PDA

Zobacz pełną wersję : nierówna praca silnika, brak mocy. Pomocy



Malutki
11-05-2005, 22:43
W sobote dociągnełem śruby pokrywy zaworów bo leciał mi olej, po tej operacji postanowiłem umyć silnik. Wszystko by było dobrze ale od tamtej pory silnik czasem nierówno pracuje, strasznie nim rzuca jakby nie palił na jednym cylindrze, raz jest dobrze a za chwile znów to samo. Dzisiaj wyjełem przewody WN i świece, wysuszyłem i wyczyściłem popryskałem preparatem antyprzepięciowym ale to nic nie pomogło. Mam wrażenie że to coś z wtryskami (elektryka) bo jak zdejme którąś z kostek z wtrysku to efekt jest taki sam, czyli nierówna praca. Teraz nie wiem co mam robić, zmieniać przewody, świece czy szukać gdzie indziej? Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś testera diagnostycznego, ale nie mam pojęcia jaki kupić.

Może coś podpowiecie. DZIĘKI.

pingwin
11-05-2005, 22:55
Spojrz na watek "sukces" Ty masz EEC IV, wiec mozna go diodka zdiagnozowac :).

Moze jak wyschnie porzadnie to wszystko wroci do normy? Moze trzeba komputer zresetowac (tez o tym ostatnio bylo)?

Zacznij od diodki to bedziesz wiedzial co go boli.

Pozdrawiam,
pIngwIn

Malutki
11-05-2005, 23:13
jaki tester najlepiej kupić, widziałem na Allegro taki do złącza pod maską, koszt to 49pln. a moż ktoś z okolic wawy ma to bym podjechał i przetestował, szybciej by było, a kupić i tak muszę.

xDonx
12-05-2005, 09:39
W tym testerze z allego jet właśnie dioda, która nie jet aż tyle warta :), + opis kodów usterek ale procedura testowa jest tak sobie opisana :(. Kody usterek jak odczytasz to mogę rozszyfrować ( mam tyko wersję papierową ). Sprawdź przwody przy cewce i cewkę ja miałem pękniętą obudowę i wilgoć szła do środka cewki ( a iskierki na zewnątrz :) ).

Malutki
12-05-2005, 11:34
w którym miejscu trzeba podpiąć diode lub żaróweczke żeby szczytać te kody migowe.

kosa
12-05-2005, 11:47
Oj kolega nie czyta forum :)

http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=1394

vMZe
12-05-2005, 11:48
Zanim zaczniesz cokolwiek robić zobacz ile wody masz w świecach :satan: .
Potem sprawdź wątek:
http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=11520&highlight=#11520
Potem możesz zassać schemat testera tutaj:
http://www.heva.republika.pl/mondeo/C_O_D_E_S.zip
Zrób go sobie sam (koszt 2-3 PLN).
Pozdro
vMZe

elvis
12-05-2005, 11:52
a jak umyłeś silnik - ciśnieniowo karscherem?
jeżeli tak NO TO MASZ PROBLEM!!!
Po kilku dniach intensywnej jazdy woda powinna odparować z różnych miejsc i pozostanie już tylko problem z tym co naprawdę się zepsuło.

Ja również kiedyś popełniłem ten błąd w Escorcie.
Objawy - szarpał, przerywał, momentami na gazie objaw jakby jechał na 3 cylindrach
Skutek - wymiana przewodów WN, a po jakimś czasie również komputer od gazu bo skorodowała kostka (pomimo tego że miała uszczelkę gumową

PRZYPOMINAM - SILNIKÓW W SAMOCHODACH Z ELEKTRONIKĄ NIE MYJE SIĘ CIŚNIENIOWO !!!
(jest to również napisane w instrukcji obsługi)

vMZe
12-05-2005, 13:04
W sobote dociągnełem śruby pokrywy zaworów

A tak a propos - wiesz, że dociąganie najpierw momentem 2 Nm a potem 7 Nm. Jak bardziej się przyłożysz to możesz zniekształcić tuleje dystansowe i wtedy kiszka. Nowa uszczelka w www.abscar.pl -> 57 PLN
pozdro
vMZe

Malutki
12-05-2005, 13:22
Wielkie Dzięki za pomoc. Teraz mam problem ze znalezieniem złącza, nie ma go tam gdzie powinien być wedłóg instrukcji. Ale zaraz poszykam dokładniej może jest w innym miejscu.
A co do dociągania śrub to nie mam klucza dynamometrycznego, ale dociągnołem do pierwszego oporu. Dzięki.

vMZe
12-05-2005, 13:34
Położenie gniazda wg TISa:
under dash panel, LH-side, in Central Junction Box (CJB) - petrol engines
znaczy się złącze C370 na rysunku: kurde jak wstawić rysunek??
Daj maila to podeślę.
I jeszcze jedno - w schemacie testera jest błąd - dioda podłączana powinna być odwrotnie.
Pozdro
vZMe

Malutki
12-05-2005, 19:51
Panowie pod które piny podłączyć tester LED w złączu diagnostycznym 16 pinowym pod kierownicą?

xDonx
13-05-2005, 10:19
Do złącza 16 pinowego ( z tego co wiem ) nie można podłączyć diody - potrzebny jest tester :(.

Oktan
13-05-2005, 10:26
a jak umyłeś silnik - ciśnieniowo karscherem?
jeżeli tak NO TO MASZ PROBLEM!!!
Po kilku dniach intensywnej jazdy woda powinna odparować z różnych miejsc i pozostanie już tylko problem z tym co naprawdę się zepsuło.

Ja również kiedyś popełniłem ten błąd w Escorcie.
Objawy - szarpał, przerywał, momentami na gazie objaw jakby jechał na 3 cylindrach
Skutek - wymiana przewodów WN, a po jakimś czasie również komputer od gazu bo skorodowała kostka (pomimo tego że miała uszczelkę gumową

PRZYPOMINAM - SILNIKÓW W SAMOCHODACH Z ELEKTRONIKĄ NIE MYJE SIĘ CIŚNIENIOWO !!!
(jest to również napisane w instrukcji obsługi)

ja swój silniczek dwa dni temu umyłem, ciśnieniowo - zasłonięte folią zostały: syrena od alarmu, cewka zapłonowa i alternator. Po umyciu ponad godzinę wszystkie dostepne miejsca (w tym wszelkie złączki eelktryczne) suszyłem sprężonym powietrzem - na razie (odpukać) nic się nie dzieje z autem.

Malutki
16-05-2005, 16:05
Do złącza 16 pinowego ( z tego co wiem ) nie można podłączyć diody - potrzebny jest tester :(.

Z tego co czytałem to są tam wyprowadzenia złącza diagnostycznego. Myślę że jest napewno jakiś sposób. A tak wogóle to dziwne że nie ma u mnie złącza trzypinowego.

vMZe
16-05-2005, 21:24
u mnie też nie znalazłem :wall:
Pozdro
vMZe