytanie czy masz problem z czytaniem ze zrozumieniem, ale nie zadam bo to by nie było miłe...

matt44b
02-06-2013, 01:12
No to kurcze niech będzie opinia użytkowników, skoro ekspertów brak. Żeby nie pozostawiać nadal w offtopie to napiszę na temat. Warto i nic nie obciera :) Spalanie pewnie wzrośnie z powodu większej szerokości opony, co się wiąże z większymi oporami toczenia i tu nie do końca się muszę zgodzić z opinią kolegi bartekk:

W trasie różnica jest mniejsza, w mieście większa (częściej się rusza a więc wprawia auto w ruch)
... choć na ten temat powinien się wypowiedzieć jakiś fizyk, który potrafi to policzyć, ale mi się wydaje, że większe opory toczenia będą miały większy wpływ na spalanie raczej przy stałych prędkościach niż przy częstym ruszaniu w mieście.

bartekk
02-06-2013, 09:45
Słuchajcie, wydaje mi się że trochę przesadzacie. Tzn. nie odbierzcie tego źle ;) Nie wierzę żeby była zauważalna różnica w ciśnieniu do opony 225/40/18 a 225/45/18, ze względu na to, że większe różnice w ciśnieniu są powodowane przez różnicę temperatur w ciągu doby. Chcąc mieć zawsze stałą wartość ciśnienia należałoby je regulować prawie codziennie.

Co do tego co piszę o wyższym spalaniu, które w ruchu miejskim jest bardziej zauważalne niż w ruchu poza miejskim, to moje opinia bazuje na własnych obserwacjach. A możesz mi wierzyć kolego że mam na punkcie liczenia spalania lekkiego fioła, co koledzy mogą potwierdzić :)

dmisieekk
02-06-2013, 14:04
Czym większe ciśnienie w oponie tym lepiej:) Mniej pali, nie pokrzywi felgi przy ostrej dziurze. Ja mam 225/40 R18 i pompuje po 3.5 przód i 4 tył ;) Jedynie co to może opony się ciut szybciej zużywają...

bartekk
02-06-2013, 14:11
...oraz gumowe elementy zawieszenia.

Klikam z naleśnika.

Saliwawa
02-06-2013, 19:04
Słuchajcie, wydaje mi się że trochę przesadzacie. Tzn. nie odbierzcie tego źle ;) Nie wierzę żeby była zauważalna różnica w ciśnieniu do opony 225/40/18 a 225/45/18, ze względu na to, że większe różnice w ciśnieniu są powodowane przez różnicę temperatur w ciągu doby. Chcąc mieć zawsze stałą wartość ciśnienia należałoby je regulować prawie codziennie.

Właśnie dlatego napisałem, że ciśnienie z pod klapki będzie prawidłowe, ale sam widziałeś efekt :hehe:

matt44b
02-06-2013, 23:29
Czym większe ciśnienie w oponie tym lepiej:) Mniej pali, nie pokrzywi felgi przy ostrej dziurze. Ja mam 225/40 R18 i pompuje po 3.5 przód i 4 tył ;) Jedynie co to może opony się ciut szybciej zużywają...
Jesssu - co Ty wozisz w bagażniku ? :P
A tak poważnie to na 100% mogę stwierdzić, że dla 225/45/18 jak i dla 225/40/18 ciśnienie z podręcznika nawet kiedy auto stoi puste wygląda na zbyt niskie. Proponuję sprawdzić i stanąć jednym kołem na nierównej nawierzchni symulującej dość głęboką koleinę, jakich nie brakuje w naszych drogach (połowa opony w powietrzu). Po ułożeniu opony widać, że gdyby taka sytuacja wystąpiła podczas nawet nie szybkiej jazdy z 3 pasażerami w aucie, to oponę by chyba z felgi ściągnęło. A nie chcę nawet myśleć co by było, gdyby w takiej koleinie wystąpiła jeszcze mała wyrwa.... Ja zostaję przy swoim 2.8/2.6 bo plomby z zębów nie wylatują i nie widać zbyt wielkiego ugięcia opony. Napiszę za kilka tysięcy kilometrów czy było warto.

Saliwawa
03-06-2013, 00:26
to jak dobrze pamiętam to właśnie takie ciśnienie przy 2,5 z pełnym obciązeniem jest zalecane, bo u siebie 2,6/2,6 zapodałem

matt44b
03-06-2013, 00:45
2.6/2.8 dla pełnego jest w instrukcji. Ja mam odwrotnie 2.8/2.6 bo zazwyczaj jeżdżę tylko ja, lub ja i góra dwóch raczej lekkich pasażerów, a minimalnie podręcznik przewiduje 2.4/2.1.

YatzeK
05-06-2013, 20:29
Co do cisnienia to prawidlowa odpowiedz sie juz pojawila - jezeli do normalnej jazdy na 225/45 dasz maksymalne zalecane cisnienie dla 225/40 bedzie OK. Racje maja ci, ktorzy mowia, ze dla nizszego profilu cisnienie powinno byc nieco wieksze. I to "nieco" mozna traktowac doslownie, czyli powiedzmy jakies 10% :)

Wracajac do pytania z tematu - czy warto 18" do Mk3? Zalezy co chcesz uzyskac - jezeli poprawic wyglad to warto, jezeli poprawic walory uzytkowe samochodu to nie warto.


może kogoś obrażę, ale wątpie czy tu znajdziesz takiego :zakrecony:
Dokladnie.

[ciach]