PDA

Zobacz pełną wersję : Malowanie calosciowe



Miroo
15-02-2005, 20:29
Mam nwy pomysl.Chce zmienic kolor mondka,i tu rodza sie pytania:
1 czy do malowania rozbieraja autko "do rosolu"razem z szybami?
2 ile moze to kosztowac?
3 czy trzeba zmieniac cos w papierach?
4 jakie inne problemy sie rodza ze zmiana koloru?

fuel111
16-02-2005, 09:05
Musisz łapać krzyś 68 najlepiej na priva. On prawdę ci powie

owad
16-02-2005, 14:22
Zalezy na jak inny kolor chcesz zmienic i z jakiego powodu.. generalnie sama zmiana koloru to słaby pomysł.. bo oprocz tego ze bedziesz miał nowo pomalowany smaochod i bedziesz sie tym cieszył przez jakis czas to przy sprzedazy mozesz miec duze problemy.. bo jak udowodnisz kupującemy ze samochód nie przeżył jakiegos kuku (no chyba ze po tym chcesz malowac)

myślałem o malowaniu mojego mk1 na kolor fabryczny i z racji ze jest to fioletowa perła znajomy lakiernik strzelił ceną 2500.. 400 zł za litr lakieru.. a wchodziło w to napewno tylko malowanie karoserii.. jak chcesz zmienic kolor samochodu to dolicz malowanie srodka.. sciaganie tapicerek z drzwi .. przydałoby sie malować komore silnika..
dla mnie to raczej bezsens.. chyba ze tak kochasz swój samochod ze nie masz zamiaru sie z nim rozstawać

krzys-68
16-02-2005, 17:33
Mam nwy pomysl.Chce zmienic kolor mondka,i tu rodza sie pytania:
1 czy do malowania rozbieraja autko "do rosolu"razem z szybami?
2 ile moze to kosztowac?
3 czy trzeba zmieniac cos w papierach?
4 jakie inne problemy sie rodza ze zmiana koloru?
ad1.Rozbiera sie do zmiany koloru sporo,ale tez nie wszystko.To zalezy od wymagań klienta i uzgodnień,takze cenowych.Raczej b.rzadko wycina sie szyby i demontyje silnik z komory.Natomiast dobry warsztat stara sie rozebrać max wszystko co przeszkadza,czyli kpl wnetrze,instalacje elektryczne itp.
ad2.W zależnosci od auta i warsztatu i nakładu pracu koszta sie moga znacznie róźnić.Srednio to ok 2500-3000pln
ad3.Nic sie nie zmienia w papierach auta,nie ma takiego obowiazku.Co do samego podejścia do malowanego auta,nie ukryjesz przed fachowcem tej operacji,ale doceni tez dobrze zrobiona robotę.Generalnie 99% aut na rynku motoryzacyjnym ma przeszłość warsztatową,mniejsza czy większa,ale ma.Pozostały 1% tez jest malowany ale w fabryce,NIE MA NIEMALOWANEGO SAMOCHODU.Wyjatkiem jest pewien model AUDI A8,w kolorze polerowanego aluminium,ale nawet on ma powłokę z lakieru bezbarwnego na koroserii,aby uniknac zjawiska utleniania.
ad4.ja osobiście nie widze problemów zwiazanych z jakakolwiek zmiana barwy na samochodzie.Jest to twoje auto i Ty decydujesz o jego wyglądzie.Co najwyzej moge zaproponowac zrobienie przed uśluga lakierniczą dokumentacji foto,jesli chcesz mieć podkładkę dla przyszłego klienta,że auto nie miało powaznego wypadku i remontu.

Miroo
16-02-2005, 22:08
Dzieki piekne za rozwianie watpliwosci.Po namysle zostawie oryginalny kolor . Dam go tylko do odswierzenia.
Jeszcze raz dzieki.