PDA

Zobacz pełną wersję : I-sza predkosc wiatrakow, TD



ujemny
14-05-2005, 21:47
co steruje wiatrakami? Otoz raz mi sie wlaczaja, raz nie. Jakies przekaznik? Jesli tak, to ktory? Jaka imoze byc inna przyczyna takiego stanu rzeczy? Za maly prad? Mechanicznie nic nie "zacina" wiatrakow, kreca sie swobodnie... Gorzej, ze raz sie wlaczaj, raz nie.

HEVA
14-05-2005, 22:19
Być może to sprawa termicznego włącznika wiatraka. Już dogorywa i nie działa prawidłowo. Drugą rzeczą może być zaśniedziały styk. Należy sprawdzic styki, połaczenia i przeczyścić. Electrosol, czy też WD-40.

ujemny
14-05-2005, 22:30
to chyba nie czunik, bo one sie nie wlaczaja nawet na zimnym silniku przy zalaczeniu klimatyzacji. Wowczas ten czujnik nie ma chyba znaczenia...

wrozek
14-05-2005, 23:03
albo wiatraki czasami "gubią masę" umieszczoną po lewej stronie z przodu komory silnika - trzeba by zdjąć wtyczki z silników i pomierzyc miernikiem - albo pada przekaźnik K45 w skrzynce koło akumulatora.

STraits
15-05-2005, 12:41
Masz 2 przekaźniki w skrzynce pod maską. Czarny i zielony. Dodatkowo pracą wiatraków sterują 2 czujniki - temperatury płynu oraz ciśnienia odczynnika w klimie. W przypadku uszkodzenia któregoś z czujników wiatraki włączają się na 2 biegu. Odepnij któryś z czujników i sprawdź czy włączą się najpierw na 1, a zaraz potem na 2 bieg. Będziesz miał jasność. Jak się nie włączą, to raczej jest to sprawa albo rezystora który znajduje się w obudowie wentylatorów, albo wtyczki ześniedziały... lub wogole sie obsunęły ;)

ujemny
16-05-2005, 08:50
Otoz awaryjnie, na IIgi bieg sie wlaczaj (czujnik cisnienie czynnika w klimie wymieniony). Na Iszy beg raz sie wlaczaj, raz nie... Bez elektryka nie ujade...

STraits
16-05-2005, 10:16
A moze kabelki zaśniedziały ?? Ja przez to wymieniałem całą wiązke od skrzynki pod maską aż do wiatraków :)