PDA

Zobacz pełną wersję : kontrolka cieczy chłodzącej



artu
11-05-2005, 22:10
Witam.
Od jakiegoś czasu zapala mi się kontrolka cieczy chłodzącej. Po uruchomieniu silnika nie gasnie przez jakieś 5 minut. Bez znaczenia czy silnik jest zimny czy gorący.
Dzięki za pomoc.

altoot
11-05-2005, 22:13
a poziom tej cieczy? w normie?

Szymako
11-05-2005, 22:13
Jakby bylo za malo to by chyba kontrolka nie gasla...

pingwin
11-05-2005, 22:14
W fordzie mowia ze "ona tak ma" i faktycznie, ma. Wiem to z wlasnego doswiadczenia. Najlepiej dolej sete lub dwie (nawet jesli masz dosyc plynu) to sie uspokoi.

Pozdrawiam,
pInGwIn

PS> Poza tym, u mnie kolor plynu tak sie juz wzarl w zbiornik wyrownawczy ze na pierwszy rzut oka zawsze mam full.. dopiero na drugi widac ile jest faktycznie. Zwroc na to tez uwage - moze faktycznie masz malo plynu.

pingwin
11-05-2005, 22:15
A ona gasnie jak sie plyn rozgrzeje i odrobine zwiekszy objectosc.

mburz
11-05-2005, 22:15
Witam.
Od jakiegoś czasu zapala mi się kontrolka cieczy chłodzącej. Po uruchomieniu silnika nie gasnie przez jakieś 5 minut. Bez znaczenia czy silnik jest zimny czy gorący.
Dzięki za pomoc.

1. trza sprawdzić ile masz tej cieczy w układzie chłodzenia
2. trza napisać jakiego modelu dotyczy problem lub uzupełnić profil :metal
3. Jeśli ubywa to:
a/ masz nieszczelność
b/wylatuje rurą wydechową /uszczelka, głowica, korpus/

artu
11-05-2005, 22:31
Uzupełniłem swoje dane.
Poziom płynu jest w normie i nie ubywa, ale sprawdzę jeszcze radę Pingwina być może to tylko złudzenie wżartego w zbiornik płynu. Chociaż jakby było mało to by nie gasła (cyt.)

bolek
11-05-2005, 22:35
panowie jaka kontrolka cieczy chłodzącej oprócz wskażnika temp.jest jakaś kontrolka,gdzie i kiedy się zapala po włączeniu zapłonu bo nic takiego u mnie nie zauważyłem

pingwin
11-05-2005, 22:35
Dolej troche to sie uspokoi. Jakbys mial naprawde malo to by na pewno nie gasla (wiem, bo przerabialem cieknaca zlaczke :zly: ). Ona tak robi jak masz na granicy albo troche powyzej.

Pozdrawiam,
pInGwIn

mburz
11-05-2005, 22:36
Uzupełniłem swoje dane.


i to mi się podoba więc czyń j.w. :bigok:

pingwin
11-05-2005, 22:36
panowie jaka kontrolka cieczy chłodzącej oprócz wskażnika temp.jest jakaś kontrolka,gdzie i kiedy się zapala po włączeniu zapłonu bo nic takiego u mnie nie zauważyłem

Jest tylko w modelach z Check Control. Poza wskazaniem niskiego poziomu cieczy pozakuje jeszcze mase innych rzeczy. CC znajduje sie po prawej stronie od kierownicy, kolo srodkowych kratek nawiewu. Jesli nie masz CC to w tym miejscu bedzie maly schowek.

Pozdrawiam!

bolek
11-05-2005, 22:37
no chyba że tak bo osłupiałem,dzięki

artu
16-05-2005, 22:12
Wystarczyło dolać odrobinę płynu (do kreski max) i już jej nie widzę. Dziękuje za radę Pingwin.