PDA

Zobacz pełną wersję : Kluczyk IR



V6
12-05-2005, 15:14
Z góry uprzedzam, ze przestudiowałem wszystkie posty dotyczące mojego problemu i nic.
Zaczeło się od tego, że po kupnie auta nie działał pilot podczerwieni(jak się okazalo wystarczyło go zaprogramować), przeczytałem kilka postów i rada się znalazła-Witam, wczoraj dokonalem zestrojenia kluczyka (caly czarny, dwa przyciski >> < ) z pilotem podczerwieni i dziala oto sposób. Przekrecic kluczyk do pozycji I, zaczekac jak dioda zacznie swiecic swiatlem ciaglym. Cofnac stacyjke i wyjac kluczyk. skierowac go dioda podczerwieni na czujnik w drzwiach wcisnac klawisz z dwiema strzalkami >> i trzymac tak, az zapali sie dioda na pilocie, wtedy trzymajac tamten >> wciskac pojedyncza strzalke > cztery razy (albo 5 razy nie pamietam), potem kluczyk w stacyjke i znowu do pozycji I. Cofnac wyjac i powinno dzialac. . I tak zrobiłem, wszystko cacy działa. Lecz moje szczęście trwało do momentu montażu radia.Kupiłem przejście z kostki forda na standardowe radio. Podczas podłaczania przekręciłem kluczyk na pozycje 1 (radio) i sprawdzałem na który przewód przychodzi +, w tym momencie oczywiście zapalała sie dioda od programowania kluczyka. operacje to przeprowadzałem kilku krotnie, pod rząd i za każdym razem dioda zapalała sie światłem ciągłym (prawidłowo).Radyjko podłączone, wszystko gra i buczy tylko ten ten alarm! Teraz mam tak, że po przekręceniu kluczyka na pozycje 1 dioda nichce się zapalić a co za tym idzie nie moge zaprogramować kluczyka. Myśle, że niechcący wprowadziłem jakiś kod blokujący programowanie? Próbowałem odłączyć akumulator(na 30min), centralke alarmu (Simens Alarm), myślałem ze sie zresetuje a tu nic.Oczywiście próbowałem również programowania z użyciem czerwonego kluczyka-ABY ZAPROGRAMOWAC KLUCZYK NALEZY PRZEKRECIC KLUCZYK (CZERWONY) W STACYJCE DO POZYCJI 2.
KIEDY ZASWIECI SIE LAMPKA KONTEOLNA NALEZY WYLACZYC ZAPLON, WYJAC KLUCZYK ZE STACYJKI A NASTEPNIE ZACZEKAC AZ LAMPKA KONTROLNA ZASWIECI SIE PONOWNIE ( OK. 2 SEKUND)
PO ZGASNIECIU LAMPKI KONTROLNEJ MAMY 10 s NA ZAPROGRAMOWANIE KLUCZYKA POPRZEZ WLOZENIE GO DO STACYJKI I PRZEKRECENIE DO POZYCJI 2.
ZAPALONA LAMPKA KONTROLNA OZNACZA POMYSLNE PRZEPROWADZENIE OPERACJI KODOWANIA-też nie pomogło! Mam mondeo v6 z 95' 3 kluczyki(czarny 2 przyciski, czarny standart, czerwony-matka) kluczyk na podczerwień, ryglowanie drzwi.POMOCY!!!