PDA

Zobacz pełną wersję : Dieslowski kłopot



esoks
15-05-2005, 15:49
Witam wszystkich serdecznie i proszę o ewentualną pomoc. Objawy chorobowe mojego Modeno MKII 1.8TD są następujące: po kilkudniowym postoju nie chce odpalić a gdy to się uda to pracuje 10 sek. I cisza. Próbuje ponownie i nic. Następnie pompuje paliwo przy filtrze paliwa i chwilę znów pracuje. Gdy trzymam go na wyższych obrotach około 1500-2500 to jest ok. po ustabilizowaniu pracy /około 3 min/ gaszę. Włączam ponownie i przez chwilę jest ok. tzn. obroty około 900 a po chwili samoistne krótkotrwałe skoki obrotów do 1300 i spadki do 700. Podnoszę obroty – jest ok. wyrównuje się po chwili. Czasami zdarza mu się zgasnąć na skrzyżowaniu i skoki obrotów, choć jest już ciepły. Ponadto wymieniłem w nim pasek rozrządu, świece olej i wszystkie filtry bez paliwowego. Mechanik powiedział, że: „musi dostawać lewego powietrza do pompy” dołożył simering na przewodzie dolotowym na szybko-złączce odpowietrzył wtryski i było ok. przez tydzień. Następnie problemy wróciły. Co dalej??? Czy ktoś miał problemy z końcówkami przewodów w TD?Może macie jakieś pomysły?

v1tek77
15-05-2005, 15:52
Witaj! Nie wiem czy to efekt meczacego :drink: weekendu ale te pogrubione literki ciezko mi sie czyta :satan:
Napewno ktos z braci klekotow Ci pomoze jezeli przebrnie przez ten caly tekst, ja mialem problemy :)) :beer:

Diabel
15-05-2005, 19:21
Nie wiem dlaczego nie wymieniłeś najważniejszego z filtrów jakim jest filtr paliwa dla diesla..... 8O

mburz
15-05-2005, 19:26
Nie wiem dlaczego nie wymieniłeś najważniejszego z filtrów jakim jest filtr paliwa dla diesla..... 8O

dokładnie, najpierw w dieslu zaczyna się od filtra paliwa bo to on potrafi zapowietrzyć układ.

wrozek
15-05-2005, 19:27
Popularna dolegliwość tych silników.... Wymienia się membranę lub całą pompę i jest OK. Na naszym forum na autocentrum. pl było sporo na ten temat ...

mburz
15-05-2005, 19:50
Popularna dolegliwość tych silników.... Wymienia się membranę lub całą pompę i jest OK. Na naszym forum na autocentrum. pl było sporo na ten temat ...

mowa o pompce przetłaczającej :)

esoks
16-05-2005, 18:14
dzięki za informacje. zmieniłem już filtr powietrza ...i nic. problem został. ma ktoś coś jakieś inne pomysły?? zastanawiam się nad przeplywomierzem może on nawalił??
:boks:

Kafar
16-05-2005, 19:06
dzięki za informacje. zmieniłem już filtr powietrza ...i nic. problem został. ma ktoś coś jakieś inne pomysły?? zastanawiam się nad przeplywomierzem może on nawalił??
:boks:

Ja tak miałem aż zgasł podczas jazdy.Trzeba wymienić membrankę , ja wymieniłem także pompkę do zapodawania paliwa bo mi padła i problem znikł.

KrzysztofStu
16-05-2005, 19:10
Prawdopodobnie masz uszkodzoną pompkę (ta, do której dokręcony jest filtr paliwa). Ja miałem podobne problemy i skończyło się wymianą. Ponoć są magicy, którzy potrafią to naprawić, ale nie wiem czy warto. Nową pompkę razem z nowiutkim filtrem made by Motorcraft nabędziesz za ok 300PLN, a jak ci się poszczęści to nawet mniej. Pozdrawiam.

roki
17-05-2005, 08:09
u mnie przyczyna podobnych objawów byB zwór zwrotny na przewodzie paliwowym, pomiedzy filtrem a pompa.
Zalóz przezroczysty przewod i zobaczysz czy sa pecherze powietrza