PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] MLP kto ma na podmiankę?



raffijad
29-05-2013, 12:39
Witajcie ludeczkowie!

Mam problemy ze swoją skrzynią. Otóż jak silnik jest zimny to wszystko wydaje się w porządku.
Po nagrzaniu zaczyna wariować (chodź nie zawsze) i przerzuca jak jej się chce między 2 a 4 a czasami neutralem.
Bywa tak, że potrafi działać dobrze cały dzień a w innym przypadku jazda jest wręcz niemożliwa.

Byłem u Chłopaków z JK, wymienili olej, przetestowali na dość długim odcinku i wszystko było O.K.
Powrót do domu tez wporzo. Na drugi dzień kicha- raz dobrze a raz do bani.
Czasem po wachlowaniu wajchą N-D... N-D...N-D przez jakiś czas poprawa.

Teraz do sedna.
Po opisanych objawach i przestudiowaniu forum przypuszczam, że wina może leżeć po stronie MLP.
Stąd moje pytanie w tytule.
Może ktoś z Warszawy lub okolic posiada luzem taki sprawny moduł lub byłby skłonny poddać się przekładce aby potwierdzić bądź odrzucić w/w przyczynę?

Jestem otwarty na inne sugestie. Pozdrawiam Rafał.

SteelRat
30-05-2013, 13:40
gadaj z Netoperem? ;)
a MLPS, o ile nie czarny, klejony, łatwo rozebrać i oczyścić.

raffijad
30-05-2013, 15:46
gadaj z Netoperem?

Taki mam zamiar:skromny:


MLPS, o ile nie czarny, klejony, łatwo rozebrać i oczyścić.

Właśnie przed chwilą sprawdzałem i na szczęście mam srebrny nitowany, w sobotę się wezmę za rozbieranie.
A propos co to jest za smar w środku bo wolałbym dać nowy niż z odzysku. Zanim rozbiorę wolałbym się przygotować i mieć trochę smaru w zanadrzu.
Z tego co dedukuję może to być smar do łożysk a nie pasta elektryczna taka jak do styków czy klem akumulatora.
Było podobne pytanie na forum ale chyba bez odpowiedzi?

SteelRat
30-05-2013, 15:51
smar do łożysk nie ;] prędzej parafinowy. ja w białasie miałem parafinowy, do sprzedania skrzynka nigdy już nie szwankowala.
ale ona była po remoncie, a w zasadzie 2 ;/