PDA

Zobacz pełną wersję : Skąd się biorą "pomyłki"...



Luca
25-07-2006, 23:10
... przy wyborze sprzętu :satan:
Dzisiaj grzebiąc na innym Forum natknąłem się na piękny post, który chyba wiele wyjaśnia :)


To wygląda tak.Wchodzi np. "kark" do sklepu CB.
-Siema. Chciałem jakies CB, zeby mnie "pały" nie wkurzały. Co mi polecicie?
-No wie Pan. To zależy od wymagań, ale mamy bardzo fajny i TANI zestaw. Alan 100+ i do tego fajna, mała antenka 18-244.Naprawdę mnóstwo tego sprzedajemy.
-OK. Niech będzie

No comments :satan:

:metal :beer: :bigok:

Graluu
26-07-2006, 01:29
No comments :satan:



kark to kark - im myśleć i czytać nie kazano :))

krzys-68
27-07-2006, 20:45
:satan: Ja mam Alana 100+ i sobie chwale :))

raku
28-07-2006, 14:06
:satan: Ja mam Alana 100+ i sobie chwale :))

Bo jestes kark ? :satan: :bigok: :beer: :beer:

krzys-68
28-07-2006, 15:12
:satan: Ja mam Alana 100+ i sobie chwale :))

Bo jestes kark ? :satan: :bigok: :beer: :beer: :nono: chyba ze chcesz :dres: :boks: :satan:

raku
28-07-2006, 15:35
:satan: Ja mam Alana 100+ i sobie chwale :))

Bo jestes kark ? :satan: :bigok: :beer: :beer: :nono: chyba ze chcesz :dres: :boks: :satan:

No i chyba mialem racje :)) odrazu mnie tu :dres: i :boks: strasszy, jak prawdziwy kark :metal :)) :beer: :beer: :beer:

Viki71
28-07-2006, 19:27
Rację muszę przyznać koledze Krzyśkowi-68 nie tylko w kwesti technicznej na której zbytnio się nie znam ale ogólnego podejścia do tematu.
Luca przypuszczam,że sam przynajmniej kilka razy zostałeś wpuszczony w maliny przy zakupie takiej czy innej rzeczy. Kupując daną rzecz a nie mając zbyt głebokiej wiedzy na jej temat zdajesz się na opinię sprzedawcy , zwłaszcza w kwestiach technicznych. On jest od przedstawienia zalet i wad wybranego przez Ciebie produktu tak przynajmniej jest w teorii. Sam początkowo za namową sprzedawcy kupiłem antenę 75 cm i po kilku dniach wymieniłem na tą którą mam obecnie. Sam sposób zakupu prazentowany przez Ciebie nie odbiego zbytnio od normy któą poznałem siedząc kilka godzin w serwisie który mi radyjko instalował. 3/4 kupujących do osobówek to przedstawiciele handlowi którzy używali jeszcze mniej wyszukanych form wyrażenia swojego niezadowolenia z kontaktu z policją.

Luca
28-07-2006, 19:50
Zgadza się Viki - nieraz "wpadłem", zresztą pewnie jak 99% społeczeństwa, w sidła wszelkiej maści "fachowców" w sklepach / serwisach, którzy dwa dni wzcześniej handlowali pietruszką, a dwa dni później łodziami podwodnymi :satan: :)) :)) :)) :))
Nie miałem bynajmniej zamiaru naśmiewać się z posiadaczy zestawów typu A100+ i 18-244, zresztą podany cytat nie jest mojego autorstwa, jedynie pasował mi do tematyki tego działu i ma zadanie "uświadamiająco - dydaktyczne" :satan: . Zresztą sam pozbyłeś się antenki - kikuta, więc kumasz o co chodzi :brawo: :brawo: :brawo:
Temat wrzuciłem jako humorystyczną przestrogę dla potencjlanych przyszłych użytkowników CB - po co wywalać kasę w błoto :)
Poza tym w dobie Netu i różnych Forów ktoś kto nie poświęci chwili, lub dwóch, na "pogrzebanie w sieci" (czyli chociażby modne hasło - Google Twoim przyjacielem :) ) i przynajmniej lekkie "liźnięcie" tematu jest sam sobie winien.
Natomiast w necie opinie na temat "zestawów" w/w są raczej jednoznaczne - praktycznie same pozytywy są od osób które zaczęły i zatrzymały się w tym samym punkcie zabawy z CB.
Żeby nie było - mój pierwszy kontakt ze światem CB to właśnie pożyczony na chwilę A100+ z Midlandem 18-244, a skończyłem jak widać :satan:

:metal :beer: :bigok:

Viki71
28-07-2006, 19:57
Luca mam pytanie. Jak widzę pedałujesz po Polsce wzdłusz i wszesz.
Czy spotkałeś się z określeniem WC pickena na posiadaczy anten na magnes. Jako ,że właśnie ta końcówka przypomina szczotkę do przepychania zatkanych sanitariatów ( tak mi wyjaśniona na radyjku) określenie to używane jest przez mobili w celu udzielenia reprymendy zbyt wyrywnemu mobilkowi np: Ty Wc piker gdzie się wp.......sz

Luca
28-07-2006, 20:09
Viki - nie śmigam znowu aż tak dużo, inni robią to za mnie :satan: (chodzi pewnie o temat humoru na CB :) ), ja tylko "spijam" śmietankę :jezyk1: :jezyk1:
Ale z WC pickerem spotkałem się po raz pierwszy i po prostu położyło mnie na glebę - dla mnie bomba :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

:metal :beer: :bigok:

krzys-68
29-07-2006, 11:35
Problem wtym ze wielu by chcialo miec dobry sprzet za male $$$(tacy sa ludzie),a tego sie nie da.
Na dobrej(odpowiednio dlugiej),prawidlowo zamontowanej,dobrze zestrojonej antenie nawet Alan 100+ daje zadawalające efekty :metal

Luca
29-07-2006, 12:00
Na dobrej(odpowiednio dlugiej),prawidlowo zamontowanej,dobrze zestrojonej antenie nawet Alan 100+ daje zadawalające efekty :metal

O właśnie, ale taka antenka musi swoje kosztować - nie ma siły :satan:

:metal :beer: :bigok:

krzys-68
29-07-2006, 13:21
Az tak drogo to nie jest,koszt dobrego Lemm to okolo 90pln,a byle jaka magnesówka okolo 50pln,wiec róznica niewielka :satan: