PDA

Zobacz pełną wersję : Rozpórka usztywniająca



fuel111
12-05-2005, 18:04
Witajcie
Może ktoś wie gdzie można kupić w okolicach Warszawy rozpórkę pod maskę do kielichów aby sztywnić przednie zawieszenie? Jki jest ich średni koszt?
dzięki i pozdrawiam

BJSusel
12-05-2005, 18:15
Widzę, że chcesz trochę usportowić dizla :)

Ostatnio było coś takiego w allegro.

Truszek
12-05-2005, 18:45
Witajcie
Może ktoś wie gdzie można kupić w okolicach Warszawy rozpórkę pod maskę do kielichów aby sztywnić przednie zawieszenie? Jki jest ich średni koszt?
dzięki i pozdrawiam

Wal do Oktana - on ostatnio montował, nawet artykuł o tym spłodził.

v1tek77
12-05-2005, 20:38
Wal do Oktana - on ostatnio montował, nawet artykuł o tym spłodził.
Dokladnie, artykul jest ze zdjeciami i z tego co pisal to poprawilo sie zdecydowanie prowadzenie autka. :metal

larky
12-05-2005, 22:53
Oktan swoją rozpórka z zagranicy chyba sprowadzał z tego co pamiętam. I długo na nią czekał. Widziałem na allegro taką rozpórkę ale nie wiem czy już nie poszła.

rc23
12-05-2005, 23:54
Niestety sprzedana za 113zł licytowałem ale niestety halogeny były ważniejsze :) wysłałem mejla do sprzedającego jeśli będzie miał jeszcze
odezwę się

motke
13-05-2005, 00:36
ja znalazlem w internecie za przedni ok 300 zl a tylni tzn do bagaznika za 250. chyba troche przesadzil

fuel111
13-05-2005, 08:38
Widzę, że chcesz trochę usportowić dizla :)

Ostatnio było coś takiego w allegro.
:)) Nie nie będę z niego bolida wyścigowego robił - ale koledze w mondku też pękła szyba przednia i zastanawiam się nad tymczy taka rozpórka nie poprawi stabilności konstrukcji. :metal

Oktan
13-05-2005, 09:19
:)) Nie nie będę z niego bolida wyścigowego robił - ale koledze w mondku też pękła szyba przednia i zastanawiam się nad tymczy taka rozpórka nie poprawi stabilności konstrukcji. :metal

zachęcam do lektury mojego artykułu, tam jest wszytsko opisane, prawdą jest że ja swoją zamawiałem i czekałem na 5 tyg. - Made In Italy.
Nie wiem jakie jest wykonawstwo naszych rodzimych producentów np. Jacky, ale ja jestem zwolennikiem że za pewne rzeczy należy zapłacić i brać od producenta, który albo się w tym specjalizuje albo ma ogromną wiedzę na ten temat.
Jeżeli chcesz to mogę popytać u siebie w Łodzi za ile to by było. Co do Allegro to raczej bym zrezygnował z zakupu.

PS.: rozpórka na pewno musi być dopasowana do modelu auta, rzeczy "uniwersalne" są do bani.

fuel111
13-05-2005, 09:21
A popytaj jakby to w Łodzi kosztowało. Dzięki :beer:

Oktan
13-05-2005, 09:31
A popytaj jakby to w Łodzi kosztowało. Dzięki :beer:

mówisz i masz - obdzwonię firmy i dam znać albo na priv'a albo w tym wątku.

fuel111
13-05-2005, 09:35
Będę dźwięczny :bigok:

rc23
18-05-2005, 22:42
witam rozpórka na allegro http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=51702029 obiecałem napisałem :metal

Oktan
19-05-2005, 18:13
Będę dźwięczny :bigok:

SPARCO - czyli taaka jaką ja mam - 380 zł

matzone
24-07-2006, 10:50
Do Mk III nigdzie nie można znaleźć. Obdzwoniłem wszystkie sklepy i kupa. Ale może jeszcze Wy coś doradzicie bo inaczej trzeba poszukać kogoś kto to wyspawa ale to już w ostateczności.
Każdy chwali sobie prowadzenie autka po montażu tego ustrojstwa a przecież rozpórka głównie usztywnia nadwozie. Szukam dalej
Pozdrawiam

Exodos
24-07-2006, 11:11
To w 1.8 TD jest miejsce na rozpórke ?? Mi się wydawalo że niema.

yoursin
24-07-2006, 11:32
W temat rozpórki wtrącę i ja swoje 3 grosze. Do mondeo nie montowałem, ale do Focusa TD starałem się zamontować...
To,że czynność jest niedokonana wynika z:
- pierwsza rozpórka była podobno (dane producenta) specjalnie do Focusa, nie udało się jej zamontować z uwagi na przeszkadzające elementy będące na drodze rozpórki...
- druga została kupiona na allegro (całe szczęście, że osoba sprzedająca przyznała się do tego, że nie wiedziała czy będzie pasować) - pieniądze zostały zwrócone:)
- kolejną zrobił spawacz lubiący łyknąć sobie w pracy i nadawałą się tylko jako kwietnik...
Tak więc popieram głosy, że za rozpórkę trzeba zapłacić i kupić ją u renomowanego producenta.

Pozdrawiam

krzys-68
24-07-2006, 11:34
Do Mk III nigdzie nie można znaleźć. Obdzwoniłem wszystkie sklepy i kupa. Ale może jeszcze Wy coś doradzicie bo inaczej trzeba poszukać kogoś kto to wyspawa ale to już w ostateczności.
Każdy chwali sobie prowadzenie autka po montażu tego ustrojstwa a przecież rozpórka głównie usztywnia nadwozie. Szukam dalej
PozdrawiamMKIII i to zarówno diesel jak i benzyna ma rozpórke monrowana standartowo.Niewodoczna dla laika ale patrzac na górne mocowanie amortyzatorów na kielichach zobaczysz czarne profilowane blachy i odchodzacy od nich metalowy profil blisko sciany grodziowej :metal

matzone
24-07-2006, 11:46
No to ładnie dałem plame :wall: Ale co śmieszne dzwoniłem do Krakowa (serwis i dział doposażenia Euro-Car) w tej sprawie i nic takiego mi nie powiedziano. Jeśli jest tak jak mówisz Krzys-68 to mają tam laików gorszych ode mnie. Boże co tam się dzieje ??? :))
Idę prześwietlić samochód

24-07-2006, 11:57
No to ładnie dałem plame :wall: Ale co śmieszne dzwoniłem do Krakowa (serwis i dział doposażenia Euro-Car) w tej sprawie i nic takiego mi nie powiedziano. Jeśli jest tak jak mówisz Krzys-68 to mają tam laików gorszych ode mnie. Boże co tam się dzieje ??? :))

Normalka, nie ma co się dziwić, serwisy to tylko w balona klienta potrafią robić czyszcząc przy tym kieszeń :wall:

matisl
24-07-2006, 12:05
Śłuchajcie. Dacie rade mui napisać dokładne wymiaru tej rozpórki? Najlepiej schemat jakiś n. w paincie. Bo zakupiłem materiały i chcę sobię taką zrobić. Już dużo rzeczy robiłem, a nie kupowałem i jest ok. Mam pręty ocynk 0.5" utwardzane itp. Powinno być ok :metal
Będę bardzo wdzięczny i :beer: jak mi ktoś poda tew wymiary i najlepiej schemat jakiś

Exodos
24-07-2006, 12:15
tez bym sobie taka rozpórke zrobił, bo do Essiego MkII zrobiłem na wymiar (ręczna robota) i wszystko pasowało aż miło, a do MDO tez bym sobie zrobił to czuć różnice w prowadzeniu auta.

Kleber
24-07-2006, 12:22
apropo rozpurki od Jackiego to nie polecam bo taką zakupiłem ale zamontować sie jej nie dało no chyba żeby ją przespawać (ale jak mam spawać gotową rozpurke to wole od podstaw zrobić i jeszcze na pare :beer: zostanie) Więc moim zdaniem to tak jak kolega Octan Sparco albo wcale. Ja ze względu na to że mam warsztat to sobie dorobie i jak dobrze pujdzie to w Zamościu sie pochwale

altoot
24-07-2006, 12:24
Rozpórex:


http://cgi.ebay.co.uk/SPARCO-Strut-Brace-FORD-MONDEO-1-8-2-0-16v-2-5-V6_W0QQitemZ180004070877QQihZ008QQcategoryZ21654QQ ssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

Exodos
24-07-2006, 12:30
Rozpórex:


LINK

Widze że do TD'ka się nieda założyć ??

gilotyna
24-07-2006, 12:33
Jeszcze by Ci powiedzieli że nie masz rozpórki i sprzedali identyczną jak tą co jednak masz.... ehhh, szkoda klawiatury na nich... :wall: :wall: :wall:
Mowa tu oczywiście o ASO (Autoryzowana Stacja Oskubywania... ludzi z kasy oczywiście)

matisl
24-07-2006, 12:43
Troche ciezko będzie bo ona jest powyginana :(
A w niej chyba trzeba wiertać dziury w kielichach, nie?? Ja sobie zrobie taką, żeby była przykręcana do nakrędki od amortyzatorów ta w kielichach

25-07-2006, 08:27
Troche ciezko będzie bo ona jest powyginana :(
A w niej chyba trzeba wiertać dziury w kielichach, nie?? Ja sobie zrobie taką, żeby była przykręcana do nakrędki od amortyzatorów ta w kielichach

I zrobisz wielki błąd, mocując rozpórkę do amorków, musi być mocowana do kielicha, przecież amory pracują na łożyskach i dodatkowo są w tulei gumowej, więc twój pomysł jest do :ass: tylko kielichy, przecież chcesz ustabilizować autko, a nie doczepić kawałek dodatkowego złomu :beer: :beer:

krzys-68
25-07-2006, 08:39
Jesli amorki sa mocowane bezposrednio w kielichy to taki montaz nic nie da,ale jesli posrednio dodatkowo przez lacznik,a ten niezależnie wzmacniany na 2-3 sruby to mozna tak :metal