PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie opony 225/40r18 ?



KarolRS
08-06-2013, 22:46
Witam.

Potrzebuję zakupić opony 225/40r18

zalezało by mi na tym aby miały mocne boczne ścianki i jak najmniej się ścieraly (nie tak jak contisport bo ta opona w oczach znika)


Co polecacie?

boro
09-06-2013, 22:56
jak najmniej się ścieraly (nie tak jak contisport bo ta opona w oczach znika)
Jednymi z najmniej zużywających się opon są np. Pirelli Cinturato P7. Ale w zamian są dosyć kiepskie na mokrym.

rezulteo opony
11-06-2013, 22:38
Witamy,

Najpierw trzeba określić czy chodzi o rozmiar homologowany. Czy to są opony do BMW? Jaki model? Jaka Wersja silnikowa...?

Pozdrawiam, Rezulteo

boro
11-06-2013, 23:41
Najpierw trzeba określić czy chodzi o rozmiar homologowany
Czy to pytanie oznacza, że moje opony CPC2 w Mondeo MKII w rozmiarze 205/55/16 czyli w rozmiarze niehomologowanym do MKII ścierałyby się dużo mniej gdyby były w homologowanym do MKII rozmiarze 205/50/16?
Zatem czy profil opony ma wpływ na ścieralność bieżnika?

KarolRS
12-06-2013, 07:37
Najpierw trzeba określić czy chodzi o rozmiar homologowany.
tego niestety nie wiem, ale pewnie tak, felgi są oryginalne BMW z pakietu M




Czy to są opony do BMW?
tak




Jaki model? Jaka Wersja silnikowa...?
poliftowe e36 99' nadwozie coupe, wersja 323i czyli 2.5 24v 6 cylindrów w rzędzie.

Pozdrawiam.

YatzeK
13-06-2013, 10:57
Najpierw trzeba określić czy chodzi o rozmiar homologowany.
tego niestety nie wiem, ale pewnie tak, felgi są oryginalne BMW z pakietu M

poliftowe e36 99' nadwozie coupe, wersja 323i czyli 2.5 24v 6 cylindrów w rzędzie.

18 calowe koła nie były fabrycznie homologowane do żadnej wersji E36, więc felgo, o których mówisz są zapewne z E46.

Najlepszym zamiennikiem do fabrycznych rozmiarów byłby w 18 calach rozmiar 225/35 lub 215/40


Wracając do tematu:

zalezało by mi na tym aby miały mocne boczne ścianki i jak najmniej się ścierały (nie tak jak contisport bo ta opona w oczach znika)Wolne zużycie nie jest najlepszym kryterium wyboru opony. To ZAWSZE oznacza słabsze wyniki na mokrym. Zobacz w jakimkolwiek teście - opony najlepsze pod względem zużycia są co najwyżej przeciętne na mokrym, a często wręcz żałośnie słabe. Z kolei opony dobre na mokrym są z reguły miękkie.

Moim zdaniem najrozsądniejsze pod tym względem są opony Dunlop SportMAXX i Goodyear F1 Asymmetric 2

KarolRS
14-06-2013, 14:55
więc felgo, o których mówisz są zapewne z E46.
tak jak napisałem M pakietowe felgi z e46




To ZAWSZE oznacza słabsze wyniki na mokrym
oo tego nie wiedziałem:( dziękuję

rezulteo opony
16-06-2013, 23:21
Najpierw trzeba określić czy chodzi o rozmiar homologowany
Czy to pytanie oznacza, że moje opony CPC2 w Mondeo MKII w rozmiarze 205/55/16 czyli w rozmiarze niehomologowanym do MKII ścierałyby się dużo mniej gdyby były w homologowanym do MKII rozmiarze 205/50/16?
Zatem czy profil opony ma wpływ na ścieralność bieżnika?

Witamy,

Nic takiego nie zostało powiedziane, ale oczywiście każdy moment jest dobry, aby dokonać krytyki - nawet jeżeli nic nie zostanie powiedziane jeszcze:red:. Pytamy o rozmiar, gdyż chcemy doradzić, by był homologowany - co jest zgodne z zaleceniami producenta i gwarantuje prawidłowe użytkowanie samochodu.
Życzymy miłego tygodnia i optymizmu :)
Rezulteo

boro
17-06-2013, 23:41
Nic takiego nie zostało powiedziane, ale oczywiście każdy moment jest dobry, aby dokonać krytyki - nawet jeżeli nic nie zostanie powiedziane jeszcze:red:.
Ech, panowie, trochę więcej luzu... Chyba jesteście za bardzo przewrażliwieni na punkcie krytyki :)
Czy ja gdzieś stwierdziłem, że coś takiego zostało powiedziane?

Kolega zadał proste pytanie o jak najmniej ścieralne opony:

Potrzebuję zakupić opony 225/40r18
zalezało by mi na tym aby miały mocne boczne ścianki i jak najmniej się ścieraly (nie tak jak contisport bo ta opona w oczach znika)
Co polecacie?

A Wy na to:

Najpierw trzeba określić czy chodzi o rozmiar homologowany

Stąd pojawiło się moje pytanie czy rozmiar homologowany będzie się mniej ścierał niż niehomologowany... Gdzie tu jest jakaś krytyka??? :niewiem: