PDA

Zobacz pełną wersję : [Mazowieckie] Serwis niezależny Ford Ew-Car Warszawa



HUNTER1984
05-06-2013, 11:38
Witam wszystkich!

Chciałbym polecić serwis niezależny Ford-a w Warszawie ul. Dorodna 35a. Robiłem przegląd Mondeo IV 1.8 TDCi (wymiana wszystkich filtrów, oleju), dodatkowo klocki przód. Cena oryginalnych części najniższe jakie udało mi się gdziekolwiek znaleźć (wszystkie filtry, olej i korek spustu oleju) 330 zł , przegląd 140 zł, klocki założyłem Fordowskie na pierwszy montaż (nie Motorcraft) 272 zł i wymiana 50 zł. Dodatkowo serwis klimatyzacji 120 zł. Na wszystkie usługi na hasło Mondeo Klub Polska dostałem jeszcze rabat 10%. Dopytałem, mają też IDS.
Mechanicy, którzy pracują u Pana Zbyszka, pochodzą z serwisów Forda, widać, że znają się bardzo dobrze.
Jak na razie jestem bardzo zadowolony i tylko tam będę od dzisiaj serwisował swój samochód.
Telefony z wizytówki: 22 814-00-33 i 604-807-807

Pozdrawiam wszystkich,
Mariusz

Netoper
05-06-2013, 12:49
Ewcar już od dawna jest "związany" z MKP.
Mieli wloty i upadki w obsłudze klienta, i z zamawianiem części, ale odpukać od jakiegoś czasu nie łapią negatywów.

tompiorko
05-06-2013, 23:30
ale odpukać od jakiegoś czasu nie łapią negatywów.

Piotrek, oj łapią negatywy łapią, tylko czasem już nie ma siły i chęci o tym pisać. Ceny fakt mają fajne ale podejście właściciela do biznesuuuu....:boshe:

adela
06-06-2013, 11:13
Przecież to ściema na resorach jest..
Wczoraj się zarejestrował tylko po to aby napisać reklamę.
Do garbydź z tym.

HUNTER1984
06-06-2013, 11:37
Przecież to ściema na resorach jest..
Wczoraj się zarejestrował tylko po to aby napisać reklamę.
Do garbydź z tym.
Droga "adela" jeżeli ktoś jest nowy na forum to nie powinno się go w ten sposób traktować. Jestem nowym posiadaczem Ford-a Mondeo IV i dlatego zarejestrowałem się na forum, chcąc jednocześnie polecić serwis, do którego się udałem i który mogę z czystym sumieniem polecić. Jeżeli jesteś "starą wyjadaczką" na forum powinnaś się zachować jednak troszeczkę inaczej świecąc przykładem. Forum chyba nie jest tylko dla starych bywalców, ale i dla nowych...tak przynajmniej powinno się wydawać...Po Twoim zachowaniu widać, że to Ty jesteś nastawiona negatywnie. Według tego co piszesz polecać serwisy może jedynie stary forumowicz....dziwne zasady prezentujesz...
Pozdrawiam serdecznie i witam wszystkich zarówno starych jak i młodych forumowiczów :)

Pablo81
06-06-2013, 12:02
Drogi HUNTER1984, czy po prostym przeglądzie polegającym na wymianie olejów i klocków, z którym poradziłby sobie nawet Pan Kazio z speluno-garażu można od razu


z czystym sumieniem polecić

taki warsztat? Oj chyba nie...

No i zapraszam na spoty warszawskie - najbliższy już w poniedziałek 17-go czerwca. Info w dziale SPOTY. Pogadamy sobie na żywo ;)

Saren
06-06-2013, 12:26
Pogadamy sobie na żywo ;)


:)

adela
06-06-2013, 13:20
Jestem nowym posiadaczem Ford-a Mondeo IV i dlatego zarejestrowałem się na forum, chcąc jednocześnie polecić serwis, do którego się udałem i który mogę z czystym sumieniem polecić

Dobra dobra..
Już nie takie reklamy tu były :panna:

basil
06-06-2013, 13:41
Przecież to ściema na resorach jest..
Wczoraj się zarejestrował tylko po to aby napisać reklamę.
Do garbydź z tym.
Droga "adela" jeżeli ktoś jest nowy na forum to nie powinno się go w ten sposób traktować. Jestem nowym posiadaczem Ford-a Mondeo IV i dlatego zarejestrowałem się na forum, chcąc jednocześnie polecić serwis, do którego się udałem i który mogę z czystym sumieniem polecić. Jeżeli jesteś "starą wyjadaczką" na forum powinnaś się zachować jednak troszeczkę inaczej świecąc przykładem. Forum chyba nie jest tylko dla starych bywalców, ale i dla nowych...tak przynajmniej powinno się wydawać...Po Twoim zachowaniu widać, że to Ty jesteś nastawiona negatywnie. Według tego co piszesz polecać serwisy może jedynie stary forumowicz....dziwne zasady prezentujesz...
Pozdrawiam serdecznie i witam wszystkich zarówno starych jak i młodych forumowiczów :)

Drogi kolego. Jesteś tu nowy zatem Twój post jest odbierany tak a nie inaczej.
Daj się poznać na spotach jak koledzy sugerują oraz zapoznaj się z opiniami ludzi którzy zjedli zęby na współpracy z tą firmą ;)



wytaptane z paletki

kruszyna
06-06-2013, 14:57
Droga "adela" jeżeli ktoś jest nowy na forum to nie powinno się go w ten sposób traktować. Jestem nowym posiadaczem Ford-a Mondeo IV i dlatego zarejestrowałem się na forum, chcąc jednocześnie polecić serwis, do którego się udałem i który mogę z czystym sumieniem polecić. Jeżeli jesteś "starą wyjadaczką" na forum powinnaś się zachować jednak troszeczkę inaczej świecąc przykładem. Forum chyba nie jest tylko dla starych bywalców, ale i dla nowych...tak przynajmniej powinno się wydawać...Po Twoim zachowaniu widać, że to Ty jesteś nastawiona negatywnie. Według tego co piszesz polecać serwisy może jedynie stary forumowicz....dziwne zasady prezentujesz...
Pozdrawiam serdecznie i witam wszystkich zarówno starych jak i młodych forumowiczów

Adela to facet :skromny:

cosin
06-06-2013, 15:01
ceny w Ewcarze może i niskie ale jak widziałem chęć do obsługi mnie przez właściciela i to jego sapanie jak to trudno tyłek ruszyć po filtr czy olej to mi się odechciało i od kilku lat omijam ten sklep... przez co i do serwisu nie zajrzę (nawet po tak wspaniałej reklamie wymiany oleju, pewnie powietrze pompują jeszcze lepiej)

a na spota zobaczyć się F2F zapraszam

adela
06-06-2013, 15:09
ale jak widziałem chęć do obsługi mnie przez właściciela i to jego sapanie jak to trudno tyłek ruszyć po filtr czy olej

:up:

tompiorko
06-06-2013, 15:51
ale jak widziałem chęć do obsługi mnie przez właściciela i to jego sapanie jak to trudno tyłek ruszyć po filtr czy olej

:up:

O to to to :zakrecony:

Netoper
06-06-2013, 16:47
Piotrek, oj łapią negatywy łapią
A no widzisz, myślałem że się poprawili, bo na forum nie było od dłuższego czasu uwag, ale to może być jak piszesz, że nie ma siły pisać, a druga sprawa jak ludki przestali korzystać z Ewcara to i nie piszą.
Ja przestałem u nich kupować graty jak 3 razy na darmo pojechałem, mimo że przed wyjazdem przez fona dostałem zapewnienie, że za pierwszym razem świeczki są od ręki, a za drugim o przewody WN chodziło, trzeci raz to wyjazd po lambdę która przez fona była a na miejscu nie było, do tego mimo zapewnień że za tydzień będzie, kolejny wyjazd był znowu fiaskiem.
No i sprzedawca sprawiał wrażenie jakby był niezadowolony, że człowiek chce u niego kupować i mu zawraca głowę.
To było kilka lat temu, na forum opisywałem i wtedy było też sporo właśnie tego typu negów, Imyślałem że jak od pewnego czasu się nie pojawiają to firma się poprawiła, a tu wychodzi żźe jednak dalej jest jak było.
Sporo cen mają całkiem OK, tylko przydałoby się żeby i towar był, i obsługa nie naburmuszona, jakby obrażona że człowiek do nich przyjechał.

adela
06-06-2013, 17:00
Ja przestałem u nich kupować graty jak 3 razy na darmo pojechałem

To widzę że każdy już przez to przeszedł :panna:

jarku
06-06-2013, 17:03
Bo nie mozecie zamowic dostawy do domu, tylko panu zbyszkowi glowe zawracacie :hehe:

tapatalk

Saren
06-06-2013, 17:04
ja ani razu tam nie byłem po tym co się nasłuchałem a mam dość blisko do nich

adela
06-06-2013, 17:07
Kurde, teraz to mam całkiem inne zdanie..
A może wrócić z tym tematem tam gdzie był?
Może naszymi doznaniami oszczędzimy komuś przejazdów na pusto..
Serio piszę.
Ja to jeszcze blisko miałem, ale kurde jak ktoś chciałby np z ursynowa czy coś się przejechać, to masakra :panna:


Na wszystkie usługi na hasło Mondeo Klub Polska dostałem jeszcze rabat 10%

BTW
Ciekawe skąd Hunter znał hasło jak A: zarejestrował się tu po wizycie tam :) B:nawet stali bywalcy forum nie znają tego hasła :) )

Netoper, przemyśl może proszę pozostawienie wątku tam gdzie był.
Oszczędźmy komuś paliwa i nerwów.

---------- Post added at 16:07 ---------- Previous post was at 16:05 ----------


Bo nie mozecie zamowic dostawy do domu

Ty, a weź zamów jak po tym jak dzwonisz i słyszysz:
TA.. NIE.. TA.. NIE WIEM.. MUSZE SPRAWDZIC, ALE TO NIE TERAZ :hehe:
TERAZ NIE MAM CZASU :hehe:

jarku
06-06-2013, 17:11
Ty, a weź zamów jak po tym jak dzwonisz i słyszysz:
TA.. NIE.. TA.. NIE WIEM.. MUSZE SPRAWDZIC, ALE TO NIE TERAZ
TERAZ NIE MAM CZASU

po to pan zbyszek stworzył sklep internetowy, żeby się z klyjentelom nie użerać:skromny:

---------- Post added at 16:11 ---------- Previous post was at 16:10 ----------

ale obiektywnie trzeba przyznać że czasami mają bardzo dobre promocje

adela
06-06-2013, 17:13
czasami mają bardzo dobre promocje

..i co z promocji jak nie ma towaru :)

jarku
06-06-2013, 17:13
czasami mają bardzo dobre promocje
..i co z promocji jak nie ma towaru

no wszystkiego nie można mieć: albo dobra cena, albo towar

adela
06-06-2013, 17:16
czasami mają bardzo dobre promocje
..i co z promocji jak nie ma towaru

no wszystkiego nie można mieć: albo dobra cena, albo towar

:rotfl:

hefi
06-06-2013, 17:25
BTW
Ciekawe skąd Hunter znał hasło jak A: zarejestrował się tu po wizycie tam B:nawet stali bywalcy forum nie znają tego hasła )


o prosze, bardzo dobre spostrzezenie :up:

cosin
06-06-2013, 17:29
Ty, a weź zamów jak po tym jak dzwonisz i słyszysz:

ja to słyszałem zwykle piiip piiiip, piip piiip i nikt nie odbierał :P albo próba pogadania na gg ..... też sobie mogłem pisać.

Próba odebrania zamówionego (dostępnego wg sklepu) towaru.... ale jednak nieobecnego też mi się zdażyła.


Sory, wolę zapłacić kilka złotych więcej u konkurencji, która chce i potrafi pomóc przy zakupach. Nie ma czegoś? Panie Adamie, jutro będzie... i jest.

A w ewkarze jak za komuny... "nie widzi, że kawe pije?!"

jarku
06-06-2013, 17:32
http://91.121.151.24/personalit_media/pictures/2011/07/28/sjfnvocah.gif

adela
06-06-2013, 17:33
http://91.121.151.24/personalit_media/pictures/2011/07/28/sjfnvocah.gif


Normalnie Zbynio wymalowany :))

Netoper
06-06-2013, 18:11
Temat wróci tam gdzie był, tylko chłopaki bez spamu a merytorycznie.

adela
06-06-2013, 18:15
tylko chłopaki bez spamu a merytorycznie

Jes Ser

adela
07-06-2013, 13:44
To tak tylko informacyjnie jeszcze linka podrzucę..

http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=91554

MarekPrint
10-07-2013, 22:53
Temat powraca , jednakże prosimy bez zbędnych wycieczek osobistych. Tego usera nie ma już wśród nas i nie ma on możliwości odpowiadania w temacie. Nieprawidłowe zachowanie oczywiście skutkuje nagrodami.

adela
10-07-2013, 22:56
Temat powraca , jednakże prosimy bez zbędnych wycieczek osobistych.

Ale kolejne sytuacje z tym sklepem związane mogą tu zawisnąć?

MarekPrint
10-07-2013, 23:01
Ale kolejne sytuacje z tym sklepem związane mogą tu zawisnąć?
Jest to dział o serwisach i sklepach , tak więc wszystkie posty userów zadowolonych czy nie są mile widziane dla innych jako cenna informacja gdzie można kupić czy naprawić dobrze , a gdzie nie.

RaFi_mk2V6
11-07-2013, 23:41
Wpisalem sie w innym , ale i tu dopisze,o dziwo sklep byl otwarty bez karteczki tu i tam,slynny Pan "zbynio" po milej rozmowie o dziwo odlozyl mi towar na pulke obok, celem odbioru popoludniowego.

Zajechalem pod sklep ,otwarte wchodze dziendobry ,z usmiechem uslyszalem rowniez dziendobry,poprosze to i to co zamawialem ,prosze jest przygotowane,super po czym chwila konsternacji...przeciez to nie ten towar.
Tak , ale to tez jest dobre a nawet lepsze od tamtego...
Coz mimo "szczerych checi" Pana "zbynia" zawiodlem sie jak niejeden z was,
naszczescie jechalem sluzbowym autem wiec tyle ,ze paliwo mnie nic nie kosztowalo,o dasach wspominal nie bede ,ze niechce wziasc tego towaru ,bo to czesc ludzi napewno przerobilo.

Ewcar:red:

Marioosz
09-03-2014, 22:53
o kurka to już nie wiem co zrobić 8O
chciałem się tamże wybrać na wymianę tarcz i koltzków na tył a tu czytam że mogę im dupę zawracać i wogóle :(
a właśnie - jest jakieś hasło na zniżkę? pomocy dobrzy ludzie :hmm:

Netoper
10-03-2014, 15:33
chciałem się tamże wybrać na wymianę tarcz i koltzków na tył a tu czytam że mogę im dupę zawracać i wogóle
Może zmieniło się podejście do klientoszczaków.

jarku
30-05-2014, 09:38
Zamówiłem w poniedziałek w ew-car 2 rzeczy (odbiór osobisty na żeraniu): w środę jedna już była, druga w czwartek. Za każdym razem telefon od szefa, że część jest już dostępna.
Miła obsługa, pogadanka o częściach, że jak nie będzie pasić, to wymieni i w ogóle.
:szok:
i ceny jak zawsze :up:
chyba coś się tam zmieniło

grzechalm
01-06-2014, 14:23
Moze to tylko chwilowa zmiana nastawienia do klienta. Ja zamawialem w zeszlym roku swiece zaplonowe w lipcu dokladnoe. Do tej pory czekam na teledon:p

jarku
01-06-2014, 14:26
A zapłaciłeś? To czasami ułatwia zakupy :phi:

jarowoo
01-06-2014, 14:50
Byłem świadkiem jak gość był umówiony do serwisu na wymianę oleju do klekota, Zbyniu z rozbrajającą miną oznajmił że paleta z olejem nie dojechała 😄. Ja jestem zadowolony z cen gratów i serwisu.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

adela
01-06-2014, 19:16
Zbyniu z rozbrajającą miną oznajmił że paleta z olejem nie dojechała ��

ach ten zbyniu :hehe:

klasa sama w sobie :hehe: