PDA

Zobacz pełną wersję : Do czego służy przełącznik



Holek73
11-05-2005, 00:11
Witam
Furkę mam kilka dni ale nie jestem pewny do czego może służyć pozycja <P, >P na włączniku obrotowym świateł. Pewnie regulacja elektryczna świateł, której nie mam. Skumałem , że przeciwmgielne sie ciągnie do siebie ale w pozycji P......

Dajcie dobre dusze odp
Pozdrowionka

gozma
11-05-2005, 00:15
Do zapalania świateł postojowych tylko z lewej strony lub tylko z prawej strony

mburz
11-05-2005, 00:15
<p postojowe lewe >p postojowe prawe ino jak parkujesz po któreś stronie włączasz sobie daną stronę aby cię nie szturchneli

v1tek77
11-05-2005, 08:48
<p postojowe lewe >p postojowe prawe ino jak parkujesz po któreś stronie włączasz sobie daną stronę aby cię nie szturchneli
Swieta racja :beer: tez kiedys nie wiedzialem, myslalem ze tak jak w innych autkach wystarczy zostawic wlaczony odpowiedni kierunek i powinna swiecic dana strona a tu ford rozwiazal inaczej :satan:

Holek73
11-05-2005, 08:58
Dzięki chłopaki
Nie wiedziałem dlatego, że u mnie to niestety nie działa. Sprawdzałem co się dzieje po załączeniu w jedną albo drugą stronę. Zero reakcji świateł a opisu nigdzie nie mogłem znaleźć.
przy okazji może podpowiecie jak naprawić, który bezpiecznik, co może być przyczyną. itp
Generalnie światełka i kierunki dziłają bez zarzutu.
Pozdrowionka
:beer: - niestety nie bo siedzę w robocie

Dzekis
11-05-2005, 09:02
Holek - u mnie też nie działa, po prostu jest niekompletna wiązka do włącznika i nie ma tego typu instalacji. Nie wszystkie Mondki miały tego typu udogodnienie.

Kafar
11-05-2005, 09:09
Holek - u mnie też nie działa, po prostu jest niekompletna wiązka do włącznika i nie ma tego typu instalacji. Nie wszystkie Mondki miały tego typu udogodnienie.
woem ze z tym jest jakis wałek, a wyciągnąłeś kluczyki ze stacyjki?Nie pamiętam w tej chwili ale wiem ze jak chyba zostawiłem kluczyki w stacyjce i poszedłem sprawdzic czy to działa to nie działało a jak wyjałem to działało.

Holek73
11-05-2005, 09:13
Spróbuję bez kluczyków tak chyba nie próbowałem. Tak prawde mówiąc najbardziej ciekawiło mnie co to jest niż czy działa akurat ta funkcja. Ale kolejny etap to pewnie wkurzenie, że nie działa ... no i naprawa, żeby działało.

BJSusel
11-05-2005, 11:47
Zadziała tylko z wyjętym kluczykiem.

Oktan
11-05-2005, 13:24
Zadziała tylko z wyjętym kluczykiem.

ale wyjętym ze spodni czy ze stacyjki ???? bo o tym nie powiedziałeś :))

BJSusel
11-05-2005, 14:23
ale wyjętym ze spodni czy ze stacyjki ???? bo o tym nie powiedziałeś :))

Heh...
Jak będziesz sprawdzał te pozycje to miej kluczyk ze sobą :) może być w kieszeni
:terefere:

Holek73
11-05-2005, 18:52
Kończąc temat
Sprawdziłem z kluczykiem w kieszeni ... i jednak działają .
Dzięki
pozdrowionka

Całe życie bym myślał i nie wymyślił takiego układu

krzys-68
11-05-2005, 19:06
Do zapalania świateł postojowych tylko z lewej strony lub tylko z prawej stronyI zapalaja sie dopiero po wyjeciu kluczyka ze stacyjki :)

aro_d
11-05-2005, 19:24
powinny zadziałać po wyłączeniu zapłonu...

Kafar
11-05-2005, 21:02
Kończąc temat
Sprawdziłem z kluczykiem w kieszeni ... i jednak działają .
Dzięki
pozdrowionka

Całe życie bym myślał i nie wymyślił takiego układu

Teraz powiem jak twoja żona: "a nie mówiłam?!":)

mburz
11-05-2005, 21:10
Kończąc temat
Sprawdziłem z kluczykiem w kieszeni ... i jednak działają .
Dzięki
pozdrowionka

Całe życie bym myślał i nie wymyślił takiego układu

Teraz powiem jak twoja żona: "a nie mówiłam?!":)

a moja mówi :" no mówiłam" :)
ps a tak swoją drogą od czasu do czasu warto pomajdać kluczykiem nie tylko w stacyjce ale i w zamkach w drzwiach i klapach tylnych od tak aby się odstały :))