PDA

Zobacz pełną wersję : Jak prać tapicerkę



OTTO
14-06-2013, 08:19
Chcę wyprać sobie tapicerkę, nie jest to welur tylko zwykły materiał, kupiłem taki środek:
http://showcarshine.pl/1189-nielsen-nap-extra-1l-mocno-pieniacy.html
Ktoś wie jak się go używa to raz, a dwa może jakieś rady dodatkowe przy stosowaniu tego środka ???

rustin
14-06-2013, 10:53
Ja kupiłem ten http://showcarshine.pl/tapicerka/847-nielsen-nap-low-foam-1-l-tapicerka-jak-nowa.html ponoć lepszy , tak przynajmniej piszą na KA i do tego specjalna szczotka i MF. Zaraz idę się brać za pranie ręczne :))

OTTO
14-06-2013, 11:40
No dobra, ale liczyłem na poradę jak się tym pierze ?

Czy w wiaderku rozrobić z wodą i nakładać gąbką, czy szczotką, czy szmatką, a może trzeba spryskiwaczem spryskać i wtedy wcierać szmatką i jak wyschnie to odkurzyć, czy może jednak od razu czystą wodą przecierać spieniony materiał ????
Jak widać pytań mnóstwo i liczę na podpowiedź :)

Cinek
14-06-2013, 12:17
Na forum KosmetykaAut widziałem chyba odpowiedni temat dotyczący prania ręcznego. Nie twórzcie koledzy offtopa, bo temat jest o czyszczeniu tapicerki WELUROWEJ z różnego rodzaju włosów, sierści itp.

rustin
14-06-2013, 14:59
Odkrzacza nie mam i środek mój się nie pieni.Rozrobiony 1:10 w atomizerze i pryskany na siedzenia, potem szczotką czyściłem, na koniec mokrą MF przecierałem i suchą. Woda w wiadrze brudna mimo , że nie wyglądało na to ,że siedzenia brudne. Poszło mi 100ml na cale auto oprócz podłogi i dachu.

OTTO
15-06-2013, 09:40
OK czyli spryskiwać i miękką szczoteczką szorować, potem mikrofibrą na mokro i jeszcze suchą mikrofibrą na koniec :)

jarku
15-06-2013, 10:11
Rustin, nie powtórzyły.ci się żadne zacieki lub plamy?

tapatalk

rustin
15-06-2013, 11:01
Nic takiego nie ma , dlatego właśnie kupiłem nap low

OTTO
15-06-2013, 16:46
Dziś byłem w sklepie gdzie kupiłem NIELSEN NAP EXTRA i powiedzieli że jet to środek mocno pieniący.
Dlatego zalecają nie psikać na siedzenia ale na mikrofibrę i nią wcierać preparat do materiału, dzięki temu unikniemy plam, które tworzą się przez nierównomierne napsikanie piany na materiał.
Potem można jeszcze wilgotną czystą mikrofibrą przelecieć i zostawić do wyschnięcia, jak wyschnie odkurzyć :)
To skrót instrukcji jeśli nie posiadamy wodnego odkurzacza ;)

rustin
16-06-2013, 00:07
Dlatego nie brałem extra :) ale efekt końcowy fajny, nabrały czerni :)

Jareczek1980
22-06-2013, 22:53
Otto jak nie masz odkurzacza piorącego to nawet do tego nie podchodź! Zaufaj mi, bo sam sobie zepsułem tapicerkę.
Jak chcesz mam namiary na gościa z Katowic, który ci to wypierze za grosze, w porównaniu do innych a jest rzetelny.
Sam u niego robiłem jak spieprzyłem sobie tapicerkę i robi na FCP

OTTO
23-06-2013, 10:59
Dzięki za pomoc ale już za późno, tapicerka wyprana, na razie jest ok, ale nie wiem jak będzie jak ktoś po deszczu mokry wsiądzie do auta, czy się plamy nie będą robić, bo kiedyś miałem taki środek że tak się potem robiły plamy.
Pożyczyłem zdezolowany odkurzacz wodny i po praniu odessałem nim wodę z siedzeń- do niczego innego się on już nie nadaje.
Jak będą problemy to odezwę się do Ciebie, albo nawet już mi możesz dać namiary na niego, tel. mail itp.

Mav
24-06-2013, 00:16
Dzięki za pomoc ale już za późno, tapicerka wyprana, na razie jest ok, ale nie wiem jak będzie jak ktoś po deszczu mokry wsiądzie do auta, czy się plamy nie będą robić, bo kiedyś miałem taki środek że tak się potem robiły plamy.
Tu nie chodzi o srodek...
Sposobem, w jaki czysciles tapicerke (bo praniem tego nazwac nie mozna) usunales z wierchniej warstwy materialu zabrudzenia. Reszt wbiles glebiej. Na pewno szybciej czy pozniej wyjdzie (jak np. wsiadzesz w wilgotnym ubraniu, lub pare kropek deszczu dostanie sie na tapicerke). Pranie tapicerki w aucie polega na ekstrakcji, musismy dokladnie przeplukac i odciagnac odkurzaczem calosc srodka czyszczacego.
To co zrobiles to tzw. bonnet a nie pranie. Tego rodzaju czyszczenie stosuje sie np na podsufitce czy slupkach w aucie :bigok:

OTTO
24-06-2013, 17:23
Masz rację, zrobiłem to powierzchownie, ale też i materiał wcale nie był brudny, niektórzy dziwili się że w ogóle to robię.
Ja to zrobiłem ze względu że po poprzednim właścicielu jeszcze tego nie czyściłem, woda brudna była tylko z mojego siedzenia, reszta lekko mętna, tak więc mój fotel wyprałem dwa razy i nie ma różnicy gdy już wszystko wyschło, bo miałem uszanowaną tapicerkę ;)
Gdybym miał straszy syf to bym odżałował to 150-200 zł i byłby jak nowy.

Mav
25-06-2013, 14:06
Pomysl jeszcze nad impregnacja tapicerki, osobiscie polecam preparat od 303. W mk4 tapicerka szarzeje delikatnie z czasem i warto ja od tego uchronic... Chociaz impregnaty nakladalem tylko i wylacznie na przeprane tapicerki.

radosław
05-08-2013, 12:51
wątek podupadł, ale mam pytanie: Mav, jak wypierze się tak jak ty mówisz, z odkurzaczem i w ogóle, to nie ma opcji żeby coś wyszło? bo u mnie pokazał się syf mimo "profesjonalnego" czyszczenia u jakiegoś miecia ;/

Mav
05-08-2013, 15:11
Jesli tapicerka byla porzadnie prana i po praniu wyplukana to nie ma szans.
Chyba, ze jest trwale odrawienie materialu.

danielWr
05-08-2013, 16:58
Ja prałem tym
http://img16.allegroimg.pl/photos/oryginal/34/44/78/96/3444789672

i odkurzeczem Puzzi 100. Odciagałem az do pokazywała sie przy zasysaniu tylko biała piana bez brudu. Zobaczymy czy wylezie bród.

OTTO
05-08-2013, 18:11
A ja ręcznie i nie mam żadnych plam, fakt odessałem tylko wodę z materiału odkurzaczem :)

manio49
05-08-2013, 23:53
http://www.kanar-customs.pl/blog/904/

Gość jest guru w temacie prania i nie tylko ;)
Chemia, którą podaje jest droga, ponieważ nie jest dostępna w ilościach "detalicznych". Polecałbym do prania np. środek ValetPro Heavy Duty Carpet Cleaner i Nielsen Nap Low Foam.
Forumowicze mieszkający w okolicach castoramy/komfortu polecam zapytać o możliwość wypożyczenia odkurzacza piorącego.

radosław
06-08-2013, 15:06
Jesli tapicerka byla porzadnie prana i po praniu wyplukana to nie ma szans.
Chyba, ze jest trwale odrawienie materialu.

hmmm no to może jednak nie była porządnie ;/

teraz może sam spróbuję i skorzystam z rady manio i spróbuję wypożyczyć odkurzacz piorący z castoramy.

danielWr
06-08-2013, 15:38
hmmm no to może jednak nie była porządnie ;/

teraz może sam spróbuję i skorzystam z rady manio i spróbuję wypożyczyć odkurzacz piorący z castoramy.

nie z castoramy bo zapłacisz jak za zboże. Poszukaj w necie jest koles z Wroc za 70zl doba Puzzi 100 (pełna doba lacznie z soborami i niedzielami) dowozi i odbiera odkurzacz. Bralem od niego odkurzacz w weekend.

jarku
06-08-2013, 15:39
za 70zl doba

nie lepiej dać auto do prania?

danielWr
06-08-2013, 15:44
Zależy kto jak kalkuluje ja uprałem 4 samochody kanapę i dywan. Pozatym jak ktos proponuje upranie tapicerki za 70zl to ja dziekuje.

jarku
06-08-2013, 15:54
Pozatym jak ktos proponuje upranie tapicerki za 70zl to ja dziekuje.

za 70 nie, ale do tych 70 dolicz jeszcze fachową cheię, szczotkę czy jakis tam sprzęt, do tego czas i suma wychodzi na tyle ciekawa, ze warto sprawdzić ceny w profesjonalnym zakładzie.

leszcz
06-08-2013, 20:02
Pozatym jak ktos proponuje upranie tapicerki za 70zl to ja dziekuje.

Ja jak mam czas to piorę ludziom tapicerki(fotele i kanapę) za 70 zł i jakoś nikt się nie wrócił że coś nie tak .

danielWr
06-08-2013, 20:33
Ja jak mam czas to piorę ludziom tapicerki(fotele i kanapę) za 70 zł i jakoś nikt się nie wrócił że coś nie tak .

Masz firme ktora sie tym zajmuje czy robisz to znajomym ?

leszcz
06-08-2013, 20:47
Masz firme ktora sie tym zajmuje czy robisz to znajomym ?

kolega ma ale co ma piernik do wiatraka ? nie każda niska cena generuje tragiczne wykonanie prania foteli auta.
Robione Karcherem Puzzi 8/1c + RM760

Proszę o wytłumaczenie mi o co chodzi ?

manio49
06-08-2013, 23:13
leszcz'u nie oszukujmy się, robiąc to zawodowo nie wyżyłbyś za 70 zł, ale wiadomo, kolegom można ;) sam niebawem mam zamiar wypożyczyć puzziego i oprać 3 samochody, wyjdzie to za grosze a wiem, że będzie dobrze.

danielWr
07-08-2013, 01:48
kolega ma ale co ma piernik do wiatraka ?

A no to ma że Jarku zasugerował oddać auto do prania firmie, komuś kto tym się zajmuje. A ty wyjeżdżasz z tekstem ze kroisz kolegów 7 dych za pranie. Nie podważam tego czy robisz to dobrze czy źle, ale żadna firma nie podejmie się tego za te pieniądze, chyba ze w jakieś małej miejscowości. Z reszta zapytaj kolegów z naszego forum zajmujących ze takimi rzeczami czy za 70 upiora.


nie każda niska cena generuje tragiczne wykonanie prania foteli auta

ale tez świadczy o braku klientów

rustin
07-08-2013, 11:41
Za 70zł to chyba na jakimś wybielaczem do prania.

leszcz
07-08-2013, 12:10
Za 70zł to chyba na jakimś wybielaczem do prania.

RM760

Mav
08-08-2013, 11:02
A no to ma że Jarku zasugerował oddać auto do prania firmie, komuś kto tym się zajmuje. A ty wyjeżdżasz z tekstem ze kroisz kolegów 7 dych za pranie. Nie podważam tego czy robisz to dobrze czy źle, ale żadna firma nie podejmie się tego za te pieniądze, chyba ze w jakieś małej miejscowości. Z reszta zapytaj kolegów z naszego forum zajmujących ze takimi rzeczami czy za 70 upiora.
Spoko, to jest Polska.
Jak ktos nie prowadzi działalności, czyli nie musi oplacac ZUSu i ksiegowego, dochodowego i vatu, odchodza koszta wynajmu lokalu i oczywiscie nie ma sie ubezpieczenia a jak cos sie stanie z autem klienta to "a bo tak bylo". Stad sie biora takie ceny.

jarku
08-08-2013, 11:05
czy za 70 upiora.

za 70 nie, ale do tych 70 dolicz jeszcze fachową chemię, szczotkę czy jakis tam sprzęt, do tego czas i suma wychodzi na tyle ciekawa

ile na środki czyszczące wydasz?

danielWr
08-08-2013, 11:38
5l za 80zl z przesyłką. Poszło jakieś 2,5l na 4 samochody dywan i kanapę. Czyli koszty prania 70 odkurzacz + 40 plyn wychodzi 27,5. Plus oczywiście mój czas moja szczotka, odkurzacz i prąd.

jarku
08-08-2013, 11:47
na 4 samochody

ok, wtedy wychodzi tanio.
ale... policz koszt w przypadku jednego auta: 70 odkurzacz + 80 chemia. załóżmy że jakąś szczotkę masz.
wychodzi 150 zł.
tak, wiem, został płyn:skromny:
tylko, że pierzesz i okazuje się, że lipa.
z płynu już nie skorzystasz i zgłosisz się do firmy zamjującej się praniem.

jeśli ktoś zna sie na temacie, taka opcja wypożyczenia odkurzacza i pracy na kilku autach jest jak najbardziej rozsądna.
ale przeciętny kowalski wyda 150zł i nadal będzie miał brudna tapicerkę.
w tej cenie masz już szeroki wybór usług

Jareczek1980
09-08-2013, 07:50
ja uprałem sufit +2 przednie fotele za 60zł i jestem bardzo zadowolony. Efekt przywalił mi z wyskoku. Chłopak mi to prał z MKP, który ma swoją firmę i pierze inne fordy