PDA

Zobacz pełną wersję : dioda przy zegarze-reaktywacja



morgan
11-05-2005, 18:19
po włączeniu podwójnego ryglowania drzwi dioda przy zegarze nie sygnalizuje tego faktu. Zapala się jedynie przy włączaniu zapłonu na 5 sekund co oznacza że wszystko jest ok. Morze brakuje mi czegoś w instalacji. Skrzynka alarmowa ta za schowkiem jest na swoim miejscu
proszę o pomoc. :pad:

fuel111
11-05-2005, 18:34
Ta dioda sygnalizuje chyba tylko działanie immobilajzera. Powinna pulsować przy wyłączonym zapłonie , a po uruchomieniu pali się przez chilę i gaśnie. Tak powinno być. :metal

Szymako
11-05-2005, 18:36
A ja mam inaczej, bo nie mam immobilizera w kluczyku... ale jedyna dioda jaka jest to wlasnie od immobilizera (pod jakakolwiek bylby on postacia) :)

zack29
11-05-2005, 18:39
:) Ja też nie mam immobilajzera a dzsiała dokładnie tak samo. Przy wyłączonym mruga, po włączeniu zapłonu działa ok. 5 sek.
Z tego co wiem tak być powinno(pytałem w ASO :) aż dziw że wiedzieli)
Pozdro :beer:

morgan
11-05-2005, 18:50
u mnie właśnie nie pulsuje przy wyłączonyn zapłonie i nie wiem dlaczego.To świecenie przez 5s po włączeniu zapłonu świadczy że wszystko jest ok gdyby był błąd świeciłaby 20s nie wiem co jest u mnie nie tak że nie pulsuje :(

Fredee
12-05-2005, 08:06
pewnie podobnie jak ja masz odłącznony immobilajzer...to i nie pulsuje...:) :bigok:

v1tek77
12-05-2005, 09:26
pewnie podobnie jak ja masz odłącznony immobilajzer...to i nie pulsuje...:) :bigok:
To mnie Paniowie zastanowiliscie, bo u mnie tez nie miga przy wylaczonym zaplonie ale jak probowali mi podprowadzic autko to wylamali stacyjke a nie odjechali. A facet z ASO jak przyjechal po moje autko to po rozbebeszeniu stacyjki jak odpalal, to musial przelozyc kluczuk przez ten pierscien immobilajzera w stacyjce bo inaczej nie chcial zalapac, wiec chyba immobilizer dziala :niewiem:

morgan
12-05-2005, 15:11
no własnie i co dalej robić z tym problemem. Zack29 pisał że u niego mruga przy wyłączonym zapłonie i że niema immobilaizera .Chyba pojade gdzieś do serwisu z tym problemem.
Czy ktoś może zna dobrego elektryka od mk1 ,z góry dziąki za pomoc

Fizol
14-05-2005, 13:25
U mnie pulsuje dopiero po zamknięciu samochodu i włączeniu się autoalarmu.

szekspir
14-05-2005, 19:24
Sprawdziłem u siebie.
Po właczeniu zapłonu kluczykiem bez immo dioda szybko miga sygnalizując zadziałanie immo- samochodu nie odpalimy. Kluczykiem z immo świeci 5 sekund- czyli OK! Normalnie jak zamkne(jak i z podwójnym blokowaniem) auto to nic nie miga. Alarmu fabrycznego nie mam.

morgan
25-05-2005, 17:05
wracając do tematu -wszystko co chcecie wiedzieć o migającej diodzie czy o działaniu alarmu znajdziecie pod tym linkiem

http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=6746

własnie wymieniłem sobie centralke alarmową ijest wszystko ok
dioda mruga alarm się uzbraja kierunki też sygnalizują działanie alarmu,brak mi tylko syreny alarmowej ale to już chyba najmniejszy problem.pozdrowionka i do dzieła. :metal :beer:

zbojcerz2
26-05-2005, 00:19
morgan u Ciebie jak piszesz tez brak syreny,z ktorego masz roku wozek,mam ten sam dylemat czy ten typ tak ma

morgan
26-05-2005, 10:31
mój mondek jest z 93 roku i tu gdzie powinna być syrena jej nie ma (w bagażniku za lewym nadkolem) musze jeszcze dokładniej sprawdzić? Nie mem też czujników ruchu tych na słupkach bo zaglądałem reszta mi działa

zbojcerz2
26-05-2005, 22:47
dzieki za uswiadomienie gdzie szukac tego wyjca,za nadkolem powiadasz lewym,poszukam ale cosik i mi sie zdaje ze tez go tam nie bedzie,mam tam tylko doczepiona apteczke,ale kto nie szuka to moze i znajdzie :beer: :metal

Irek_N
26-05-2005, 22:53
mój mondek jest z 93 roku i tu gdzie powinna być syrena jej nie ma (w bagażniku za lewym nadkolem) musze jeszcze dokładniej sprawdzić? Nie mem też czujników ruchu tych na słupkach bo zaglądałem reszta mi działa

Chwila moment, u mnie w MKI TD kombi byla w tylnem prawym blotniku - zaraz obok wlewu paliwa. Moze w Wtoim tez jest - tylko z drugiej strony?
Swoja droga mocno sie zastanawialem po co we wnetrzu klakson?

__
Pzd, Irek.N.

morgan
07-06-2005, 19:53
no i udało się, :metal znalazłem kabelek(pomarańczowo-zielony) dokupiłem syrene :mo: i wyje jak głupia po otwarciu bagażnika lub pokrywy silnika.Nie próbowałem włamywać się do środka, ale też powinno być wszystko ok. :party:
Teraz zostało mi tylko uruchomić zdalne sterowanie do tego wszystkiego. :car:

krzys-68
07-06-2005, 19:55
no i udało się, :metal znalazłem kabelek(pomarańczowo-zielony) dokupiłem syrene :mo: i wyje jak głupia po otwarciu bagażnika lub pokrywy silnika.Nie próbowałem włamywać się do środka, ale też powinno być wszystko ok. :party:
Teraz zostało mi tylko uruchomić zdalne sterowanie do tego wszystkiego. :car: :bigok: no i wazne że znowu jest poprawa :beer:

yogi42
12-06-2005, 20:25
To wkończu jak to jest z tą diodą przy zegarku

u mnie przy wyłaczonym zapłonie wogóle nie mryga a po włączeniu zapłonu włącza się na ok 20 sekund i potem gaśnie.


to wkońcu mam immo czy nie. jak byłem u elektryka to mówił że tak ma być zebym się nmartwił jak zacznie mrygać przy właczonym zapłonie.


ale teraz mam problem bo jak mam immo a chce dorobić sobie kluczyk bo mam tylko jeden to w ASO powiedzieli ze musze dorobić dwa bo komputer jak nie widzie 3 kluczyków to nie zaprogramuje, a jeżeli immo mam odłoćzone to mogę sobie dorobić zwykły kluczyk za 40 zeta i luz i nie muszę dawać złodziejom z ASO zarabiać.

jak ew. sprawdzic czy mam immo czy nie.

czy coś się może uszkodzić jak odpale samochód dorobionym kluczykiem bez immo a immo w samochodzie jednak działa ( co się stanie wtedy)
troche się boje sam kombinować zeby czegoś nie uszkodzić bo potem pewnie chłopcy z ASO zedrą ze mnie.

pozdrawiam