PDA

Zobacz pełną wersję : Jaką antenę wybrać do Unidena 520 ?



aldek
16-08-2006, 23:25
Ponieważ tak mocno zachwalaliście to radyjko to padło na nie i basta.
Podpowiedzcie prosze jaką antenę magnesówkę i tylko magnesówkę sobie sprawić , żeby wszystko dobrze działało i co najważniejsze żeby się do bagażnika zmieściła :) .

p.s. do wyboru mam :satan: :

Midland 18-244
Hustler IC 100
President Florida EXP (przeraża mnie łatwo przesuwająca się cewka)
Elite CB 106
Sunncer CB1

WBmondeo
16-08-2006, 23:39
magnesówka - kiepski wybór (nieszkoda ci lakieru):satan:

ja mam u siebie na stałe Indiane zamiast radiowej a do drugiego samochodu zakłądam czasem moją "byłą" MIDLAND ML 145. chodzi dobrze.

krzys-68
17-08-2006, 10:46
Ponieważ tak mocno zachwalaliście to radyjko to padło na nie i basta.
Podpowiedzcie prosze jaką antenę magnesówkę i tylko magnesówkę sobie sprawić , żeby wszystko dobrze działało i co najważniejsze żeby się do bagażnika zmieściła :) .Wysoką :)) i naklej folie na dach jesli juz magnes ma być :satan:

m3hoo
17-08-2006, 11:52
Ja polecam Sirtel Santiago - sam mam i jestem bardzo zadowolony. Odbiór i nadawanie na wysokim poziomie.

sebastian_w
17-08-2006, 22:12
Ja polecę nie magnesówkę... Sirio Tajfun 27:) wygląda jak zwykła radiowa i jest super. Kolega Marcin zapewne potwierdzi.

aldek
17-08-2006, 22:56
Ja polecę nie magnesówkę... Sirio Tajfun 27:) wygląda jak zwykła radiowa i jest super. Kolega Marcin zapewne potwierdzi.
w rachubę wchodzi tylko magesówka :wall:

WBmondeo
17-08-2006, 23:07
z tych co napisałes to Hustler powinien byc najlepszy

kraVco
18-08-2006, 11:26
ja mam u siebie magnesówkę Midland ML-145 i jest to jedna z lepszych anten na rynku. gorąco polecam. a bata do dł 1,5m napewno w bagażniku schowasz.

altima
19-08-2006, 08:01
ja polecam AT1000 z przerobieniem na magnes jakies 180 zł ale "niesie" pięknie :)

krzys-68
19-08-2006, 13:48
Generalnie do kazdej mozna dokupić podstawe magnetyczną i przykrecić :metal ,ale koszt dobrej ,szerokiej podstawy nie bedzie niski a antena im wyższa tym szersza podstawę mieć powinna :satan:

tb
20-08-2006, 22:03
Od ok 3 miesięcy używam Floridę.
Ze względu na to, że ma tylko pół metra jej max zasięg oceniam na 7 do 10 km przy sprzyjających warunkach.
Ja jeżdżę praktycznie tylko po mieście, więc i tak ciągle mam skrócone CB a w trasie po prostu częściej się pytam.
Cewka się nie przeuswa - bez obaw.
Teoretycznie się jej nie stroi. Ja sprawdzałem i najlepszy SWR mam, gdy stroik jest kilka cm poniżej szczytu antenki.
Antenę zdejmuję niemal codziennie i nie mam porysowanego dachu, nie używam żadnych folii. Antenka ma coś fabrycznego ochronnego pod spodem.

Generalnie jestem zadowolony, ponieważ odkupiłem ją od kolegi (przesiadł się na New Alaskę) w atrakcyjnej cenie i zależało mi na antenie do ok 1 m, ponieważ w pracy korzystam z podziemnego parkingu i chciałem uniknąć ciągłego montażu/demontażu antenki.

COUGAR
19-09-2006, 21:50
Ja używam Hustlera od lutego tego roku właśnie razem z Unidenem 520.
Według mnie nie jest zła jak na antene o długości 1m. SWR na dobrym poziomie i to praktycznie bez strojenia. Antena nie wygląda zle na dachu, mała podstawa o średnicy 90mm z nisko położonym srodkiem ciężkości bez problemu trzyma antene na dachu. Ja już jechałem ok 190 km/h w wietrze i mijając się z innymi autami w tym także z TIR-ami nawet nie drgnęła. Ponadto po naklejeniu kawałka folii bezbarwnej nie niszczy lakieru tak jak duże podstawy magnetyczne. Bez problemu mieści się do bagażnika. Zasięg o którym piszą w sklepach internetowych 9km a nawet 10km gdzieś widziałem jest bzdurą. W rzeczywistości wynosi 7-8 km w zależności od warunków(teraz zabudowany, warunki pogodowe) i mówie tu o nadawaniu, a nie o odbieraniu bo to zależy bardzo czesto od sprzętu naszego rozmówcy i tu ten zasięg może wynosić więcej ale można tylko sobie posłuchać. Ogólnie reasumując jest to dobry kompromis cena>>>długość>>>osiągi. Natomiast jeżeli chcesz być bezkompromisowy to nie kupuj anteny krótszej jak 1.5 metra i najlepiej montaż na stałe. :metal

jarekson
19-09-2006, 22:46
Ja też miałem hustlera, jej zalety to:
- krótka (łatwo schować)
- ładna (nie szpeci auta)
- dobrze nadaje jak na swoją klase
- długi kabel
Minusy
- strasznie słaba podstawa która rysuje lakier
- moim zdaniem rzeczywisty zasięg ok. 3-4 km w Wawie

Teraz mam Midlanda ml-145 i
- dużo lepiej nadaje
- dużo lepsza podstawa (gumowa osłona)
ale:
- szpeci auto
- trudniej schować
- krótki kabel

Widziałem że sporo ludzi zmieniło hustlera na ml-145. Polecam w tym temacie www.cb-radio.pl

COUGAR
20-09-2006, 11:24
Ja też miałem hustlera, jej zalety to:
- krótka (łatwo schować)
- ładna (nie szpeci auta)
- dobrze nadaje jak na swoją klase
- długi kabel
Minusy
- strasznie słaba podstawa która rysuje lakier
- moim zdaniem rzeczywisty zasięg ok. 3-4 km w Wawie

Teraz mam Midlanda ml-145 i
- dużo lepiej nadaje
- dużo lepsza podstawa (gumowa osłona)
ale:
- szpeci auto
- trudniej schować
- krótki kabel

Widziałem że sporo ludzi zmieniło hustlera na ml-145. Polecam w tym temacie www.cb-radio.pl

Zgadza się z tego co słyszałem ml-145 to całkiem fajna antenka jak na magnes i ma w miare przyzwoity zasięg podobno.
Hustler ma jeszcze jedną wadę której ja nie zauważyłem, ale kolega miał ją na Clio założoną razem z Unidenem 510 i przy wyższych prędkościach powyżej 120km/h rwała mu sygnał. Jak coś mówił to nie można było go zrozumieć. Zmienił bat i jest ok, z tym żę ja u siebie nie zauważyłem takich objawów.

Monfan
20-09-2006, 15:26
opinie bardziej doświadczonych o antence hustler link:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic577255-0.html

COUGAR
20-09-2006, 17:54
opinie bardziej doświadczonych o antence hustler link:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic577255-0.html

Bzdura

Podłączyłem Hustlera pod reflektometr zaraz po postawieniu na dachu i SWR w granicach 1.1 - 1.2
Postawiłem go na innym samochodzie i to samo poza tym nie używam jej od tygodnia więc wiem jak to działa. Tak jak pisałem nie jest to mercedes wśród anten, ale jest całkiem ok biorąc pod uwagę koszty, wymiary i osiągi.

shrek0404
26-09-2006, 14:00
Zestroiłem już swojego Hastlera. SWR mam w granicach 1,1-1,2, więc jest :up:
Nie zauważyłem, nic niepokojącego jadąc 120, czy nawet 140 km/h, wszystko tak jak bym jechał 50. Wczoraj rozmawiałem z kumplem, który był oddalony odemnie o jakieś 12 km i rozmowa toczyła się bez przeszkód.
W związku z powyższym jeśli ktoś szuka dobrej magnesówki, to polecam :metal