PDA

Zobacz pełną wersję : ILE GWIAZDEK



bolek
15-05-2005, 11:04
Jak w temacie może ktoś wie ile uzyskał gwiazdek w testach zderzeniowych MKI i MKII,chodzi mi o czołowe,boczne może testy z pieszymi,pozdrawiam

Tauros
15-05-2005, 13:32
Prosze, link TUTAJ (http://www.euroncap.com/content/safety_ratings/ratings.php?id1=3) Tylko nie ma tu MkI :(

burton
16-05-2005, 17:29
kurde 3 gwiazdki.........
no i jak tego mojego bobasa mam teraz wsadzic do tak niebezpiecznego auta;(
hehehe

bolek
16-05-2005, 23:58
Ale zobacz że są gorsze i to takie marki(audi,merc),wręcz kultowe,które chyba wyjątkowo mnie nigdy nie pociągały

karollo
17-05-2005, 02:12
kurde 3 gwiazdki.........
no i jak tego mojego bobasa mam teraz wsadzic do tak niebezpiecznego auta;(
hehehe

Czy aby niebezpieczne? To zależy wiem, że traktujesz to z ;) ale http://forum.fordclubpolska.org/viewtopic.php?t=6928 tutaj jest opis mojego niedawnego przeżycia, na mojej stronie jest jedna fotka, a na ftp-ie jeszcze kilka ftp://karex-pub@ftp.karex.org/ i tak jak napisałem wyszliśmy sami z auta, problemem jest teraz tylko moja ręka, niewielkie postępy w leczeniu ale ŻYJĘ!!! Teraz też chcę kupić Mondzio, lecz wyjaśniam sprawę z AC miało być 21 tys zł wypłacili 14 tys, auto uznali do kasacji. Puki nie zamknę tego tematu to milczę.

KrzysztofStu
17-05-2005, 09:30
Ja gwiazdkami za bardzo bym się nie przejmował. Czy cztero albo pięciogwiazdkowe np. clio jest bezpieczniejsze niż trzygwiazdkowe mondeo? Prawdę mówiąc: nie sądzę. Do tego dochodzi sposób punktowania. Jakieś auto (nie pamiętam marki) miało cztery gwiazdki i nagle uzyskało pięć bez żadnych zmian konstrukcyjnych. Dlaczego? Ano dlatego, że zainstalowano kontrolkę niezapiętych pasów. Fantastycznie! To na pewno wiele wnosi, zwłaszcza jeśli chodzi o statystyki sprzedaży. Teraz możemy na bilbordach napisać: MAMY 5 GWIAZDEK. Zresztą, swego czasu był bardzo ciekawy program na ten temat w 5th Gear. Wniosek był jeden: większe - lepsze. A najlepiej, żebyśmy jednak nie musieli sprawdzać na ile stać nasze autka. Pozdrawiam.

burton
17-05-2005, 10:19
przepraszam moja wypowiedz o 3 gwiazdkach i lękach byla trochę prowokacyjna.
co do gwiazdek to macie rację ze inne marki maja mniej i ok ale takie renault które od dawna walczy o 5 gwiazdek....
powiem tak tesciowi ostatnio otworzyla sie sama z siebie poduszka i dobrze ze na lewym pasie nikt nie jechal.....
a w testach mialo 5 gwiazdek......
zatem luzik a z drugiej strony cale te testy sa gó...no warte jesli sie nie ma szczescia i nie umie sie jezdzic hehehe
pozdraiwam i oby wam gwiazdki nichdy nie byly potrzebne;)

Tauros
17-05-2005, 11:11
Karollo: Masakra 8O Dobrze ze tobie i reszcie nic nie jest, bo Mondek wyglada :(
Co do gwiazdek, to mi sie wydaje ze nie mozna porownywac np. auto klasy wyzszej ktore ma 5 gwiazdek i auto klasy np. nizszej (auto jest mniejsze) ktore tez ma jakims cudem 5 gwiazdek...Tak jak napisal Burton, wszystko zalezy od szczescia. Zauwazcie, ze kazdy test Euroncap to za kazdym razem jest to samo: czyli uderzenie w sciane przy danej predkosci i uderzenie z boku...A co by sie stalo jak np, auto ktore ma 5 gwiazdek uderzylo chociazby pod innym katem?? Moze juz nie mialo by 5 * tylko 3 *. Tak samo dotyczy to mniejszego auta. Takie mniejsze auto moze by mialo wiecej lub mniej * jakby juz pod innym katem uderzylo. To sa tylko takie moje dywagacje, ale...
Wiec ja jakos nie wierze do konca w te *, choc czasami trzeba poczytac jak dane marka i model wypadaja w takim tescie.