PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Gdzie zamontować antene GPS ?



STraits
09-08-2006, 22:24
Przyszedł czas na decyzje. Palm to HP hx4700. Zastanawiam się nad :

a) karta CF - palm będzie zamontowany na 99% przy przedniej szybie nad TRIPem.
b) GPS bluetooth
c) antena zewnętrzna - montowana na tylnej klapie (sedan) - prawdopodobnie zastosowałbym antene z Audi A8 - kwadratowa, montowana na tylnej klapie - lakierowana na kolor nadwozia
d) antena zewnętrzna - montowana na podszybiu pod wycieraczkami, tak jak to jest fabrycznie w Mondeo.

Czy ktoś moze coś polecić,odradzić ?


Ja narazie widze takie zalety/wady :

a) zaleta to to że bierze zasilania z Palma, wiec wystarczy jedno zasilanie palma. Wady - nie wiem jak przez Thermovita będzie łapało sygał GPS. Wizualnie będzie coś "wystawało" z palma co będzie zasłaniało widoczność przez przednią szybe

b) konieczność zewnętrznego zasilania - kolejna rzecz do zgubienia...

c) konieczność dziurawienia klapy, wyższy koszt anteny GPS, konieczność dociągania anteny do odbiornika GPS - i pojawia się problem jaki odbiornik zastosować.. musi mieć wejście na zewn. antene.

d) krótki kabel i łatwość montażu, reszta jw.

Analizuje za i przeciw od 2 tygodni i nijak sie nie moge zdecydować :satan:

Oktan
10-08-2006, 01:47
zaglądałeś tutaj: www.pdaclub.pl

powinieneś znaleźć tam odpowiedź na nurtujące cię pytania i wątpliwości

Hugo
10-08-2006, 09:41
a) wolne gniazdo karty zawsze Ci sie przyda, miejsca na karty pamięci nigdy za wiele, rpogramy z mapami zajmją naprawde sporomiejsca, poza tym ciągłe wkładanie i wyjmowanie karty oraz zwiekszone ryzyko uszkodzenia sprzetu np w schowku - darował bym sobie to rozwiązanie,

b)dobrego gps'a z funkcją auto start położyć (przykleić) przy przedniej lub tylnej szybie i sie nie zastanawiać więcej, zasilanie z paluszków albo podciagnać cos na stałe i nie ruszać - to rozwiazanie polecam,

c) i d) anteny zewnetrzne tak czy inaczej wymagaja odbiornika gps i zasilania oraz jakiegos polaczenia z palmem, powinny byc stosowane do zabudowanych nawigacji - jak dla mnie w przypadku palma to przerost formy nad treścią - te rozwiązania też bym sobie darował.

konio
10-08-2006, 13:49
Dokładnie zewnętrzą ante sobie podaruj , spokojnie styka wewnętrza.Zero obaw szyba nie zakłuci Ci sygnału W poprzednim MDO bawiłem sie Mio z wbudowanym GPS i wszystko działało cacy.
Teraz robie pomału podejście do Eten G500 , ale musze jeszcze kaski dozbierać.

konio12345
10-08-2006, 17:47
Najbardziej elegancko i w miarę tanio byłoby zamontować pod deską rozdzielczą albo pod tylna półką i zasilić na stałe "po zapłonie" - tak zrobiłem w poprzednim samochodzie - wady trzeba rozmontować przy zmianie samochodu.

Antena zewnętrzna zbędny koszt i zachód.

Teraz po prostu kupiłem sobie GPS-a na "blutufa" - kładę go byle gdzie, jak chcę to mogę zabrać do drugiego samochodu - a bateria wystarcza na ładnych parę godzin pracy - więc jak nie jedziesz na Sycylię non stop to nie ma potrzeby ładowania w drodze.

STraits
10-08-2006, 19:11
Teraz mam GPS Bluetooth. Martwi mnie tylko konieczność podłączenia dodatkowego urządzenia do instalacji zasilania.. ale cóż. Teraz tylko sprawa miejsca montażu.... dzisiaj przejechałem 400 km z GPSem na tylnej szybie. Cały czas sygnał na full, więc chyba będzie to docelowe miejsce montażu.

Hugo
10-08-2006, 19:44
Teraz mam GPS Bluetooth. Martwi mnie tylko konieczność podłączenia dodatkowego urządzenia do instalacji zasilania.. ale cóż. Teraz tylko sprawa miejsca montażu.... dzisiaj przejechałem 400 km z GPSem na tylnej szybie. Cały czas sygnał na full, więc chyba będzie to docelowe miejsce montażu.

No przecie mówiłem ze rekomenduje to rozwiązanie w Twoim przypadku :banan:

STraits
10-08-2006, 21:08
Teraz mam GPS Bluetooth. Martwi mnie tylko konieczność podłączenia dodatkowego urządzenia do instalacji zasilania.. ale cóż. Teraz tylko sprawa miejsca montażu.... dzisiaj przejechałem 400 km z GPSem na tylnej szybie. Cały czas sygnał na full, więc chyba będzie to docelowe miejsce montażu.

No przecie mówiłem ze rekomenduje to rozwiązanie w Twoim przypadku :banan:

:bigok:

jarekson
11-08-2006, 16:18
Poczytaj www.pdaclub.pl opisałem tam test GPS LD-3W.
Moim zdaniem dobry wybór, sam używam i działa przy ogrzewanej przedniej szybie.