PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Wymiana oleju w skrzyni 5-cio biegowej TipTronic w Fordzie Mondeo 2005r 2.0 TDCI 130k



Peniol
13-06-2013, 21:33
Witam,na wstępie chciałbym pozdrowić wszystkich użytkowników! Słuchajcie mam problem,muszę wymienić olej w skrzyni i po 1. NIe wiem jaki olej, po 2.Nie wiem ile oleju mieści się w tej skrzyni po 3.Jaki jest tego koszt, po 4. Najchętniej bym to zrobił sam.Chciałbym zrobić to jak najlepiej ale kompletnie nie wiem jaki to rodzaj skrzyni,wiem tylko ze ma 5 biegow/Tiptronic jest podłączona do silnika 2.0 TDCI 130km z 2005 roku.Wstawiajcie obrazki,podawajcie ceny i wszystko co możliwe ! Pozdrawiam serdecznie !!!! Trochę mi głupio się pytać,ale jestem młody i niedoświadczony :)

sensei
13-06-2013, 21:46
http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/61060-Jatco-statyczna-wymiana-oleju-manual wszystko podane na tacy...

mondeo 2003
15-07-2015, 19:28
Witam.
Co do wymiany oleju, to opisana w temacie jest dość szegółowo.
Mam skrzynię jak w temacie i ponad 200kkm.
Wyczytałem że filtra nie da się wymienić bez demontażu skrzyni.
Prawdopodobnie można założyć filtr przepływowy na wężu powrotnym z chłodnicy oleju.
I tu moje pytanie (jeśli ktoś mógłby pomóc) jaki zastosować filtr i jakieś namiary gdzie go kupić.
Czy nadawał by się ten dedykowany do obiegu wspomagania kierownicy - chodzi mi o przepływy i temperaturę pracy.
Jeśli ktoś spotkał się z takim rozwiązaniem to proszę o odpowiedź.