PDA

Zobacz pełną wersję : Rdzawy kolor płynu chłodniczego. Dlaczego?



Malutki
04-08-2006, 01:13
Jak w temacie, dlaczego kolor jest rdzawy. Płun wymieniałem w grudniu i był niebieski a teraz jest rdzawy ( brązowy ). Po instalacji gazu dolali mi zwykłej kranówy ale to było rok temu, potem wymieniłem płyn 50/50 koncentrat z wodą destylowaną i po kilku miesiącach brąz.

PAWLOS
04-08-2006, 08:29
przyłanczam sie do pytania tez mam brązowy kolor płynnu 8O

TomekWino
04-08-2006, 08:41
Kiepski płyn sporo latek blok i głowica zaczyna korodować w kanalikach osada się szlam w przewodach gumowych. Trzeba "wyzamiatać" poprzez zdjęcie przewodów gumowych i wyczyszczenie ich w środku, wymiana płynu przy najmniej dwa razy, sa srodki do czyszczenia chłodnic i układu chłodzenia.

v1tek77
04-08-2006, 08:47
sa srodki do czyszczenia chłodnic i układu chłodzenia.
Tylko czesto po takiej operacji czyszczenia okazuje sie, ze z chlodnicy masz sito :satan:

TomekWino
04-08-2006, 08:59
To są przyczyny słabego płynu a nawet użuwania wody. W większości przypadków i tak chłodnica jest już tak zapchana kamieniem że trzeba wymienic :jezyk1: bo spada efektywnośc chłodzenia silnika.
Czyszczenie moze pomóc jak ktoś się boi to wymienić tylko płyn z kilka razy i gumy oczyścić.

Gonzales
04-08-2006, 09:25
Rdzawka w układzie chłodzenia to również efekt oczyszczania się układu po wymianie płynu jeśli wcześniej był zapodany uczczelniacz w proszku. Często "użytkownicy" chcąc zaoszczędzić na kosztach wymiany uszczelnień czy pompy wolą dosypać zamulacza i po sprawie zwłaszcza jak auto jest na sprzedaż. Po wymianie płynu osadzony mułek jest wymywany i mieszając się z nowym płynem powoduje jego brunatną barwę. Dodatkowo zamula jeszcze nagrzewnicę i zimą jest wesoło. Sam to przerabiałem jakiś czas temu w Sierce.

Malutki
04-08-2006, 11:51
To jaki płyn polecacie? Ja mam teraz zalany TEXACO.

BS
04-08-2006, 12:27
To jaki płyn polecacie? Ja mam teraz zalany TEXACO.

Do naszych fordów leje się płyn FORDA ... na www.ford.sklep.pl i na www.abscar.pl masz całkiem przyzwoite ceny...

konio
04-08-2006, 12:37
Taki kolor płynu uzyskasz jak autko nawt z 0,5 roku poszaleje na wodzie.Potem jak wymienisz na płyn wszystko się wypłukuje i z tąd masz ten kolor.z każdą wymianą następną będzie mniej rdzy.

Malutki
04-08-2006, 13:28
Dzięki za pomoc Panowie.

Bert_777
05-08-2006, 01:01
Często ów rdzawy płyn ma wielce nieprzyjemny zapach. W poprzednim aucie jak mi się tak porobiło(auto serwisowane non stop) , to płukałem chyba 6 razy zanim się pozbyłem z grubsza tego kulorku.